loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Autentifikimi ETL Modulet e burimit të dritës AC duhet t'i kushtojnë vëmendje

Moduli i burimit të dritës AC i vërtetimit ETL është dizajni optik, dizajni i shpërndarjes së nxehtësisë, modeli i formës, madhësisë dhe dizajni i standardizimit të ndërfaqes që mund të kryhet sipas çdo forme aplikimi. Dizajni i mësipërm përdoret për të arritur kombinimin e standardizimit të vendeve të ndryshme të aplikimit. Funksioni i modulit të zëvendësueshëm, në një masë të caktuar, realizon uljen e kostove të përdoruesit. Hapi i instalimit të modulit të burimit të dritës AC të vërtetimit ETL: 1. Numri i buxhetit të moduleve të burimit të dritës miraton një shkarkim të barabartë me diapazon, i cili simulon shpërndarjen e moduleve të burimit të dritës në kompjuter. Ndriçimi vizual i ndarjes së modulit duhet të jetë midis 3-150 px. Trashësia e fjalës mund të zgjidhet midis 5-325px. 2. Llogaritni fuqinë e energjisë, numrin e moduleve të burimit të dritës LED të skemës së shpërndarjes së projektimit, fuqia e modulit të vetëm të burimit të dritës = fuqia totale e konsumit të energjisë. Rekomandohet që furnizimi me energji duhet të jetë i disponueshëm për të pasur një balancë dhe të përdorë fuqinë nominale prej 80% për t'u përdorur. 3. Instaloni modulin e burimit të dritës LED A: Pastroni sipërfaqen e instalimit B: Përdorni ngjitës të dyanshëm jo të thatë për t'u ngjitur në fund të modulit. C: E ulët në mënyrë uniforme, lidhni lidhjen. D: Instaloni panelin e slotit dhe matni efektin. E: Moduli i burimit të dritës AC për vërtetimin ETL të produktit përfundimtar Shënim: 1. Polariteti i modulit të burimit të dritës: vija e kuqe lidh furnizimin me energji elektrike, vija e bardhë lidh polin negativ të furnizimit me energji elektrike. 2. Lartësia vertikale e mbulesës akrilike transmetuese të dritës është më e madhe se 5 cm nga moduli i burimit të dritës, më pak se 13 cm për të shmangur fenomenin e njollave të dritës ose errësirës në sipërfaqen e kapakut; Ka një ndikim të madh në uniformitetin, duhet t'i kushtoni vëmendje zgjedhjes. 3. Tensioni i punës: Vini re se voltazhi i modulit të burimit të dritës është në përputhje me tensionin e furnizimit me energji komutuese. 4. Ngjitëse fort: Sigurohuni që moduli i burimit të dritës i ngjitur në kutinë e dritës të jetë i fortë dhe i besueshëm dhe rregullojeni me vida nëse është e nevojshme. 5. Gjatësia e telit: gjatësia e linjës elektrik është sa më e shkurtër që të jetë e mundur (rekomandohet të mos kalojë 3 metra), më e madhe ose e barabartë me 18AWG# dhe më shumë se 3 metra duhet të rritet siç duhet.

Autentifikimi ETL Modulet e burimit të dritës AC duhet t'i kushtojnë vëmendje 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
[Rruaza llambash LED UV 2] Rruaza të llambave LED UV UV LED Burimet e dritës kuruese Metodat e zakonshme të lidhjes
Për shkak të fuqisë së dritës së një rruaze të vetme llambë UV LED, ose për të përmbushur nevojat e diferencimit të tregut, disa LED UV duhet të kombinohen në një mënyrë të caktuar (suk
[Aplikacioni] Bandat UVLED të të gjitha bandave
Aktualisht, aplikimi i burimeve të dritës UVLED nuk është veçanërisht i qartë. Tani aplikacionet kryesore të industrisë janë renditur për referencën tuaj: sensor optik dhe in
Ngrohje UVLED Shpërndarja e nxehtësisë
Në punë, makina e kurimit UVLED do të shndërrohet në energji drite dhe energji termike, dhe pjesa më e madhe e kësaj të fundit. Nëse energjia termike nuk mund të shpërndahet në ti
[Lami] Tianhuiuvled e bën më të lehtë fiksimin e lenteve optike
Fiksimi i ngjitësit të lenteve duhet të përdoret në industrinë optike me burime drite shëruese UVLED. Aktualisht, thjerrëzat ngjitëse përgjithësisht kombinohen me dy deri në tre litra
[Mallrat e thata] Kontrolli i rregullimit të fuqisë optike UVLED
Burimet e ngurtësuara të dritës UV LED (këtu përmban burime të dritës UV LED të fytyrës, burime drite teli UVLED, burime drite me pika UVLED) Mënyra e rregullimit të fuqisë së ndriçimit
Treguesi i vlerësimit të pajisjeve të burimit të dritës UV LED UV
Sot, rrezatimi UVLED dhe aplikimet po bëhen gjithnjë e më të gjera. Kompani të ndryshme kanë koncepte dhe metoda të ndryshme projektimi. Si të vlerësoni
Makina shëruese TFT-LCD UV_LED është shumë e përshtatshme
TFT-LCD është cilësimet më të zakonshme të përdorimit elektronik në treg. Çdo produkt elektrik është pothuajse i pandashëm. Vitet e fundit, numri i përdorur në vitet e fundit ha
[Industria LCD] Makina e ngurtësimit Tianhuiuvled ndihmon zhvillimin e industrisë LCD
Makina solide TIANHUIUVLED ka gjithashtu shumë skenarë aplikimi në industrinë LCD. Midis tyre, janë kryesisht katër pikat e mëposhtme të aplikimit. Tani le Tianh
Cilat janë dy pjesët e modulit të burimit të dritës LED
Moduli i burimit të dritës LED është i ndarë në dy pjesë, njëra është një shumëllojshmëri e ekraneve LED posaçërisht për ambiente të jashtme, të përdorura kryesisht për ekran dhe ndriçim; tjetra është
Karakteristikat dhe zhvillimi i burimeve të dritës LED UV
Burimi i dritës UV LED, i cili është shkurtesa e diodës që lëshon dritë ultravjollcë. Nga perspektiva e shëndetit të njeriut dhe ndikimit mjedisor, ne mund të ndajmë
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect