loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[УВ ЛЕД моќност] Ова ќе биде подобро да се избере машина за лекување со УВ LED

Моќта на UVLED машината за стврднување, особено моќта на светлината од зрачење, е голема и мала. Многу клиенти се борат со тоа како да ја изберат моќта на UVLED цврстите машини што одговара на нивната сопствена изработка. Денес, разговарајте со вас како да ја изберете моќта на UVLED машината за лекување! Кога UVLED машината за стврднување се стврднува со УВ лепак, прво мора да ги исполниме барањата за спектралната бранова должина и густината на моќноста на апсорпцијата на УВ лепак. Особено УВ лепак за лекување на површината, ако моќноста на машината за лекување UVLED е мала, тогаш времето на зрачење е долго, а бројот на опремата е голем, а производот не може да достигне целосно зацврстување. Напротив, може да влијае на лепењето на УВ лепилото на подлогата. Затоа, при изборот на UVLED машина за стврднување што го лечи УВ лепак, треба да избереме машина за лекување со различна моќност според нашите потреби. Како да се избере UVLED стврднувачка моќност со различна моќност UVLED машините за лекување генерално ги задоволуваат барањата за различни перформанси на UV лепак. За клиентите со апликации за стврднување на површината, производителите на UVLED CICF треба да ги конфигурираат параметрите обезбедени од производителите на UV лепила и подолго од долго време за повеќе од долго време Проектниот тест за да се постигне најдобар ефект на зацврстување. Она што клиентите треба да ги земат во предвид при апликациите за адхезија на материјалот се областа на зрачење и времето на стврднување, а соодветната моќност на UVLED машината за стврднување се избира според овие две точки. Преку горенаведените упатства, Tianhui препорачува дека клиентите треба да ги слушаат предлозите на производителите на UV лепила и производителите на UVLED машини за лекување кога купуваат UVLED машини за лекување и да не ги купуваат слепо за да избегнат непотребни загуби. Примероците на опремата за лекување со УВ зраци на Тианхуи имаат многу примероци. За тест на клиентите. Тианхуи предложи дека без разлика која UVLED машина за лекување е избрана, тоа е зацврстен тест за тестирање на зацврстениот производ. Само оние кои можат да ги исполнат вашите сопствени барања за процесот се погодни за вашата UVLED машина за лекување! TIANHUI (WHLX) е професионална компанија која се фокусира на Р & D, производство и продажба на UV LED машини за лекување. Усвојува мониста од големи брендови на светилки и оптимизиран дизајн за дисипација на топлина. Таа е посветена да им обезбеди на клиентите стабилни и ефикасни производи. За повеќе информации, ве молиме најавете се на официјалната веб-страница на Tianhui

[УВ ЛЕД моќност] Ова ќе биде подобро да се избере машина за лекување со УВ LED 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect