loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Ултра моќна LED светилка за капсулирање на мониста Потребна е мониста и технологија на LED светилка

& nbspled светилка мониста 1s1; Дизајн на занаетчиски пакет со мониста на LED светилка Дизајн на чипови за бременост и пакување чипови. Во моментов, технологијата на пакување на мониста на моќни LED светилки и нејзината технологија за дисипација на топлина се жариштата на денешното општество за истражување. Бидејќи моќноста на монистрата на моќните LED светилки е релативно едноставна да се каже, вистинскиот процес е долг и комплициран. И технологијата за пакување на мониста на LED светилка директно влијае на животниот век на прифаќање на мониста на LED светилки. Затоа, во процесот на пакување на мониста на LED светилка, мора да се земат предвид многу фактори, како што се многу фактори како светлина, топлина, електрична енергија, машини итн. Во однос на оптиката, мора да го земеме предвид проблемот со распаѓањето на светлината на монистрата на моќните LED светилки и термичката наука. Мора да се земат предвид проблемот со дисипација на топлина на монистрата на моќната LED светилка и електричните аспекти. За време на процесот на пакување, ситуацијата на пакување на мониста на LED светилки итн. Предностите на монистрата на LED светилки со долготрајна моќност ги имаат предностите на долг животен век, ниско загадување, мала потрошувачка на енергија, заштеда на енергија и отпорност на удар. Во споредба со традиционалниот Zhaoxing, монистрата на моќните LED светилки не само што се добри монохроматски, висока оптичка ефикасност и силни светлосни ефекти, туку ја исполнуваат и разликата во различните индекси за прикажување на бои. И покрај Yunyun, процесот на пакување на мониста на моќната LED светилка има строги барања. Следниве карактеристики се: 1. Ниска цена; 2. Најмногу доцна-годишна ефикасност на системот; 3. Лесна замена и одржување; 4. Може да се модуларизираат повеќе мониста на LED светилки; 5. Високите коефициенти на дисипација на топлина се високи. Според различните фактори што треба да се земат во предвид технологијата за капсулирање на мониста на моќната LED светилка, предложени се некои точки во однос на клучните технологии. Важен пакет бременост: 1. Во однос на моќноста на дисипацијата на топлина од мониста на LED светилка: Имајќи го предвид пакувањето со низок термички отпор. Чип со мониста за LED светилка е цврст полупроводнички уред, фокус оддел на извор на светлина со мушка на LED светилка. Поради големите детали на чипот на моќната LED светилка, и во форма на двигател, шемата со постојано управување е прифатена. Можете директно да ја претворите енергијата на енергија во светлосна енергија. Чипот на LED светилка треба да го прими влезниот оддел за електрична енергија во процесот на осветлување. Во овој процес, ќе произведе многу калории. Затоа, технологијата за ладење на чипот на моќната LED светилка за годината е главната технологија на процесот на пакување на мониста на LED светилка. Срцето на мониста на LED светилки е полупроводнички чип. Едниот крај на чипот е прикачен на држачот, едниот крај е негативна електрода, а другиот крај е поврзан со позитивниот пол на напојувањето. Затоа, структурата на пакетот со висока стапка на осветлување е исто така главна клучна технологија во процесот на пакување на мониста на моќни LED светилки. За време на светлечкиот процес на чипот на LED светилка, за време на лансирањето, поради разликата во индексот на рефракција на интерфејсот, тоа ќе предизвика литоскопска рефлексија и можно целосно оштетување на рефлексијата. Релативно високо проѕирен лепак. Овој слој на проѕирен лепак мора да има карактеристики на висок пренос на светлина, висок индекс на рефракција, добра ликвидност, лесен за прскање, добра термичка стабилност итн. Проѕирниот гумен слој кој денес често се користи има два материјали: епоксидна смола и силикон. ----- Статијата доаѓа од мониста на LED светилки.

Ултра моќна LED светилка за капсулирање на мониста Потребна е мониста и технологија на LED светилка 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
5050 мъниста за лампа, подходящи за SMT обработка
Опаковката на мъниста за LED лампа може да бъде разделена на две различни форми на опаковка: директно вмъкнати и пач LED диоди, излъчващи светлина. Светодиодният пластир се нарича още
Uvled точков светлинен източник TIANHUIUVLED точков светлинен източник
UVLED се използва в различни индустрии. Източниците на светлина могат да бъдат разделени на три категории според формата, точкови източници на светлина, линейни източници на светлина и
0603 Кои са основните индустрии на жълти изумрудено зелени двуцветни мъниста за LED лампи?
0603 Жълта извита LED топка за LED осветление Обем 1,6*1,5 дебелина е 0,55 mm Малък размер, висока яркост, силна надеждност и живот до 100 000 часа
[Приложение] Приложение на UVLED в медицинската инжекционна игла
През последните години, с непрекъснатото развитие на медицинските консумативи, приложението на медицинско UV лепило в производството на медицински консумативи също беше i
Топлинна UVLED термоустойчивост Въведение
Термичното съпротивление, както подсказва името, може да предотврати потока на топлина, което е тясно свързано с физическите характеристики на UVLED материалите. Подобно на r
[Промяна на UV лепило в жълто] причините защо UV лепилото пожълтява
UV лепилото е известно още като лепило за сенки. Много UV лепило е прозрачно, след като е любопитно. Въпреки това, понякога се установява, че UV лепилото след втвърдяване има пожълтяване
[UV лепило] Ефектът на домашното UV лепило Tianhuiuvled е добър
Напоследък местното UV лепило е технически зряло, което може да бъде сравнимо с UV лепило като Lotte и Dao Corning. Въпреки това през първите пет години, тъй като d
[UVLED печатен светлинен източник] UVLED мастиленоструен печатен светлинен източник
През последните години производството на UV мастила е напълно зряло и се използва широко в страната. UV печатът е установил своята доминираща позиция в света
Директно вмъкнати мъниста за LED лампи Производителите ще говорят за разликата между мъниста за LED лампи
Директно вмъкнати LED производители на мъниста за лампи, за да говорят за разликата между информация за скобата за LED лампи: В момента има алуминиеви скоби, месинг
Ефектът от растежа на растенията, съответстващ на дължината на вълната на LED
Съответният ефект на растежа на растенията на LED дължина на вълната 1. Цветовата температура и потока на светлините на растенията: цветната температура и потока на светлините на растенията се виждат fr
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect