loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Разликата помеѓу интегрираниот извор на светлина LED LED

Многу практичен извор на светлина со мониста на LED светилка, оштетување или пукање на површината со интегриран извор на светлина со LED светилка предизвикува изворот на светлина да не може да светне и мртвата ламба е неповолна. W, повеќе од 70LM/W и 100LM/W на T5 светилки со обични флуоресцентни светилки, што го прави целокупниот светлосен ефект на LED светлосните кутии повисок. Ефектот на транзиторна светлина на ЛЕД се однесува на ефикасноста на осветлувањето на изворот на LED светло кога почнува да работи, исто така познат како почетен светлосен ефект во ладна состојба. Тоа е моменталниот оптички флукс измерен со одредена кратка импулсна струја од мерниот извор. Временската константа на загревање на подлогата, ширината на пулсот на загревање е обично 1- десетици ms. Интегрирани извори на светлина LED стврднување или извори на светлина предизвикани од заварување или употреба, златната нишка е прекината за време на термичка експанзија и контракција на колоидот, што предизвикува мртви светла; Покрај тоа, LED изворот на светлина е извор на светлина во цврста состојба. Ова значи постабилно. Дополнително, работниот век на натриумовите светилки под висок притисок и светилките со златен халид обично е помал од 6000 часа, а индексот на прикажување на бојата е помал од 30; LED има значителни предности како што се висока ефикасност, заштеда на енергија, долг животен век (50.000 часа), заштита на животната средина, висок индекс на прикажување на бои ( > 75), итн. Како ефикасно да се применат LED диоди на осветлување на патиштата стана најпопуларна тема на производителите на LED и улични светилки. Како јадро на LED улични светилки, технологијата на производство на LED чипови и соодветната технологија на пакување заеднички ги одредуваат изгледите за примена на LED во областа на осветлувањето во иднина. Главната причина за големиот неуспех е пожолтувањето или намалувањето на силиконот или намалувањето. Формалните LED P и N електроди се на истата страна на ЛЕР. Струјата мора да тече низ слојот N-GAN хоризонтално, што резултира со преполна струја, висока локална топлина и ограничување на струјата на возење. Исчезне. Во процесот на долготрајна употреба, високата температура предизвикана од слабата дисипација на топлина влијае на перформансите и преносот на силиконот, што предизвикува големо слабеење на излезната моќност на светлината. Интегрираниот LED извор на светлина не само што има голема брзина на подигање, туку има и повеќе агли при користење. Нема притисок на проекцијата, настрана и коси проекција. Поради сложениот процес, процесот на процесот не може да се поправи. Процесот на примена на превртен процес е едноставен, а лошото светло може да се поправи. Во споредба со формалниот процес на пакување, густината на пакувањето на превртениот процес е зголемена за 16 пати. Интегрираното пакување се нарекува и поликристално пакување. Се одредува бројот на LED чипови на основата на подлогата врз основа на потребната моќност. 3W LED уреди со висока осветленост и висока моќност. Конечно, чипот е инкапсулиран на чипот со материјал со висок индекс на рефракција според обликот на оптичкиот дизајн. Пакет за Cob “COB- модул за извор на светлос →LED лампати ”, Може директно да се инкапсулира со повеќе чипови на MCPCB на колото за печатење базирано на метал и директно да ја троши топлината низ подлогата за да ги заштеди трошоците за LED пакување, трошоците за производство на модулот за лесен мотор и трошоците за секундарно осветлување. Во однос на перформансите, преку разумен дизајн и микроскопија, модулот за извор на светлина COB може ефикасно да ги избегне недостатоците на светлината и отсјајот што постојат во комбинацијата на уреди за сепарација со извори на светлина; исто така може ефикасно да ја подобри бојата на изворот на светлина со додавање соодветни комбинации на црвени чипови секс. Волуменот на пакувањето со ЛЕД со интегриран извор на светлина е намален за 80%, дистрибуцијата на светлата боја е порамномерна, а цената е помала, но помалите чипови се обврзани да постават многу високи технички барања за точноста на опремата и цврста кристална тинодумска паста.

Разликата помеѓу интегрираниот извор на светлина LED LED 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect