loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Si të zgjidhni rruazën e llambës LED të elektrik dore?

1. Ka shumë lloje të rruazave të llambave LED: ka shumë modele të rruazave të llambave LED, ka futje të drejtpërdrejta dhe lloje llambash, si dhe rruaza llambash me fuqi të lartë. , Tensioni është relativisht konsistent, shumica e tyre janë në orën tre. Nuk ka asnjë mënyrë për të folur. Duke folur përafërsisht, nëse metoda e paketimit mund të ndahet në futje të drejtpërdrejtë, patch dhe njerëz, dhe fuqia mund të thuhet se ndahet në fuqi të madhe, të mesme dhe të vogël. Fuqia e vetme LED e dritës së bardhë me fuqi të lartë (siç është XML-T6 e CREE) ka arritur 10 W, voltazhi është rrymë 3.3 V 3A, drita e kuqe me fuqi të vogël (siç është futja direkte e zakonshme 5 mm) me tension 2V, rryma 15 mAh 15 mAh. Nëse nuk mund ta gjeni modelin e komponentit, mund të konkludoni tensionin e punës sipas ngjyrës së dritës: drita e kuqe 1,8 2,2 V, drita e verdhë 2,0 2,4 V, drita jeshile 2,2 2,8 V, drita blu dhe drita e bardhë 2,8 3,5 V. Paketimi i patch-it është tuba me fuqi të vogël si 0805, 1506, dhe rryma e punës është përgjithësisht 10 mAh, por ka përjashtime; tuba me fuqi të vogël si 3014, 3528, 3535 janë të kapsuluara. Përveç; Paketimi i patch-it është 5050, 5060, 5630 dhe tuba të tjerë me fuqi mesatare. Rryma e punës është përgjithësisht 50 150 mAh, por ka përjashtime; LED me fuqi të lartë janë të gjitha të paketuara, dhe parametrat e serive të ndryshme të markave të ndryshme të secilës kompani janë shumë të ndryshme. ;. Rruazat e llambave LED të futura direkte me fuqi të vogël zakonisht ndahen në diametër, 3mm, 4mm, 5mm, 8mm, 10mm 12mm. Pavarësisht nga diametri, voltazhi i tij i punës dhe rryma e punës janë të njëjta. Ngjyra mund të ndahet në: dritë e kuqe, dritë e verdhë 1.7--2.1V, dritë e bardhë, dritë blu, dritë e bardhë e ngrohtë, dritë rozë, dritë vjollcë 2.8-3.6V, dritë jeshile 2.6-3.4V. 2. Ekzistojnë shumë specifika të rruazave të llambave LED, të cilat ndahen në: 1, 0,06 W, voltazhi është 2,5-3,5 V, rryma është 20 mA. 2. 0.5W, voltazhi është 2.5-3.77 V, dhe rryma është 150 mA. 3, 1W, voltazhi është 2.79-3.99V, rryma është 350 mA. 4, 3W, voltazhi është 3.05-4.47V, rryma është 700mA. 5, 5W, voltazhi është 3.16-4.88V, rryma është 1000mA. Rryma e rruazës së llambës 1W: 320-350mA, drejtuesi i përzgjedhjes zgjidhet përgjithësisht rrymë 300mA, madhësia e çipit është 30mil, 35mil, 40mil, 45mil, 45mil. Rryma e rruazës së llambës 3W: 700 mA, drejtuesi është përgjithësisht 600 mA, madhësia e çipit është 45 mil. Tensioni 1W 3W është midis 3.0-3.6V, një më i mirë 3.2-3.4V. Rruazat e llambave LED të përdorura për ndriçim janë të gjitha të disponueshme nga 0.5W-5W. А rr. 3.3. 6v и 300-35000 iCalImp Çfarë është ndriçimi kur voltazhi është midis 3.0-3. 6V? 2. Duke parë markën dhe madhësinë e çipit, markat përfshijnë Nichia, Cree, Purieo, Xu Ming, Skinning, New Century, etj., aq më mirë, sa më i madh të jetë çipi, aq më i mirë është çipi. 3. Shikoni koshin, domethënë ndarjen e temperaturës së ngjyrës dhe BIN-in e ndarjes së tensionit, sa më i hollë aq më mirë. 4. Shikoni dobësimin, duhet të bëni testimin e plakjes. Sa më i vogël të jetë prishja e dritës, aq më mirë. 5. Duke parë aplikimin aktual, si krahasimi: tregu ka lente të përshtatshme dhe të lira, nënshtresa alumini, thjesht të imta, lente dhe nënshtresa alumini duhet të hapin kallëpin, fuqi e lartë 1W, rrymë: 350mA, tension: 2.8- 4.0V ndriçim: Temperatura e ngjyrës 80-130LM: 3000-12000K. Prodhimi profesional i rruazave të ndryshme të llambave LED, specifikime të plota, mirëpresim të konsultoheni me shërbimin tonë ndaj klientit!

Si të zgjidhni rruazën e llambës LED të elektrik dore? 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- UV Led diode

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Aplikimi i Dezinfektimit UV në trajtimin e ujërave të zeza!
Zhytuni në botën e dezinfektimit UV. Këtu do të mësoni se si kjo metodë ekologjike pastron ujin. Zbuloni se si modulet dhe diodat UV LED luajnë një rol në këtë. Gjithashtu, shikoni se si teknologjia UV përfiton nga impiantet e trajtimit të ujërave të zeza. a jeni gati? Le të fillojmë.
Cilat janë avantazhet e dezinfektimit të ujit UV?
Uji është një burim i domosdoshëm që kërkohet për mbijetesën e gjithë jetës. Megjithatë, uji mund të jetë gjithashtu një burim i mikroorganizmave dhe ndotësve që paraqesin rrezik për shëndetin e njerëzve. Prandaj, uji duhet të trajtohet përpara konsumimit ose përdorimit. Pastrimi me ultravjollcë është një nga metodat më efektive të pastrimit të ujit
A është drita UVC efektive për bakteret dhe viruset?
Bakteret dhe viruset janë mikroorganizma mikroskopikë që mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh dhe gjendjesh. Për të parandaluar transmetimin e sëmundjeve dhe sëmundjeve të tilla, këto mikroorganizma duhet të eliminohen nga sipërfaqet dhe ajri. Përdorimi i rrezatimit ultravjollcë (UV) është një metodë efektive për ta arritur këtë. Drita UVC është treguar të jetë forma më efektive e dritës UV për shkatërrimin e baktereve dhe viruseve
Zbatimet UV-C LED në dezinfektimin e ujit
Teknologji të ndryshme të trajtimit të ujit duke përfshirë dezinfektimin e ujit UV janë zhvilluar në përgjigje të kërkesës në rritje për ujë të pijshëm të pastër. Vitet e fundit, teknologjia LED ultraviolet-C (UV-C) ka fituar interes të konsiderueshëm për aplikimet e saj të mundshme në trajtimin e ujit të pijshëm. Kjo teknologji ka një numër avantazhesh ndaj llambave UV konvencionale me bazë merkur, duke përfshirë efikasitetin e energjisë, kostot më të ulëta të funksionimit dhe një gjurmë më të vogël mjedisore.
Për çfarë përdoret UV LED?
Në të kaluarën, nuk kishte drita UV LED të disponueshme për përdorim komercial. Megjithatë, me përparimet në teknologjinë LED që çojnë në densitet më të lartë të fuqisë, dritat UV LED tani po bëhen më të përhapura në treg, duke zëvendësuar opsionet tradicionale.
Si funksionon dezinfektimi/pastrimi i ujit me ultraviolet (UV)?
Teknologjia e dezinfektimit/pastrimit të ujit me ultraviolet (UV) përdor dritën UV për të vrarë mikroorganizmat e dëmshëm në ujë. Është një mënyrë natyrale dhe efektive për të pastruar ujin pa shtuar kimikate, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për shumë familje dhe industri. Procesi funksionon duke ekspozuar ujin ndaj një burimi të fortë drite UV, i cili dëmton ADN-në e baktereve, viruseve dhe patogjenëve të tjerë, duke i shkaktuar ato të vdesin.
Cilat janë avantazhet e dezinfektimit UV?
A keni menduar ndonjëherë për mikrobet e vogla të fshehura nga syri i lirë që mund të bëjnë kërdi në shëndetin tonë? Nga viruset dhe bakteret e dëmshme deri te myku dhe alergjenët, këta mikroorganizma mund të kërcënojnë mirëqenien tonë. Për fat të mirë, metoda të ndryshme dezinfektimi mund të na ndihmojnë të eliminojmë këta mysafirë të padëshiruar. Një nga opsionet më efektive dhe miqësore me mjedisin është dezinfektimi UV.
Teknologjia e dezinfektimit me UVC LED
Dezinfektimi është thelbësor kur bëhet fjalë për të mbajtur mjedisin tonë të pastër dhe të sigurt. Nga sipërfaqet që prekim deri te ajri që thithim, eliminimi i patogjenëve të dëmshëm është thelbësor për ruajtjen e një mjedisi të shëndetshëm. Dhe ndërsa metodat tradicionale të dezinfektimit si spërkatjet kimike dhe llambat UV kanë qenë rreth e qark prej vitesh, një lojtar i ri në qytet po bën valë në industri: teknologjia UVC LED.
Trendi i aplikimit UVC LED: Shishe uji me sterilizimin UV
A e dini se, sipas një studimi të fundit, një shishe mesatare e ujit mund të mbajë deri në 300,000 njësi bakteresh që formojnë koloni për centimetër katror? Kjo është më shumë se ndenjësja mesatare e tualetit! Me shqetësimet në lidhje me sëmundjet e shkaktuara nga uji dhe përhapjen e mikrobeve në nivele të larta, nuk është çudi që teknologjia e sterilizimit UV është bërë një trend i nxehtë në industrinë e shisheve të ujit.
Tregu UVC LED zgjerohet me më shumë pajisje shtëpiake dhe produkte konsumatore duke adoptuar teknologjinë
Teknologjia UVC LED ka fituar vëmendje të konsiderueshme vitet e fundit dhe nuk është çudi që tregu po zgjerohet me më shumë pajisje shtëpiake dhe produkte të konsumit që përdorin teknologjinë. Pandemia e COVID-19 vetëm nxiti kërkesën për produkte UVC LED pasi konsumatorët dhe bizneset kërkuan mënyra efektive për të dezinfektuar mjediset e tyre. UVC LED ofrojnë një mënyrë të sigurt, të besueshme dhe efikase për të vrarë bakteret dhe viruset, duke i bërë ato një zgjedhje popullore për aplikime të ndryshme
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect