loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Th-UVC-Sw01 (славина за стерилизација со прелеана вода М3
Едношалтерско решение за УВ LED чипови
Имаме производствен ориентиран и високотехнолошки производител интегрирано истражување и развој, производство, продажба и обезбедување решенија на UV LED, кој е специјализиран за производство, пакување и обезбедување решенија на UV LED, UVC LED, UVB LED за различни индустрии
нема податок
ODM UV LED сервис

Производителите и добавувачите на UV LED чипови Tianhui се ангажираат во UV LED со целосна производствена серија и стабилен квалитет и сигурност, како и конкурентни цени 

сеул viosys UV led
Агентот SVC Greater China ја освои наградата за најдобар агент три последователни години. Нашите поволни производи, модели на пакување 275nm, 310nm, 340nm, 365nm.
<div class="text_ellipsis">
ODM UV LED R&amp;D дискусија за програма
</div>
Прилагодено Ние сме производители на UV LED, COB и LED модулите можат да се прилагодат според барањата на клиентите, кои се користат во медицинска дезинфекција и стерилизација, прочистување на воздухот и водата, откривање на квалитетот на водата, интелигентен модул за чистење дамки, стврднување мастило на опрема за печатење итн.; Можеме да направиме симулација на оптичко и ултравиолетово зрачење и дисипација на топлина.
Uv системи за печатење
УВ ЛЕД системот за печатење се користи во опремата за печатење со големи размери за да го замени системот за стврднување мастило на цевките со живи светилки. Тој е ефикасен и заштедува енергија и може да се вклучи и исклучи веднаш. Бројот на групи на светилки може да се прилагоди и може да се обезбеди целата трансформација на системот.

UV LED производи
Апликација на UV LED производи: Светилка за стапица за комарци, прочистувач на воздух со функција за стерилизација, чашка за вода за дезинфекција. и др Се лансираат нови производи...
Tianhui UV led производители
Производите на Tianhui вклучуваат UVA, UVB, UVC од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни UV LED спецификации од мала моќност до висока моќност. Постојат целосна серија UV LED производи кои содржат увезени од оригинално пакување и домашно сопствено пакување, брановите должини покриваат 255NM, 265NM, 275NM, 310NM, 340NM, 365NM, 375NM, 385NM, 395NM, 395NM, 4. Постојат различни видови UV LED пакети кои вклучуваат SMD со мала моќност, DIP, тип Ламберт со висока моќност, тип P, тип SMD и така натаму.
нема податок
УВ LED кутии за апликација
УВ LED диоди широко се користат за откривање пари/броење пари, против фалсификување, проверка на истекување, биохемиски медицински, стерилизација, прочистување на воздухот, лекување со УВ итн. Различни индустрии.
нема податок
Прилагодирана сервиса

Како еден од високиот квалитет УВ водачи , Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. Се фокусира нат Дизинфекција на воздух на UV ЛЕД , УВ ЛЕД Стерилизација на вода , UV LED печатење&Излекување , UV LED диод , UV LED модула И Други производи. Има професионален R.&Д и продажниот тим да им обезбеди на клиентите УВ ЛЕД решенот , а производите исто така добија широко признание од клиентите  Тианхуиusa. kgm Electronics се занимава со UV LED пакет со целосна производствена серија и стабилен квалитет и доверливост, како и конкурентни цени. Производите вклучуваат UVA, UVB, UVC од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни UV LED спецификации од мала моќност до висока моќност 


Запознаени со различни видови UV LED апликации, запознаени сме со UV LED стерилизација, UV лекување и UV полиња за апликација за медицинско откривање и така натаму.
По преговорите со клиентот, се подготвуваме да започнеме нов проект.
По правењето мувла ќе го тестираме калапот, дали е ок 
Потоа направете ги примероците, нашиот инженер ќе ги измери големините на примероците и ќе ги тестира.
Потоа ги испраќаме примероците до нашиот клиент за тестирање.
Откако ќе се потврдат примероците, ќе започнеме со масовно производство 
ABOUT TIANHUI 

Фокусирај на UV LED

R&D и производа 2002

Ова е производствена ориентирана и високотехнолошка компанија за интегрирано истражување и развој, производство, продажба и обезбедување решенија на UV LED диоди, која е специјализирана за правење UV LED пакување и обезбедување UV LED решенот готови производи за различни UV LED апликации 

Вклучувајќи ја целосната UV LED спецификација
Покрива различни UV LED пакувања и врвна бранова должина од 250nm до 420nm
Запознаени со различни видови UV LED апликации
Ние сме запознаени со полињата за примена на UV LED стерилизација, UV стврднување и UV медицинска детекција и така натаму
Помош на дизајн на производа
Ние сме во состојба да им помогнеме на клиентите да направат УВ LED извор на светлина врз основа на нивните специфични апликации
Слободен тест
Ние сме во состојба да обезбедиме бесплатен тест за интегрирање на сферата
Зошто?5
Дизајнот и симулацијата на мали проекти се бесплатни
Зошто?6
За одредени големи проекти, ние Тианхуи имаме професионален тим на Р иД да им служи на клиентите по разумна цена.
Зошто?8
Нашиот инженер ќе ги измери големините на примероците и ќе ги тестира и така натаму, за да се увери дека примероците се со добар квалитет
Зошто?7
Во однос на приспособените производи, можеме да ги завршиме примероците за испорака за 7 дена
нема податок
Услужете им на клиентите ширум светот
Tianhui Electr0nic се занимава со UV LED пакет со целосна производствена серија и стабилен квалитет и доверливост, како и конкурентни цени.

Во текот на изминатите 20 години, опслужувавме клиенти во повеќе од 50 земји.
Ќе цитираме во рок од 1-3 дена, ќе го испорачаме примерокот во рок од 3-7 дена и ќе организираме испорака и испорака во рок од 20-30 дена за големи стоки.
20+
20+
Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. Е базиран во 2002
50+
50+
Услуживме клиенти во повеќе од 50 земји
100+
Имаме професионален и продукциски тим
500000
Ефикасна пропусност, 500000+ UVC ламби дневно
нема податок
Последни вести
Tianhui Electronic се занимава со UV LED пакет со целосна производствена серија и стабилен квалитет и сигурност, како и конкурентни цени 
Извор на светлина со детекција на UVA LED
Ние сме 22 годишен производител на UVLED : А. Силна производна линија и ефикасно деловно искуство, Б. УВ-производите се ефикасни и штедат енергија В. Според барањата на клиентите, сите UV LED производи може да се прилагодат, може OED, ODM. Whatsapp/WeChat+8618575616990 Е-пошта: my@thuvled.com; winny@thuvled.com
2023 06 21
нема податок
Tianhui UV LED производи
Производите на Tianhui UV LED вклучуваат UVA LED, UVB LED, UVC LED од кратка бранова должина до долга бранова должина и комплетни UV LED спецификации од мала моќност до висока моќност.
TH-UVC-SW01 UVC LED модул за стерилизација и дезинфекција
Прочистувач на вода во кујна, машина за пиење, машина за мраз, овлажнител на воздух, дозер за вода за домашни миленици, машина за чај
H-UVC-F27 UVC LED модул за бактериостаза
Прочистувач на вода, производител на мраз, навлажнувач на воздух и прочистувач на воздух
TH-UVC-PA04 за UVC LED модул за дезинфекција за стерилизација на вода
Прочистувач на вода во кујна, машина за пиење, машина за мраз, овлажнител на воздух, дозер за вода за домашни миленици, машина за чај
УВ LED печатење на система
Офсет печатење со голема брзина UVLED опрема: се применува за лекување на лак на долги растојанија / рамно офсет печатење / УВ сушење мастило / рамно офсет печатење / деловно печатење; поправете; итн.
TH-B460J-TO46H УВ LED диода
Се применува на интелигентна опрема за индустриска автоматизација сервер / опрема за автоматизација на ЦПУ 4,5 степени ултра мал агол 850nm / 460nm TO46 метална цевка LED извор на светлина.
УВ LED диоди производител
Машина за броење банкноти, уреди против фалсификување/проверка на истекување, фенерче
TH-UVC-T01 Добавувач на UVC LED модули
УВЦ LED (275nm) бактериостаза на кондензаторот за климатизација / бактериостаза на излезот на климатизацијата / шема за дезинфекција за прочистување на воздухот.
CUD45H1A UV LED добавувачи
Се применува на автоматски хемилуминисцентен анализатор / анализа на крв / медицинска дијагноза / биохемиска детекција / молекуларна дијагноза специјална метална цевка UVLED 340nm (To18 / To39).
нема податок
Контактирај се со нас.
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.

 +86 13018495990

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!