loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Треба да се обрне внимание на ETL автентикација на модулите со AC извор на светлина

Модулот за автентикација на ETL со AC извор на светлина е оптички дизајн, дизајн за дисипација на топлина, облик, големина и дизајн на стандардизација на интерфејсот што може да се изврши според која било форма на апликација. Горенаведениот дизајн се користи за да се постигне комбинација на стандардизација на различни места за апликација. Функцијата на заменливиот модул до одреден степен го реализира намалувањето на корисничките трошоци. Чекор за инсталирање на модулот за автентикација ETL со AC извор на светлина: 1. Буџетот на бројот на модули за извор на светлина усвојува празнење со еднаков опсег, што ја симулира дистрибуцијата на модулите за извор на светлина на компјутерот. Визуелната осветленост на растојанието помеѓу модулите треба да биде помеѓу 3-150 px. Дебелината на зборот може да се избере помеѓу 5-325 px. 2. Пресметајте ја моќноста, бројот на модули на LED извор на светлина на шемата за дистрибуција на дизајнот, моќноста на модулот со еден извор на светлина = вкупната моќност на потрошувачката на енергија. Се препорачува напојувањето да биде достапно за да има рамнотежа и да се користи номиналната моќност од 80% за користење. 3. Инсталирајте го LED модулот за извор на светлина А: Чистата површина за инсталација Б: Користете двостран несув лепак за да се залепи на дното на модулот. C: Ниско рамномерно, поврзете ја врската. D: Инсталирајте ја плочата со слот и измерете го ефектот. Е: Модул за извор на светлина со наизменична струја за автентикација на конечен готов производ ETL Забелешка: 1. Поларитетот на модулот за извор на светлина: црвената линија го поврзува напојувањето, белата линија го поврзува негативниот пол за напојување. 2. Вертикалната висина на акрилниот капак што пренесува светлина е поголема од 5 cm од модулот за извор на светлина, помала од 13 cm за да се избегне феноменот на светли точки или темнина на површината на капакот; Има големо влијание на униформноста, треба да внимавате на изборот. 3. Работен напон: Имајте предвид дека напонот на модулот за извор на светлина е конзистентен со напонот на прекинувачкото напојување. 4. Цврсто налепете: проверете дали модулот за извор на светлина залепен во светлото е цврст и сигурен и поправете го со завртки доколку е потребно. 5. Должина на жицата: должината на далноводот е што е можно пократка (се препорачува да не надминува 3 метри), поголема или еднаква на 18AWG#, а повеќе од 3 метри треба соодветно да се зголеми

Треба да се обрне внимание на ETL автентикација на модулите со AC извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect