Shërbimet ODM/OEM të moduleve të ndryshme të dezinfektimit të ajrit dhe ujit dhe ofruesit të zgjidhjeve të përgjithshme UV LED (UVA.UVB.UVC.UVV).

Përveç aplikimeve të dezinfektimit, LED-të UV janë gjithashtu të njohura në industrinë e sistemit të printimit LED UV

2022-11-25

Përhapja e koronavirusit ka prishur ndjeshëm aftësinë e shoqërisë për të funksionuar normalisht dhe jetën e përditshme të njerëzve, duke i bërë ata të kenë frikë se mos preken nga mikroorganizmat.

  Teknologjia e dezinfektimit me diodë me llambë ultravjollcë të thellë u krijua në përgjigje të ndotjes gjithnjë e më të rëndë mjedisore. Ka arritur përparime të rëndësishme në dezinfektim dhe ka një gamë të gjerë aplikimesh të mundshme.

Për shkak të përfitimeve të madhësisë kompakte, konsumit të energjisë dhe natyrës së ulët, miqësore me mjedisin dhe ndriçimit të shpejtë, pajisjet ultravjollcë UVC LED janë shfaqur si artikujt më të shitur për dezinfektim dhe sterilizim gjatë gjithë epidemisë.

Biznesi i dritës UV, së bashku me UV LED Printim Sistemi   industria, ka parë të gjitha mundësi për ndryshim dhe përmirësim si rezultat i zgjerimit të tregut UVC LED.

Prezantimi i teknologjisë kurative të dritës LED UV në 2008 në Ekspozitën Gjermane të Pajisjeve dhe Teknologjisë së Printimit Drupa ishte e jashtëzakonshme dhe mori shumë vëmendje nga furnizuesit e UV LED Printim Sistemi   pajisjet dhe shërbimet. E ardhmja e të provuarit të kurave në UV LED Printim Sistemi   Industria do të dominohet nga teknologjia e dritës LED UV, sipas ekspertëve të industrisë që i kanë dhënë kësaj teknologjie nota të shkëlqyera.

Çfarë lidhje ka teknologjia UV LED me sektorin e Sistemit të Printimit UV LED?

Kur u pyet për UV LED Printim Sistemi   teknologjia, shumica e njerëzve do të përmendin printera shtëpiake ose dyqane dublikate. Këto lloje printerësh, megjithatë, përfaqësojnë vetëm një pjesë të vogël të UV LED Printim Sistemi   teknologjitë e disponueshme sot dhe aplikacionet për të cilat mund të përdoren.

Të gjitha materialet e printuara —nga gazetat tek paketimi i letër-muri te etiketat e shisheve —kërkojnë të veçanta UV LED Printim Sistemi   procedurat.

Përveç aplikimeve të dezinfektimit, LED-të UV janë gjithashtu të njohura në industrinë e sistemit të printimit LED UV 1

Çfarë veçorie ndajnë të gjitha këto teknika?

Tharja UV është procesi i shërimit të rrezatimit ultravjollcë (UV). Me këtë teknikë, UV LED Printim Sistemi   mund të vazhdojë ndërkohë që boja po thahet. Ju lutemi kini parasysh se UV nuk përdoret shpesh për shtëpi UV LED Printim Sistemi   meqenëse bojërat thahen duke përdorur nxehtësi të qetë.

Në vend të kësaj, aplikimet kryesore për tharjen UV janë në shtypjen komerciale dhe industriale. Përfshirja e dritës UV në UV LED Printim Sistemi   mund të bëhet në disa mënyra.

Përveç aplikimeve të dezinfektimit, LED-të UV janë gjithashtu të njohura në industrinë e sistemit të printimit LED UV 2

Diodat që lëshojnë dritë, ose thjesht LED, kanë parë rritjen më të shpejtë teknologjike gjatë viteve të fundit. Nëse Sistemi i printimit UV Led   Procedura kryhet në një sërë hapash, LED-të UV mund të vendosen ose pasi boja të jetë aplikuar në sipërfaqe ose në vende të ndërmjetme.

Ndryshe nga llambat e zakonshme UV, luminescenca LED UV prodhohet kur elektronet kalojnë përmes një gjysmëpërçuesi (diodë) që lëshon energji në formën e protoneve.

Lloji i materialeve të përdorura në gjysmëpërçues përcakton emetimin e dritës dhe, rrjedhimisht, gjatësinë e saktë të valës. Mekanizmi kimik i përfshirë në shërimin e bojërave me rrezatim ultravjollcë është i ndërlikuar.

Përdorimi i një fotoiniciatori bazohet në lidhjen e kryqëzuar, e cila forcon bojën duke formuar lidhje të reja brenda oligomerëve. Një material i njohur si fotoiniciator reagon ndaj gjatësive të valëve dhe shkakton një proces kimik në të cilin disa lidhje shkatërrohen dhe të tjera krijohen. Pastaj, një rrjet i ngurtë tre-dimensional krijohet nga këto lidhje të reja.

Përveç aplikimeve të dezinfektimit, LED-të UV janë gjithashtu të njohura në industrinë e sistemit të printimit LED UV 3

Bojëra ultraviolet LED për paketimin e ushqimit me pakicë: Përfitimet

Një nga segmentet me rritje më të shpejtë të industrisë së printimit është përdorimi i bojrave UV-LED për një sërë aplikimesh të përgjithshme, si postera, katalogë dhe broshura. Edhe pse ende shumë e re, Sistemi UV LED   ngjyrat për ushqimet e paketuara po bëhen gjithnjë e më të pëlqyera.

  1) Pajtueshmëria e plotë e sigurisë ushqimore

Siguria e klientit duhet të sigurohet në të gjitha proceset e prodhimit dhe përpunimit të ushqimit. Bojërat standarde UV duhet t'u përmbahen standardeve të sigurisë dhe migrimit për paketimin e drejtpërdrejtë. Bojërat LED-UV me migrim minimal janë të përshtatshme për t'u përdorur në shumë aplikacione të paketimit të ushqimeve të nivelit të lartë, pasi ato janë krijuar për të minimizuar hyrjen e përbërësve të bojës në ushqime.  

2) Shkathtësi e jashtëzakonshme

Kur përdorni bojëra LED-UV, një nivel më i lartë i tharjes është thelbësor, veçanërisht kur krijoni një shumëllojshmëri paketimesh të sigurta për ushqim pa etiketa shtesë. Duke qenë se printimi mund të aplikohet drejtpërdrejt në materialet e kontejnerëve si vaskat e ushqimit, filxhanët cilindrikë ose cilindrikë dhe shishet PET, çmimet e bojës LED-UV janë më të përballueshme.  

3) Një mënyrë praktike për të ulur kostot

Në përgjithësi, bojërat LED-UV vendosen shpejt dhe kanë një shkallë të ulët të mbetjeve. Të kombinuara me printueshmërinë fleksografike ose dixhitale, ato bëjnë të mundur përcaktimin e një gjatësie specifike printimi, duke ulur mbetjet dhe duke ofruar një ndjenjë më të saktë të kostos. Presat që përdorin teknologjinë LED-UV janë më pak të kushtueshme për t'u përdorur dhe mirëmbajtur pasi ato kanë më pak komponentë lëvizës që kërkojnë mirëmbajtje rutinë dhe jetëgjatësi më të madhe të llambës. Si rezultat, në krahasim me të tjerët UV LED Printim Sistemi   metodat, kthimi nga investimi (ROI) është më i madh dhe ndodh më shpejt.  

4)   Besueshmëria

Për shkak të reputacionit të tyre për besueshmërinë dhe shpejtësinë, aplikacionet flexo dhe inkjet zgjidhen shpesh. Paketimi i ushqimit UV LED Printim Sistemi   me bojëra LED-UV mbështet këtë ide pasi prodhon volumin më të besueshëm me volum të ulët dhe të lartë UV LED Printim Sistemi   teknikë, edhe kur bëhet shpejt. Makinat fleksografike janë veçanërisht të përshtatshme për bojërat LED-UV në situata të printimit ku shpejtësia është thelbësore, sepse ato prodhojnë një prodhim me cilësi të lartë për ushqimet e paketuara që nxjerrin luks dhe përsosmëri.  

5) Një qasje ekologjikisht e shëndoshë

Me një kërkesë më të ulët të energjisë gjatë tharjes, pa emetim smog dhe një reduktim 20% të përdorimit të bojës, procesi i tharjes me UV-LED është dukshëm më miqësor ndaj mjedisit sesa teknikat alternative të tharjes. Ndikimi i karbonit të kompanisë suaj do të jetë gjithashtu më i vogël, gjë që do t'ju ndihmojë të tregtoni markën tuaj si miqësore me mjedisin duke ulur kostot e energjisë.

Përveç aplikimeve të dezinfektimit, LED-të UV janë gjithashtu të njohura në industrinë e sistemit të printimit LED UV 4

Nga ta blini sistemin tuaj të printimit UV LED UV LED?

Ju duhet të mbështeteni te besueshmëria Prodhuesit e UV Led për një startim të lehtë dhe të besueshëm të paketimit. Nëse jeni në kërkim të një të tillë, me siguri jeni në platformën e duhur.

Rruazat e dritës UVLED, panelet UVLED dhe zgjidhjet e personalizuara UVLED (gama e plotë UVC, UVB dhe UVA e mallrave UVLED) ofrohen të gjitha nga Tianhui, një furnizues i zgjidhjeve UV LED.

 

https://www.tianhui-led.com/uv-led-system.html

Aplikacioni përfshin përdorimet e mëposhtme të biznesit:

Bakteriostaza e thellë oqeanike e Dezinfektimi i ujit UV ; sterilizimi i ujit të rrjedhshëm i Dezinfektimi i ujit UV ; Dezinfektim ajri ; Disinfektimi i ajrit sterilizimi i kondicionuar; Sterilizimi UVC LED.

UVB LED: Kujdesi për lëkurën, suplementet e kalciumit për fizioterapi dhe zhvillimin e bimëve.

UVA LED: Kartëmonedha që do të numërohet dhe verifikohet, hetime kriminale kundër falsifikimit, zbulim mjekësor, kurthe mushkonjash dhe insektesh, zbulim i lodhit dhe bizhuterive, makina ekspozimi, shërim i ngjitësit industrial, shërim i printimeve, shërim i bojës me spërkatje, shërim i bojës, kurimi i fibrave optike, printimi 3D, litografia etj.

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.

  +86 13018495990

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.   Ne këtu.
Nr 2207B, Ndërtesa Vanke Yingxin, Rruga Shihua West Nr.66, rrethi Xiangzhou, Zhuhai, Guangdong, Kinë.  
E drejta e autorit © 2022 Zhuhai Tianhui Electronic Co., Ltd. -Www.tianhui-led.com | Sitemap
bisedë në internet