loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

[Bojë UV] Procesi i bojës për printim UV Shpërndarje e arsyeshme

Veti të ndryshme të lëndës së printuar duhet të zgjidhen për bojëra të ndryshme. Merrni parasysh transmetimin e dritës, shkallën e ngurtësimit, mbulueshmërinë e bojës dhe shkëlqimin e shenjave në sipërfaqen e bojës. Në printimin me ngjyra, aftësia e pigmenteve të ndryshme për të thithur fotone UVLED është e ndryshme, dhe shkalla e kalimit të saj është nga e larta në të ulët në M, Y, C, BK, kështu që shkalla e ngurtësimit të ngjyrave të ndryshme të bojës është gjithashtu e ndryshme. Nëpërmjet normës ndikon drejtpërdrejt në energjinë e agjentit të frymëzimit të fotonit, kështu që renditja e ngjyrave të printimit duhet të rregullohet si bojë BK, C, Y, M me transmetueshmëri të dobët të dritës sa më shumë që të jetë e mundur për të thithur sa më shumë foton dhe për të rritur efektin e tij të ngurtësimit. . Përdorimi i sistemit hidratues të imët të verës mund të zvogëlojë tensionin sipërfaqësor të bojës dhe të nxisë ngurtësimin, dhe gjatë procesit të printimit, lëngu i lëngshëm mund të përdoret për të forcuar zonën e pastrimit të vajit të printimit (pjesa bosh) Zona hidrofile nuk ka bojë. Përmirësoni formulën e bojës dhe shtoni aditivët përkatës për të rritur hidrofobicitetin e bojës, por hidrofobia e tepërt mund të shkaktojë tkurrje të bojës së skajit të imazhit, shtresa delikate të humbjes, kufi të paqartë të daljes, etj., duke ndikuar në cilësinë e printimeve, etj. duke ndikuar në cilësinë e printimit. Printimi UVLED kërkon forcë të lartë sipërfaqësore në sipërfaqen e letrës dhe forca e sipërfaqes nuk është e prirur për të tërhequr flokët. Kur printohet me letër kartoni ari dhe argjendi, për shkak të sipërfaqes së lëmuar të këtyre letrave, afiniteti i bojës është më pak afinitet. Ngjyra e dytë shtypet kur shtypet ngjyra e parë. Ngjyra ngjyre. Prandaj, në printimin UVLED, duhet të zgjidhet një letër me një tension të madh sipërfaqësor dhe renditja e ngjyrave duhet të rregullohet në mënyrë të arsyeshme për të rregulluar parametrat e procesit përkatës në procesin e printimit për të shmangur dhe zvogëluar shfaqjen e fenomenit të mësipërm. Më shumë informacion është i mirëpritur të identifikoheni

[Bojë UV] Procesi i bojës për printim UV Shpërndarje e arsyeshme 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Infeksionet e lidhura me shëndetin dhe ato të shkaktuara nga uji i kushtojnë botës miliarda dollarë në vit dhe mijëra jetë në vit. Një hap i rëndësishëm parandalues ​​është sterilizimi, i cili mund të realizohet duke përdorur metoda të ndryshme, duke përfshirë rrezatimin e dritës ultravjollcë (UV).
Dioda që lëshon dritë LED mund të ndahet në njëngjyrëshe, me dy ngjyra, me tre ngjyra dhe RGBW me katër ngjyra LED me katër ngjyra sipas ngjyrave të ndryshme ndriçuese. E di.
Pas dy vitesh atrofi të tregut global të automatizimit, ai do të kthehet në rritje dhe një prirje e re e tregut global të teknologjisë së prodhimit po shfaqet. Acco
Burimi i dritës me pikë UVLED i Tianhui është një përmirësim i zhvilluar prej kohësh për të krijuar LX-C40 aktual. Ai jo vetëm që mund të përmbushë mirë nevojat e klientëve, por edhe të dalë
Zhuhai TIANHUI [Konsultim: 400 676 8616] Rruazat e llambave 5050RGBW kombinohen me dritën shumëngjyrëshe dhe të bardhë RGB (specifikimet e rruazës së llambës LED me dritë të bardhë mund të jenë të përshtatshme
Instrumenti i bukurisë maskë është gjithashtu mjaft i nxehtë në dy vitet e fundit. Ka dhjetëra rruaza llambash, dhe ka mijëra. Avantazhi është se mund të përdoret
Lëshimi infra të kuqe me kokë topin 2835 përdor kllapa bakri, argjendi ose ari në sipërfaqe, dhe nxehtësia e tij është e vogël, konsum i ulët energjie, ndriçim i menjëhershëm, anti-i fortë
Përdorni tre drita të kuqe LED të madhësisë së paketimit 0603 për të shfaqur fuqinë, përdorni qarkun e kontrollit të dizajnit të çipit LM339 të krahasuesit me katër llogaritje, kontrolloni LED-in me tre segmente
Përparësitë e llambës tradicionale të merkurit UV të raportit të dritës UVLED të të gjithë makinës 1. I sigurt dhe miqësor ndaj mjedisit, nuk prodhon ozon dhe nuk dëmton
Në ekspozitën e shtypit të Kinës Jugore që përfundoi në Qendrën e Konventave dhe Ekspozitave në Guangzhou këtë vit, është e lehtë për ne të zbulojmë se shumë pajisje printimi janë eq
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect