ODM/OEM услуги на различни модули за дезинфекција на воздух и вода и севкупни UV LED (UVA.UVB.UVC.UVV) решенија.

Како да се избере LED светилка со фенерче?

1. Постојат многу типови на мониста за LED светилки: има премногу модели на мониста за LED светилки, има директни вметнувања и типови на лепенки, како и мониста на светилки со голема моќност. , Напонот е релативно конзистентен, повеќето се во три часот. Нема начин да се зборува. Грубо кажано, ако методот на пакување може да се подели на директно вметнување, лепенка и луѓе, а моќта може да се каже дека е поделена на голема, средна и мала моќност. ЛЕД со бела светлина со висока моќност (како што е XML-T6 на CREE) единечната моќност достигна 10W, напонот е 3,3V струја 3A, мала моќност црвено светло LED (како што е вообичаеното директно вметнување од 5 mm) напон 2V, струјата 15 mAh 15 mAh. Ако не можете да го најдете моделот на компонентата, можете да го заклучите работниот напон според бојата на светлината: црвено светло 1,8 2,2V, жолто светло 2,0 2,4V, зелено светло 2,2 2,8V, сино светло и бело светло 2,8 3,5V. Пакувањето на закрпи е цевки со мала моќност како што се 0805, 1506, а работната струја е генерално 10 mAh, но има исклучоци; цевки со мала моќност како што се 3014, 3528, 3535 се инкапсулирани. Освен; Пакувањето на закрпи е 5050, 5060, 5630 и други цевки со средна моќност. Работната струја е генерално 50 150 mAh, но има исклучоци; LED диоди со висока моќност се сите спакувани, а различните сериски параметри на различни брендови на секоја компанија се многу различни. ;. Монистрата со директно вметнати LED светилки со мала моќност обично се поделени во дијаметар, 3mm, 4mm, 5mm, 8mm, 10mm 12mm. Без оглед на дијаметарот, неговиот работен напон и работна струја се исти. Бојата може да се подели на: црвено светло, жолто светло 1,7--2,1V, бело светло, сино светло, топло бело светло, розова светлина, виолетова светлина 2,8-3,6V, зелено светло 2,6-3,4V. 2. Постојат многу спецификации на мониста на LED светилки, кои се поделени на: 1, 0,06W, напонот е 2,5-3,5V, струјата е 20mA. 2. 0,5W, напонот е 2,5-3,77V, а струјата е 150mA. 3, 1W, напонот е 2,79-3,99V, струјата е 350mA. 4, 3W, напонот е 3,05-4,47V, струјата е 700mA. 5, 5W, напонот е 3,16-4,88V, струјата е 1000mA. Струјата на мушката на светилката 1W: 320-350mA, двигателот за избор е генерално избрана струја 300mA, големината на чипот е 30mil, 35mil, 40mil, 45mil, 45mil. Струјата на мушката на светилката 3W: 700 mA, двигателот е генерално 600 mA, големината на чипот е 45 мил. 1W 3W напон е помеѓу 3,0-3,6V, подобар 3,2-3,4V. Монистрата за LED светилки што се користат за осветлување се достапни од 0,5W-5W. И Сти3.2-3. 6v па . и. Како е светлината кога налогот е помеѓу 3.0-3. 6В? 2. Гледајќи го брендот и големината на чипот, марките вклучуваат Nichia, Cree, Purieo, Xu Ming, Skinning, New Century итн., толку подобро, колку е поголем чипот, толку е подобар чипот. 3. Погледнете ја корпата, односно партицијата за температура на бојата и BIN за поделба на напонот, колку е потенка, толку подобро. 4. Погледнете го слабеењето, треба да направите тестирање за стареење. Колку е помало распаѓањето на светлината, толку подобро. 5. Гледајќи ја вистинската примена, како споредба: пазарот има соодветни и евтини леќи, алуминиумски подлоги, само фини, леќите и алуминиумските подлоги треба да го отворат калапот, висока моќност од 1W, струја: 350mA, напон: 2,8- 4,0V осветленост: 80-130LM температура на боја: 3000-12000K. Професионално производство на различни мониста за LED закрпи за светилки, целосни спецификации, добредојдовте да се консултирате со нашата служба за корисници!

Како да се избере LED светилка со фенерче? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилки со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето со монистра со висока моќност, што може да биде аголот на многу инженери што го избрале. Што ако треба да разговараме подлабоко? Дали има некој агол да не натера да истуриме? „Строго кажано, она што го дизајнираме не се мониста на LED светилки со висока моќност, туку осветленоста на монистрата на LED светилките со висока моќност во различни фасади во секој простор. „Кога разговараме за планот за осветлување, имаме многу сексуалност за степенот на природата на набљудувањето, но ова е само површината што го знае тоа, а вие мора да знаете зошто. Госпоѓица. Премногу мистерија скриени, можеби тоа ќе ве направи одеднаш весели, и одеднаш ќе сфатите. Минатиот пат зборувавме за формулацијата на стандардната вредност на мониста на LED светилки со висока моќност заснована на визуелна перцептивна валидност, па овој пат ќе погледнеме каков е односот помеѓу тие различни монистра со LED светилки со висока моќност, за Во однос на Дизајн на осветлување со мониста на LED светилка со висока моќност, зошто постои „етичко“ постоење? Ајде да го погледнеме односот помеѓу Темнината и Мингминг: Кога ова треба да биде и темно, кога луѓето одеднаш влегуваат во темнина во светла средина долго време, на почетокот ништо не се гледа. По одреден временски период, визуелната чувствителност само тогаш постепено се зголемуваше и постепено може да гледа предмети во темнина. Овој феномен се нарекува темно. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користење на оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост и долг животен век; Одличниот дизајн за дисипација на топлина гарантира стабилно функционирање на ламбите во одреден температурен опсег; 4. Прифатете високо-меки кабли, долг животен век и анти-пречки, кои можат да бидат погодни за автоматизирани апликации што треба да се движат. Второ, обликот на главата на зрачењето: тианхуи само-ладна точка извор на светлина светлосна глава Тианхуи со воздушно ладење со точка извор на светлина светлосна глава три, бранова должина 365 nm светлосна точка и параметар на светлосна моќност: големина на светло место (мм) 4 8 10 15 20 врв светлосна моќност (mw/cm2) 8000250015001000700450 Препорачана височина на радиото (MM MM MM ) 12-1515-2015-2035-4045-5050-55 4. Други параметри: должина на линијата за поврзување 1,5 m или приспособен предводник на животен век. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста за LED светилки се препознаени и пофалени од многу корисници на пазарот. Корисникот го препознава, а тоа е 3528LED ламбата. Значи, кои се карактеристиките на издржливите 3528LED ламби? 3528 ЛЕД монистра светилка, светлото распаѓање на 3528 ЛЕД монистра. Откако LED-то ќе работи, 20mA ќе продолжи да свети нормално, а осветленоста постепено ќе се зголемува. Ќе работи околу 1500 часа. Осветленоста ќе се зголеми за 12%. 25%; 3528 ЛЕД ламбите можат да поминат струја од 40 mA, нормалната струја е 20 mA, а осветлувањето од 30 mA нема да влијае на дефект на светлината; 3528 ЛЕД ламбите се со висока осветленост, а светлите бои се исто така многу концентрирани. Работниот век е супер долг и има процес на распаѓање со ултра ниска светлина. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното наведување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат положбата на децата во реално време и да комуницираат со децата во секое време. Чуварот е всушност најосновниот услов за детските паметни часовници. Во процесот на производство на овој производ, UVLED уредот за лекување игра многу важна улога. Камерата во детскиот часовник ќе кликне низ кругот на УВ лепак за да игра добра заштитна улога. По лепилото, UVLED уредот за лекување ќе се зацврсти. Опремата за стврднување UVLED произведена од нашата компанија е едноставна, заштедува енергија и ја штити животната средина. Tianhui Technology Development Co., Ltd. специјализирана за развој, производство, продажба и технички услуги на UVLED опрема за стврднување и е професионален производител на UVLED извори на светлина. Од основањето на компанијата, Tianhui Technology, која има одлични вработени, придава големо значење на инвестициите во истражување и развој на технологијата, висококвалитетни, ефикасни и штедливи извори на UVLED светлина за клиентите прилагодени. Клиентите обезбедуваат стабилни и ефикасни производи. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекта на факторите кои влијаат на стврднувањето на UVLED лепак: 1. CICF: Во зависност од подлогата, облогата, интервалот на стврднување итн., соодветно прилагодување на брзината на стврднување на уредот. Брзината на стврднување е пребрза и е склона кон појава на основниот материјал UVLED лепак лепење или сушење на изгледот; ако брзината на работа е бавна, изгледот на подлогата ќе старее. 2. УВ ЛЕД облога со лепак: Дебелината на облогата со УВ ЛЕД лепак игра витална улога во зацврстувањето на УВЛЕД. Облогата е премногу дебела, а времето е релативно долго под осветлувањето на истиот извор на светлина. Од една страна, тоа влијае на стврднувањето на UVLED лепилото. Од друга страна, тоа ќе го направи изгледот на подлогата превисок, што ќе предизвика диференцијална разлика во славата на изгледот на производот. Всушност, стапката на стврднување на UVLED лепилото, крајната длабочина на стврднување и ефектот на сушење се поврзани со факторите како што се изворите на ултравиолетова светлина, времето на осветлување и преносот на материјалната светлина. Препорачливо е да се одреди специфичното време на зацврстување преку тестот. УВЛЕД машината за стврднување на лепак на нашата компанија има три ленти: 365, 395 и 405 UVLED машини за лекување, а моќта на зрачење е различна. Може да се контактира со прилагодливиот интензитет на зрачење на моќноста. Има еден што може да ги задоволи вашите барања. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицинска опрема. , И имаат карактеристики на не-миграција, високо флексибилно лепило за компјутер, пукање со минимален стрес и други карактеристики. Типична употреба: стакло, метал, пластика. Бојата е проѕирна, погодна за подлоги: топлинско спроводливи влошки, стакло, метал. Табелата на крива е следна: УВЛЕД-уредот за стврднување на TIANHUI има подобар ефект врз стврднувањето на Leotai лепилото, а времето на стврднување е релативно намалено. Тоа не само што може да ја подобри ефикасноста, туку и да не влијае на стврднувањето на лепилото. Тоа е добар избор. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимул, да се распадне на слободни радикали или јони, така што незаситените органски предмети се користат за агрегација, гранки, вкрстено поврзување и други хемиски реакции, така што како да се постигне целта на зацврстување. 1. Енергијата UVLED што ја бара агентот Knowing Optical Discovering е да обезбеди темелно зацврстување, енергетската научна и разумна енергија обезбедена од снабдувањето е нормална од енергијата што му е потребна. 2. Не ја знам UVLED енергијата што ја бара светлината предизвикана од светлосната причина, а снабдувањето е снабдувањето слепо. Методите не само што трошат енергија, туку предизвикуваат и негативни ефекти од прекумерното зацврстување, како што се собирање експлозија, антиагресивни реакции итн. 3. Кога UVLED е недоволна, енергијата на UVLED мора да биде умерена, односно да не може да биде прекумерна или недоволна. 4. Во споредба со традиционалните живи светилки и халогени светилки, UVLED припаѓа на ултравиолетовите зраци со една бранова должина. Ширината на брановата должина е мала. Генерално е околу 5nm во позитивните и негативните 5nm. Изберете ја UVLED брановата должина што одговара на причината за светлината. 5. Во процесот на лекување, оптичката причина треба целосно да се зацврсти одеднаш. Ако ултравиолетовата енергија е премала, ефектот на зацврстување не е добар. Се препорачува повторно да се прилагоди UVLED енергијата на стврднување. Времето на стврднување на UVLED, итн. За повеќе информации, ве молиме контактирајте со Tianhui! Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, при печатењето на картонски печатење на козметика и кеси за чад, печатачите за лепило за хартија заземаат апсолутна предност. Во моментов, светлосните единици со повеќе единици станаа најосновниот состав на печатачите за лепило за една хартија. Преку него, лесно може да ја комплетира светлината на специјалните ефекти, а за тоа е потребна опрема за стврднување UVLED. Во пакувањето на козметиката често се користат некои специјални материјали: метален картон, композитна картонска хартија и алуминиумска млаз хартија, како и употребата на лесно обработен картон, кој е широко користен во областа на пакувањето кристали за шминка, што покажува дека е се повеќе и повеќе се користи, покажувајќи го моментумот на континуиран и стабилен раст. Новите проѕирни композитни материјали почнаа да се користат и на пакување со пластична кутија. Бидејќи овие печатени материјали не можат да се печатат на општи методи, тие мора да ги постигнат очекуваните резултати преку УВ технологијата. Почеста е и употребата на опрема. Според овој тренд, УВ печатењето во иднина ќе стане стандардна конфигурација, која може целосно да ги задоволи посебните барања на козметичката индустрија. Tianhui е професионална компанија која се фокусира на UVLED машините за лекување. Се надевам дека ќе соработувам и ќе освојам победничка ситуација со клиентите и партнерите во полето на UVLED за да создадам подобра иднина. Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молекула, да се распадне на слободни радикали или јони, така што незаситените органски материи може да се агрегираат, прокладираат и да се вкрстат постигнување на целта на зацврстување Суштина Меѓу нив, енергијата на UVLED енергијата во UV облогите на UV облогите ја надминува или помала од онаа на енергијата што ја бара UVLED потребна од познатата причина за светлина. .2, не знам дека UVLED енергијата што ја бара светлината предизвикана од светлината предизвикува, слепо ја снабдува слепо. Овој пристап не само што троши енергија, туку предизвикува и прекумерни негативни ефекти на зацврстување, како што се собирање експлозија и реакции против стврднување. 3. Кога UVLED е недоволна, енергијата на UVLED мора да биде умерена, односно да не може да биде прекумерна или недоволна, што може целосно да се зацврсти. За повеќе информации, добредојдовте да влезете на официјалната веб-страница Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и компоненти за ладење за да се максимизира UVLED зацврстувањето. Цврстото решение TIANHUIUVLED вклучува точкести извори на UVLED светлина, жичени извори на светлина и извори на светлина на лицето. Животот на UVLED на ладење може да достигне 20.000 часа под конвенционални работни услови. Колку повеќе енергија има лансирањето на ЛЕД, толку повеќе калории произведува. Овие горештини треба да се обработат. TIANHUI ја користи својата единствена професионална технологија за управување со топлинска енергија за да го отстрани топлинското оптоварување во системот, за да обезбеди стабилност на работната температура за да може диодата да работи под најдобри услови. Матрицата на матрицата е составена од група на единечни UVLED. Нејзините перформанси се одредуваат според бројот на LED диоди, типови, големини, форми на распоред и методи за вклучување. Структурата на оптичката матрица на технологијата TIANHUI е насочена кон унифициран дизајн и производство на производот, методот на ладење (во воздушно ладење и водено ладење) и неговата употреба. За таа цел, нашите производи се најдобрите и најсигурни производи на кои може да им веруваат производителите на системи. Откако ќе се подреди оптичката матрица, технологијата Tianhui ја користи својата единствена оптичка технологија за да го води изворот на светлина или другите материјали за кои е потребно зацврстување. Оптичката ориентација ги има следните три 1) за обезбедување на максимална УВ енергија на подлогата 2) Намалување на топлинската енергија генерирана од оптичката матрица 3) Обезбедете најконцентрирана енергија Технологија на машината за стврднување UVLED за апликации за стврднување. Можете да се консултирате со Тианхуи! Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух Автор: Тианхуи - УВ водачи Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот Автор: Тианхуи - УВ Led диод Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди Автор: Тианхуи - УV воден модулComment Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.

 +86 13018495990

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
бр. 2207B, зграда Ванке Јингксин, бр.66 западен пат Шихуа, округ Ксијангжу, Жухаи, Гуангдонг, Кина 
Авторски права © 2022 Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. -Www.tianhui- led.com | www.tianhui- led.com. Тајп
разговор преку Интернет