loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Tianhui Uv LED производи - 0.4 1
Tianhui Uv LED производи - 0.4 2
Tianhui Uv LED производи - 0.4 3
Tianhui Uv LED производи - 0.4 4
Tianhui Uv LED производи - 0.4 5
Tianhui Uv LED производи - 0.4 1
Tianhui Uv LED производи - 0.4 2
Tianhui Uv LED производи - 0.4 3
Tianhui Uv LED производи - 0.4 4
Tianhui Uv LED производи - 0.4 5

Tianhui Uv LED производи - 0.4

Режим на трансакцијата:
EXW, DAP, DHL,UPS,FEDX, T&T,Ец
Време на испорака:
4-6 недели
Пакување:
12 Делови/ кутијаName
Минимална количина на ред:
10 Делови
Тежина:
0.4
Апратирај

Детали за производот за производите со УВ ЛЕД


Опис на производи

Tianhui UV led производите се дизајнирани и произведени со користење на иновативни алатки и опрема. Производот има висок внатрешен квалитет поради континуираните технолошки иновации. Производот има големи економски придобивки и огромен пазарен потенцијал и е широко користен дома и во странство.

Tianhui Uv LED производи - 0.4 6
Tianhui Uv LED производи - 0.4 7

Повеќе филтрирација

Tianhui Uv LED производи - 0.4 8

Нано фотокаталист.

Tianhui Uv LED производи - 0.4 9

Ефикасно прочистување на воздух

Tianhui Uv LED производи - 0.4 10

Бас работи

Карактеристики и точки за продажба на производи

1. Елиминирајте ги штетните гасови кои предизвикуваат мирис и синдром на внатрешен воздух во автомобилот: како што се оцетна киселина, формалдехид, ацеталдехид, амонијак итн., со стапка на елиминација од 99,9%.

2. Ефективно отстранување на патогени бактерии: стапката на отстранување на Escherichia coli и Staphylococcus aureus е 99,9%.

3. Долгорочно отстранување на формалдехид: вентилаторот и системот за фотокатализа со високи перформанси можат силно, континуирано и ефикасно да го адсорбираат и прочистуваат формалдехидот.

Tianhui Uv LED производи - 0.4 11
Tianhui Uv LED производи - 0.4 12
Чекори Екран филтрирање Ефекти
Еден чекор: Активиран јаглеродка Деодозизација
Втор чекор: UV LED фотоcatalysis мрежата Деодозизација
Чекор 3 UV LED / необотена ткаеника Стерилизација
Tianhui Uv LED производи - 0.4 13

① Филтрација со активен јаглен

② UV LED модул - 365nm x 3EA

③ Фотоcatalysis мреж

④ Филтрација на неткаен материјал

Тестирање на деодизација

Тестиран метода: SPS-KACA002-132 : 2006 (Тест стандард за чистење на внатрешен воздух, КОРЕА) 1m3 комора

Концентрација на целниот гас: 10 ppm

Институција за анализа: Лаборатории за усогласеност на Кореја

Tianhui Uv LED производи - 0.4 14


Предност на компанијата

• Tianhui инсистира на концептот на услугата што им даваме приоритет на клиентите и услугите. Под водство на пазарот, ние се стремиме да ги задоволиме потребите на клиентите и да обезбедиме квалитетни производи и услуги.
• Со изобилни ресурси за таленти, Тианхуи формираше искусен елитен тим. Тие имаат богато искуство во релевантни области, вклучително и управување со брендот, маркетинг промоција и развој на технологија. Сето ова обезбедува силна поддршка за корпоративниот развој.
• Тианхуи ужива одлична географска локација со удобност во сообраќајот. Тие се добра основа за нашиот сопствен развој.
Здраво, ако имате какви било коментари или предлози за нашиот UV LED модул, UV LED систем, UV LED диода, ве молиме јавете се на Tianhui! Со нетрпение очекуваме да постигнеме соработка со вас.

Контактирајте не
Ги поздравуваме сопствени дизајни и идеи и е во состојба да ги задоволиме специфичните барања. За повеќе информации, ве молиме посетете ја веб-страницата или контактирајте не директно со прашања или прашања.
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

my@thuvled.com   

+86 13018495990      

my@thuvled.com

+86-760-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
detect