loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Барања за заварување за диоди што емитуваат светлина

Директно вметнати зрнца на LED светилки во процесот на заварување, ве молиме строго да ги почитувате следните барања: 1. Задолжително носете анти-статички ракавици, анти-статички зглобови итн. за време на вистинското производство. Само олово. Бидејќи влажноста на човечкото тело на работната маса е 60%-90%, статичкиот електрицитет на човечкото тело ќе го оштети кристалниот слој на зрната на LED светилката. По одреден временски период, монистрата на LED светилките ќе покажат дефект и мртви светилки. 2. Температурата на заварување е 260 C, 3 секунди. Премногу висока температура и предолго ќе изгори лоши чипови. Со цел подобро да се заштитат зрната на LED светилките, мониста за LED светилки и табли за компјутер треба да се чуваат на растојание од повеќе од 2 mm за да се ослободи топлината од заварувањето. 3. Нормалната работна струја на директно вметната ламба со LED светилка е 20 mA, а микро флуктуациите на напонот ќе предизвикаат големо флуктуација на струјата. Затоа, за време на дизајнот на дизајнот на колото, треба да се платат различни отпорници за ограничување на струјата во согласност со напонот и распоредувањето на мониста на LED светилки за да се осигура дека мониста на LED светилките се во најдобра работна состојба. Кога струјата е преголема, зрната на LED светилките ќе го скратат животниот век, струјата е премала и не може да се исполнат бараните барања за осветленост. Нашата компанија ќе ги подели монистрата на LED светилките при сериско снабдување, односно параметрите на мониста на LED светилката во истиот пакет производи се конзистентни, обезбедувајќи конзистентност на вистинскиот производ. Во моментов, почестиот метод на заварување со мониста со LED светилки: 1. Заварување со единечно железо: врвот на врвот на рачката за лемење не надминува 300 C, времето на заварување не надминува 3 секунди, а положбата на заварување е најмалку 2 mm од колоидот. 2. Заварување на врвот: Максималната температура на заварувањето со натопување е 260 C, времето на заварување не надминува 5 секунди, а положбата на натопено заварување е најмалку 2 mm од колоидот. Директно вметната LED светилка за заварување со иглички за заварување: 1. Мора да биде 2 мм од колагенот за да се свитка држачот. 2. Формирањето на држачот треба да обезбеди иглички и растојание во согласност со линиската табла. 3. Формирањето на држачот мора да се направи со прицврстувач или од професионалци. 4. Формирањето на заградата мора да се заврши пред заварување.

Барања за заварување за диоди што емитуваат светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect