loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Rruazat e llambave LED janë ngjitur shpesh

Rruaza të llambave LED të futura drejtpërdrejt në procesin e saldimit, ju lutemi respektoni rreptësisht kërkesat e mëposhtme: 1. Sigurohuni që të vishni doreza antistatike, kyçe antistatike, etj. gjatë prodhimit aktual. Vetëm plumb. Për shkak se lagështia e trupit të njeriut në tavolinën e punës është 60%-90%, elektriciteti statik i trupit të njeriut do të dëmtojë shtresën kristalore të rruazave të llambës LED. Pas një periudhe kohe, rruazat e llambave LED do të tregojnë dështim dhe llamba të vdekura. 2. Temperatura e saldimit është 260 C, 3 sekonda. Temperatura shumë e lartë dhe shumë e gjatë do të djegë patate të skuqura të këqija. Për të mbrojtur më mirë rruazat e llambave LED, rruazat e llambave LED dhe pllakat e PC-ve duhet të mbahen në një distancë prej më shumë se 2 mm për të larguar nxehtësinë e saldimit. 3. Rryma normale e funksionimit të rruazës së llambës LED të futur direkt është 20 mA, dhe mikro luhatjet e tensionit do të shkaktojnë një luhatje të madhe të rrymës. Prandaj, gjatë projektimit të dizajnit të qarkut, rezistorë të ndryshëm kufizues të rrymës duhet të paguhen sipas tensionit dhe vendosjes së rruazave të llambave LED për të siguruar që rruazat e llambave LED të jenë në gjendjen më të mirë të punës. Kur rryma është shumë e madhe, rruazat e llambës LED do të shkurtojnë jetën, rryma është shumë e vogël dhe kërkesat e kërkuara të ndriçimit nuk mund të përmbushen. Kompania jonë do të ndajë rruazat e llambave LED kur furnizimi me grupe, domethënë, parametrat e rruazës së llambës LED në të njëjtën paketë produktesh janë të qëndrueshme, duke siguruar qëndrueshmërinë e produktit aktual. Aktualisht, metoda më e zakonshme e saldimit me rruaza LED: 1. Saldim me një hekur: maja e majës së saldimit nuk i kalon 300 C, koha e saldimit nuk i kalon 3 sekonda dhe pozicioni i saldimit është të paktën 2 mm nga koloidi. 2. Saldimi në majë: Temperatura maksimale e saldimit të njomur është 260 C, koha e saldimit nuk i kalon 5 sekonda, dhe pozicioni i saldimit të njomur është të paktën 2 mm nga koloidi. Metoda e kunjave të kurbës së saldimit me rruaza LED të futur drejtpërdrejt: 1. Duhet të jetë 2 mm nga kolagjeni për të përkulur kllapa. 2. Formimi i kllapës duhet të sigurojë kunjat dhe hapësirat në përputhje me tabelën e linjës. 3. Formimi i kllapa duhet të bëhet me një fiksues ose nga një profesionist. 4. Formimi i kllapës duhet të përfundojë përpara saldimit.

Rruazat e llambave LED janë ngjitur shpesh 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
[Teknologji e re] Komunikimi i pajisjeve me burim drite UVLED në një mjedis të veçantë
Kohët e fundit, disa klientë duan të përdorin veshje UVLED për të aplikuar në produkt dhe për të vendosur procesin e reagimit në një mjedis të veçantë. Duke pasur parasysh se punëtorët nuk mund të op
Makinë shërimi UV LED Filial Line UV LED
Pajisjet e kurimit UVLED përdoren gjerësisht. Në përputhje me kërkesa të ndryshme, makina e kurimit UVLED ka forma të ndryshme. Pajisjet e kurimit në formën e
[Fuqia] Prezantimi i drejtuesit të komponentit kryesor të pajisjes së kurimit UVLED
Performanca e një pajisjeje kuruese UVLED varet kryesisht nga performanca e furnizimit me energji elektrike. Prandaj, dizajni i furnizimit me energji elektrike është shumë i rëndësishëm. T
[Printimi UV] Dallimi midis Kurimit UV dhe Kurimit Tradicional
Parimi bazë i ngurtësimit UV është përdorimi i rrezatimit ultravjollcë UV për të bërë molekulat e materialeve të ndjeshme ndaj dritës të dekompozohen për të formuar një
[Bojë druri UV] Prodhuesi ju thotë të zgjidhni burimet e dritës UVLED Më shumë kursim energjie dhe mbrojtje të mjedisit
Ai është shumë i ndryshëm nga ai i komponentëve të nivelit të lartë të avionit, siç është dyshemeja prej druri. Pikturimi UV është shumë i ndryshëm. Për shkak të formave dhe madhësive të ndryshme të wo
[Fuqia e dritës UV] Si të zgjidhni fuqinë e burimit të dritës UV
Si të kontrolloni fuqinë dalëse të burimit të dritës UV, kontrolluesi ynë Tianhui në përgjithësi përdor një furnizim me rrymë konstante, i cili ndryshon fuqinë dalëse të
[Makina e kurimit UV] Kjo mënyrë për të zgjedhur një makinë shërimi me rreze UV ​​është më e mirë
Kohët e fundit, disa klientë kanë thirrur për t'u konsultuar me makineri për shërimin e ngjitësit UV. Disa klientë përmendin gjithashtu se shpejtësia e kurimit është mjaft e shpejtë. Me dev të vazhdueshme
[Burimi i dritës me tel UV LED] Karakteristikat e pikave të dritës të burimeve të dritës së linjës LED UV
Përkufizimi i secilit prodhues të burimeve të dritës të linjës UVLED është i ndryshëm, në përgjithësi i referohet një burimi drite me gjerësi drite më pak se 10 mm ose 15 mm, dhe jo
[Jeta UV LED] Si të përmirësohet jeta e makinës shëruese me LED UV
Jetëgjatësia e rruazave të llambave UVLED është përgjithësisht 20,000 orë. A mund të funksionojë UVLED për 20,000 orë normalisht? Gjatë përdorimit, për shkak të fenomenit të dështimit të dritës, jeta e UVL
[Shpërndarja e nxehtësisë UVLED] Këtë verë, duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje ftohjes së makinerive shëruese UVLED
Së fundmi, temperaturat e larta, pjesa më e madhe e vendit janë mbuluar nga temperatura mbi 35 gradë. Nxehtësia mund t'i bëjë njerëzit të ndihen jo rehat, si dhe UVLE
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect