loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

нема податок
ODM UV LED сервис

Тианхуиusa. kgm Производители на UV LED чипови и добавувачите се ангажираат во UV LED со целосна производствена серија и стабилен квалитет и сигурност, како и конкурентни цени 

сеул viosys UV led
Агентот SVC Greater China ја освои наградата за најдобар агент три последователни години. Нашите поволни производи, 275nm, 310nm, 340nm, 365nm УВ предводен модул за пакување.
UV LED Дијд
Прилагодено Ние сме добавувачи на UV LED, UV LED диоди и UV LED модули може да се прилагодат според барањата на клиентите, кои се користат во медицинска дезинфекција и стерилизација, прочистување на воздухот и водата, откривање на квалитетот на водата, интелигентен модул за чистење дамки, стврднување мастило на опрема за печатење , итн; Можеме да направиме симулација на оптичко и ултравиолетово зрачење и дисипација на топлина.
УВ LED модул за производи за стерилизација со УВ
Користете UV LED модул за дезинфицирање на вашиот прочистувач на вода, производител на мраз, овлажнител на воздух, прочистувач на воздух, дозер за вода за домашни миленици, аквариум и друго. УВ LED модулот користи високопроѕирни кварцни леќи за подобрување на ефектот на стерилизација
Uv системи за печатење
УВ ЛЕД системот за стврднување за печатење се користи во опремата за печатење со големи размери за да го замени системот за стврднување мастило на цевките од жива светилки. Тој е ефикасен и заштедува енергија и може да се вклучи и исклучи веднаш. Бројот на групи на светилки може да се прилагоди и може да се обезбеди целата трансформација на системот.

UV LED производи
Апликација на UV LED производи: УВ лед замка за комарци, прочистувач на воздух со функција за стерилизација, УВ шише за стерилизација. и др
УВ LED чипови
Tianhui UV Led чиповите вклучуваат UVA Led, UVB Led, UVC Led од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни спецификации на UV LED чипови од мала моќност до висока моќност. Постојат целосна серија UV LED производи кои содржат увезени од оригинално пакување и домашно сопствено пакување, брановите должини покриваат 255NM, 265NM, 275NM, 310NM, 340NM, 365NM, 375NM, 385NM, 395NM, 395NM, 4. Постојат различни видови UV LED пакети кои вклучуваат SMD со мала моќност, DIP, тип Ламберт со висока моќност, тип P, тип SMD и така натаму.
нема податок
УВ LED кутии за апликација
УВ LED модулите се широко користени за откривање пари / броење пари, против фалсификување, проверка на истекување, биохемиски медицински, стерилизација, прочистување на воздухот, лекување со УВ итн. Различни индустрии.
Автомобилскиот прочистувач на воздух ги ублажува загадувачите, надразнувачите и алергените со елиминирање на честичките кои предизвикуваат задржување на мирисите
УВ водено убиец на комарци
Нашите стапици за комарци со УВ водени се 100% нетоксични. Користете рецензирани научни документи за да ги разберете инстинктите на комарците. Нема штетни спрејови или зрачење
UVC LED за диспензерот за вода
Овој дозер за UV вода е опремен со ултравиолетови (УВ) систем за прочистување кој ефикасно ги отстранува хлорот, седиментите, микроорганизмите и другите нечистотии во водата, осигурувајќи дека водата што ја пиете е секогаш со највисок квалитет.
УВ ЛЕД систем за лекување за печатење
Системот за стврднување со ултравиолетови ЛЕД користи УВ светлосна диода за претворање на електричната струја во светлина. Кога струјата тече низ УВ ЛЕД, таа испушта ултравиолетова светлина
UVC LED модул за клима уред
Tianhui обезбедува UVC LED модул во рамките на идеалниот опсег на бранова должина на гермицидно за да обезбеди доследна и сигурна инактивација на вируси и бактерии. Овие компактни уреди докажано ефикасно го дезинфицираат воздухот, водата и површините
УВ LED шалтер за пари
UV Money Counter автоматски открива IR, UV (ултравиолетови) и MG (магнетни) при броење и работи со повеќето валути во светот
УВ LED светло за растење за раст на растенијата
Истражувањата покажуваат дека УВ ЛЕД светлината за растење игра клучна улога во животниот циклус на растенијата, а дополнувањето на контролирани количини на УВ светлина за време на циклусот на цветање или пукање ќе ја зголеми моќта и приносот.
нема податок
Прилагодете ја услугата за добавувачи на UV LED

Како еден од високиот квалитет УВ водачи , Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. Се фокусира нат  UV LED диод , UV LED модул, Seoul Viosys UV LED, Дизинфекција на воздух на UV ЛЕД , УВ LED стерилизација на вода, UV LED  Излекување & печатење и други производи. Има професионален R.&Д и продажба тим за да им обезбеди на клиентите УВ ЛЕД решенот , а производите исто така добија широко признание од клиентите  Тианхуиusa. kgm Electronics се занимава со UV LED пакет со целосна производствена серија и стабилен квалитет и доверливост, како и конкурентни цени. Производите вклучуваат UVA LED , UVB LED , UVC LED од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни UV LED спецификации од мала моќност до висока моќност 


Запознаени со различните видови UV LED апликации, запознаени сме со UV LED стерилизација, UV LED систем за стврднување за печатење и UV LED растечка светлина, UV LED полиња за примена за медицинска употреба и така натаму.
По преговорите со клиентот, се подготвуваме да започнеме нов проект.
По правењето мувла ќе го тестираме калапот, дали е ок 
Потоа направете ги примероците, нашиот инженер ќе ги измери големините на примероците и ќе ги тестира.
Потоа ги испраќаме примероците до нашиот клиент за тестирање.
Откако ќе се потврдат примероците, ќе започнеме со масовно производство 
ЗА TIANHUI- Еден од висококвалитетните UV LED производители.

Фокусирај на UV LED

R&D и производа 2002

Ова е производствено ориентирана и високотехнолошка компанија за интегрирано истражување и развој, производство, продажба и обезбедување решенија на UV LED чипови, која е специјализирана за правење UV LED SMD и обезбедување UV LED решенот готови производи за различни UV LED апликации 

Производители на UV LED чипови
Покрива различни UV LED пакувања и врвна бранова должина од 250nm до 420nm
УВ LED производители
Ние сме запознаени со полињата за примена на UV LED стерилизација, UV стврднување и UV медицинска детекција и така натаму
Добавувачи на UV LED
Како еден од професионалните производители на UV LED чипови, можеме да им помогнеме на клиентите да го направат изворот на UV LED светлина врз основа на нивните специфични апликации
Ние сме во состојба да обезбедиме бесплатен тест за интегрирање на сферата
УВ LED чипови
Дизајнот и симулацијата на малите проекти на UV LED чипови се бесплатни
Зошто?6
За одредени големи проекти, ние Тианхуи имаме професионален тим на Р иД да им служи на клиентите по разумна цена.
Зошто?8
Нашиот инженер ќе ги измери големините на примероците и ќе ги тестира и така натаму, за да се увери дека примероците се со добар квалитет
Зошто?7
Во однос на приспособените производи, можеме да ги завршиме примероците за испорака за 7 дена
нема податок
Услужете им на клиентите ширум светот
Tianhui Electr0nic се занимава со UV LED пакет со целосна производствена серија и стабилен квалитет и доверливост, како и конкурентни цени.

Во текот на изминатите 20 години, како еден од искусните производители на UV LED LED, ги опслуживме клиентите во повеќе од 50 земји.
Ќе цитираме во рок од 1-3 дена, ќе го испорачаме примерокот во рок од 3-7 дена и ќе организираме испорака и испорака во рок од 20-30 дена за големи стоки.
УВ LED производители
20+
Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. Е базиран во 2002
Добавувачи на UV LED
50+
Услуживме клиенти во повеќе од 50 земји
Производител на UV LED чипови
Имаме професионален производител на UV LED чипови R&D и тим за производство
Ефикасна пропусност, 500000+ UVC ламби дневно
нема податок
Tianhui UV LED производи
Производите на Tianhui UV LED вклучуваат UVA LED, UVB LED, UVC LED од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни UV LED спецификации од мала моќност до висока моќност.
UVC LED модул за стерилизација и дезинфекција
Прочистувач на вода во кујна, машина за пиење, машина за мраз, овлажнител на воздух, дозер за вода за домашни миленици, машина за чај
UVC LED модул за бактериостаза
Прочистувач на вода, производител на мраз, навлажнувач на воздух и прочистувач на воздух
UVC LED модул за дезинфекција на стерилизација на вода
Прочистувач на вода во кујна, машина за пиење, машина за мраз, овлажнител на воздух, дозер за вода за домашни миленици, машина за чај
УВ ЛЕД систем за лекување
Офсет печатење со голема брзина UV LED опрема: се применува за лекување на лак на долги растојанија / рамно офсет печатење / Стврднување за сушење на UV мастило / рамно офсет печатење / деловно печатење; поправете; итн.
UV LED Дијд
Се применува на интелигентна опрема за индустриска автоматизација сервер / опрема за автоматизација на ЦПУ 4,5 степени ултра мал агол 850nm / 460nm TO46 метална цевка LED извор на светлина.
УВ LED диоди производител
Машина за броење банкноти, уреди против фалсификување/проверка на истекување, фенерче
Добавувач на UVC LED модули
УВЦ LED модул (275nm) бактериостаза на кондензаторот за климатизација / бактериостаза на излезот на климатизацијата / шема за дезинфекција за прочистување на воздухот.
Добавувачи на УВ LED диоди
340 nm метална цевка УВ LED диода (до 18 / до 39) Се применува на автоматски хемилуминисцентен анализатор / анализа на крв / медицинска дијагноза / биохемиска детекција / молекуларна дијагноза специјална.
нема податок
Нашите најнови вести
Tianhui Electronic се занимава со UV LED диоди со целосна производствена серија и стабилен квалитет и доверливост, како и конкурентни цени 
нема податок
Контактирај се со нас.
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect