loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Конкуренција на пазарот на LED пакување: Нема куќа да се добие

Апликациите за LED пакување може да се поделат на комерцијално осветлување, индустриско осветлување, домашно осветлување итн. според местото на употреба. Всушност, ова се исто така различни пазарни сегменти на мониста за LED светилки. Иако овие видови производи се сите производи за осветлување, тие се многу различни од околината и технологијата на апликацијата. За производителите на LED пакувања, дали овие сегментирани области треба да бидат вклучени во сите полиња. Производите на компаниите за ЛЕД пакување не можат да ја покријат секоја област на производи. Ова е одредено од различното позиционирање на пазарот и производната скала на претпријатието. Пазарот на мониста за LED светилки сè уште не е зрел, а конкуренцијата е веќе многу сурова. За да преживеат, многу компании ќе подигнат. Името е името, направете го тоа ако има потреби на клиентот. Ако имаш услови, не треба да правиш ништо освен да не се занимаваш со професионализам. Голема група на претпријатија прават непрофесионални работи. Покрај маѓепсаната конкуренција, ќе откриеме дека штом претпријатието отстапува од главната ставка, добро оперативниот систем на целото претпријатие почнува да влегува во хаос. Индивидуалните компании го најдоа патот да преживеат во ерата на ЛЕР. Најголем дел од успехот е настан со мала веројатност, што значи дека повеќето компании умираат во процес на страдање, чекање смрт, напорна работа или живот. Затоа, компанијата треба да избира, од нарачка, да премине во единствен избор, секогаш да се придржува до главната работа и цели, да се придржува до одредено поле во кое сте добри. Некои одлични брендови на LED фенери го направија ова и тие продолжуваат да ги играат своите сопствени предности во одредени сегменти на пазарот на корисници, како што е добро пазарот на Korite, а каналите на големо за пазарот во Санксионг Гуангдонг имаат предности. Различни типови на претпријатија имаат различни деловни методи и стратегии. Многу компании инвестираат од овие сегменти и ја контролираат развојната стратегија. Ќе има добри можности за развој. Затоа, ако една компанија сака да преживее во силен ветер и бранови, мора да ја сфатиме нивната позиционираност и насока и да инсистираме да направиме специјалитет и суштина. Малите и средните претпријатија не можат да се натпреваруваат со големите претпријатија, бидејќи големите претпријатија се капитал, така што магичното оружје за опстанок на малите и средните претпријатија е бушењето. Дупчење од празнините во полето за сегментација, правење специјалитет, префинетост. Без оглед на тоа каква стратегиска политика на компанијата, компанија која не е приземна или празна е тешко да успее. Претпријатието ги користи само сопствените сили и инсистира на ископување одредена точка. По премисата да се постави добра основа на сопствената компанија, да се биде најпрофесионално зимзелено дрво во одредена област е исто така тајно оружје за компанијата да се пробие.

Конкуренција на пазарот на LED пакување: Нема куќа да се добие 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мониста за лепенка за светилка погодни за SMT обработка
Пакувањето со мониста со LED светилка може да се подели на две различни форми на пакување: директно вметната и лепенка LED диода што емитува светлина. LED лепенката е исто така означена како
Извор на светлина со ултравиолетова точка TIANHUIUVLED точкаст извор на светлина
UVLED се користи во различни индустрии. Изворите на светлина можат да се поделат во три категории според обликот, точкасти извори на светлина, линиски извори на светлина и
0603 Кои се главните индустрии на жолти смарагд зелени мониста со двобојни LED светилки?
0603 Жолта заоблена Лоша LED LED осветлување топка волумен 1,6*1,5 дебелина е 0,55мм Мала големина, висока осветленост, силна доверливост и животен век до 100.000 часа
[Примена] Примена на UVLED во медицинската игла за инјектирање
Во последниве години, со континуираниот развој на медицинските материјали, примената на УВ лепак од медицински квалитет е и во производството на медицински материјали.
Топлински UVLED Отпорност на топлина Вовед
Термичкиот отпор, како што сугерира името, може да го спречи протокот на топлина, кој е тесно поврзан со физичките карактеристики на UVLED материјалите. Слично на р
[УВ лепак жолта промена] причините зошто УВ лепилото пожолтува
УВ лепак е познат и како лепак за сенки. Многу УВ лепак се проѕирни откако сте љубопитни. Меѓутоа, понекогаш се открива дека УВ лепилото по стврднувањето има пожолтување
[УВ лепак] Ефектот на домашниот УВ лепак Tianhuiuvled е добар
Неодамна, домашниот УВ лепак е технички зрел, што може да се спореди со УВ лепак како што се Лоте и Дао Корнинг. Меѓутоа, во првите пет години, бидејќи г
[UVLED печатење извор на светлина] UVLED инкџет печатење извор на светлина
Во последниве години, индустријата за UV мастило е целосно зрела и широко се користи во земјата. УВ печатењето ја воспостави својата доминантна позиција во светот
Директно вметнати мониста за LED светилки Производителите да зборуваат за разликата помеѓу мониста за LED светилки
Директно вметнати производители на мониста за LED светилка за да зборуваат за разликата помеѓу информациите за држачот за монистра за LED светилка: Во моментов, постојат алуминиумски држачи, месинг
Ефектот на растот на растенијата што одговара на брановите должини на LED
Соодветниот ефект на раст на растенијата на LED бранова должина 1. Температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата: температурата на бојата и протокот на светлата на растенијата се гледаат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect