loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

[Fuqia LED UV] Kjo do të jetë më mirë të zgjidhni një makinë shërimi me LED UV

Fuqia e makinës shëruese UVLED, veçanërisht fuqia e dritës së rrezatimit, është e madhe dhe e vogël. Shumë klientë po luftojnë se si të zgjedhin fuqinë e makinerive të ngurta UVLED që i përshtatet mjeshtërisë së tyre. Sot, bisedoni me ju se si të zgjidhni fuqinë e makinës kuruese UVLED! Kur makina e kurimit UVLED shërohet me ngjitës UV, së pari duhet të plotësojmë kërkesat e gjatësisë së valës spektrale dhe densitetit të fuqisë së thithjes së ngjitësit UV. Sidomos ngjitësi UV për shërimin e sipërfaqes, nëse fuqia e makinës së shërimit UVLED është e vogël, atëherë koha e rrezatimit është e gjatë, dhe numri i pajisjeve është i madh dhe produkti nuk mund të arrijë ngurtësimin e plotë. Përkundrazi, mund të ndikojë në ngjitjen e ngjitësit UV me nënshtresën. Prandaj, kur zgjedhim një makinë kuruese UVLED që shëron ngjitësin UV, duhet të zgjedhim një makinë kuruese me fuqi të ndryshme sipas nevojave tona. Si të zgjidhni fuqinë shëruese UVLED të fuqive të ndryshme Makineritë kuruese UVLED në përgjithësi plotësojnë kërkesat e performancës së ndryshme të ngjitësit UV. Për klientët me aplikime për forcimin e sipërfaqes, prodhuesit e UVLED CICF duhet të konfigurojnë parametrat e ofruar nga prodhuesit e ngjitësve UV dhe për më shumë se një kohë të gjatë për më shumë se një kohë të gjatë testin e projektit për të arritur efektin më të mirë të ngurtësimit. Ajo që klientët duhet të marrin në konsideratë aplikimet e ngjitjes së materialit janë zona e rrezatimit dhe koha e ngurtësimit, dhe fuqia e duhur e makinës kuruese UVLED zgjidhet sipas këtyre dy pikave. Nëpërmjet udhëzimeve të mësipërme, Tianhui rekomandon që klientët duhet të dëgjojnë sugjerimet e prodhuesve të ngjitësve UV dhe prodhuesve të makinerive kuruese UVLED kur blejnë makineri kuruese UVLED dhe të mos i blejnë verbërisht për të shmangur humbjet e panevojshme. Mostrat e pajisjeve të shërimit me UV të Tianhui kanë shumë mostra. Për testin e klientit. Tianhui sugjeroi që pavarësisht se cila makinë shëruese UVLED zgjidhet, është një provë e ngurtësuar për të testuar produktin e ngurtësuar. Vetëm ata që mund të plotësojnë kërkesat tuaja të procesit janë të përshtatshëm për makinën tuaj të kurimit UVLED! TIANHUI (WHLX) është një kompani profesionale që fokusohet në R & D, prodhimi dhe shitja e makinerive kuruese UV LED. Ai miraton rruaza të markave të mëdha të llambave dhe dizajn të optimizuar të shpërndarjes së nxehtësisë. Ajo është e përkushtuar t'u ofrojë klientëve produkte të qëndrueshme dhe efikase. Për më shumë informacion, ju lutemi identifikohuni në faqen zyrtare të Tianhui

[Fuqia LED UV] Kjo do të jetë më mirë të zgjidhni një makinë shërimi me LED UV 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Aplikimi i teknologjisë së dezinfektimit me ultraviolet (UV) në industrinë e pijeve të lëngjeve
Në industrinë e ushqimit dhe pijeve, teknologjia e dezinfektimit me ultraviolet (UV) është një sektor që po zgjerohet me shpejtësi. Rrezatimi UV përdoret për të dezinfektuar ujin, ajrin dhe sipërfaqet duke vrarë bakteret, viruset dhe patogjenët e tjerë për ta bërë ushqimin të shëndetshëm. Kjo teknologji është rritur në popullaritet për shkak të efikasitetit, përdorshmërisë dhe kostos minimale
Aplikimi i UV LED në Industrinë Elektronike
Zgjerimi i shpejtë i industrisë së elektronikës ka bërë të nevojshme zhvillimin e teknologjive të reja dhe inovative për të çuar përpara industrinë. Aplikimi i zgjidhjeve UV LED është një nga teknologjitë në zhvillim në industrinë e elektronikës. Për shkak të karakteristikave të tyre unike, si jetëgjatësia e gjatë, efikasiteti i energjisë dhe madhësia kompakte, këto zgjidhje janë miratuar gjerësisht në industri si një alternativë e përshtatshme për burimet konvencionale të ndriçimit.
Çfarë është shërimi UV LED?
Kurimi me UV LED është një teknikë që përdor dritën ultravjollcë për të kuruar ose ngurtësuar substancat. Kjo procedurë përfshin ekspozimin e materialit ndaj diodave UV LED që lëshojnë dritë UV. Kur drita UV godet një substancë, ajo fillon një reaksion kimik që shkakton ngurtësimin ose zgjidhjen e substancës. Diodat UV LED nxjerrin dritë UV-A, UV-B dhe UV-C, të cilat korrespondojnë me gjatësitë e valëve të kërkuara për të filluar procesin e kurimit.
Një udhëzues për zgjedhjen e filtrit të duhur UV LED për nevojat tuaja për dezinfektim
Gjatë gjithë viteve, drita ultravjollcë (UV) si dezinfektues ka fituar popullaritet. UV LED është përdorur si një zgjidhje UV LED që është e aftë të vrasë një sërë mikroorganizmash, duke përfshirë bakteret, viruset dhe mykun. Njihet gjithashtu si procesi i dezinfektimit me UV LED
Sa kushton një sistem dezinfektimi UV?
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
Me rikuperimin e kërkesës në tregun e kafshëve shtëpiake, cilat pika të ndritshme mund të sjellë LED-ja UV në tregun e kafshëve shtëpiake?
UV LED, i njohur gjithashtu si Diodat Emituese të Dritës Ultraviolet, është një pajisje në gjendje të ngurtë që prodhon dritë sapo kaloni rrymat elektrike në një qark. Këto rryma kalojnë nga ana pozitive në anën negative të një rryme.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e veshjes dhe printimit
Kurimi UV LED përdor dritën UV për të ndryshuar ngjitësit, veshjet dhe bojërat në lëndë të ngurta të fiksuara në vend nëpërmjet polimerizimit. Ndërsa teknologjia po evoluon, vërehet një rritje e jashtëzakonshme në adoptimin e UV LED Curing. Kjo është.’s kryesisht për shkak të kostos, performancës dhe përfitimeve të qëndrueshmërisë që sjell
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e lenteve optike
Me avancimin e diodave transmetuese të dritës së ndritshme, tregu modern i restaurimit po zhvillohet me shpejtësi (UV LEDs). Ato japin përfitime të ndryshme mbi tymin e merkurit dhe burimet e tjera të dritës UV që janë praktikisht identike në disa aplikacione, duke përfshirë më pak kosto mbështetëse, besueshmëri më të spikatur, intensitet të ulët, kontroll të zhvilluar më tej të energjisë dhe, padyshim, fondet rezervë të kostos.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e komunikimit/kabllit optik
Bota e telekomunikacionit ka përparuar shumë dhe ata janë zhvilluar shumë që nga vitet 1960. Në ditët e sotme, kërkesa për komunikim optik dhe për shkak të kësaj rritje të kërkesës, kompanitë po prodhojnë fibra të reja dhe më efikase kabllore.
Aplikime për dezinfektimin me dritë UVC-LED
Rrezatimi UVC është një dezinfektim i njohur i ujit, ajrit dhe sipërfaqeve transparente ose të tejdukshme. Shumë vite më parë, rrezatimi UVC u përdor me sukses për të ndaluar përhapjen e mikroorganizmave si tuberkulozi. Për shkak të kësaj vetie, llambat UVC shpesh quhen llambat "germicide".
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect