loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[UVLED Manufacturer] Итно Може да обезбедите само збир на ефикасни заштеда на енергија и еколошки

Разбудете се од телефонот што ѕвони рано наутро и слушнете го како поспано: Клиент: Еј! Здраво! Дали сте тианхуи? Јас: Хмм! Здраво! Јас сум, што треба помош? Мислев дека тоа е уште еден продажен повик, мозокот лебдеше, чекајќи другата страна да раскаже. Клиент: Јас сум одредена компанија, наидов на проблеми, ве молам помогнете да се реши. Чим слушам технички проблеми, мора да се работи за УВ, па слушав 12 точки и слушав. Клиент: Во моментов, точката на камерата на точката на камерата на нашата компанија секогаш не се стврднува добро. Понекогаш може да се зацврсти. Понекогаш не работи. Времето на зрачење не се зацврстува 2 минути, а температурата е висока. Загрижен сум дека тоа ќе влијае на филтерот на камерата. Видете дали имате добар предлог овде. Мислам... ова треба да биде мало прашање, па прашав: Дали сегашната опрема за лекување на вашата компанија е тип на сијалица? Колку време е потребно да се купи? Клиентот одговорил: Тоа беше сијалица од типот, која беше купена од Јапонија во август минатата година. Јас: Вашиот проблем е всушност многу едноставен. Ќе ви дадам сет на tianhui UVLED уреди за да се осигурам дека ќе можете да се зацврстите во рок од 10 S и дека температурата е релативно ниска. Ти прво кажи ми го моделот на лепак и потребата од изложената област. Веднаш ќе одам. Компанијата го носи уредот во вашата компанија за да ви помогне да го решите проблемот. Според барањата на купувачот, изворот на светло за лице LX-S100100 е донесен во вашата компанија и експериментите се направени. Ако го сакате ова, дајте понуда, Лиу Шенг, веднаш се јавувам во аранжманот за нарачка за купување. Проблемот е решен. Нашиот проект, исто така, може да се произведува со мир на умот. Многу пати ќе го слушнам клиентот да ги праша овие проблеми. Всушност, кога клиентот го избра првиот избор, разликата помеѓу жива светилка и UVLED. Дозволете ми да зборувам за разликите помеѓу двете во детали: 1. живи светилки, општи бранови должини, општи бранови должини, општи бранови должини, општи бранови должини, општи бранови должини, општи бранови должини, општи бранови должини. Тој е 200-400 nm, со висока температура, голема потрошувачка на енергија, голем простор за окупација и животен век од само 2000 часа. 2. UVLED, брановата должина е поделена на 365nm, 385nm, 395nm, 405nm, температурата е пониска од живата светилка, потрошувачката на енергија е релативно мала, а животниот век може да достигне 20.000 часа. Кога ќе го слушнете ова, кој ќе го изберете, детални барања и потреби, можете да го најдете Tianhui, кој ќе ви помогне да ги решите сите ваши проблеми и да го очекувате вашиот повик!

[UVLED Manufacturer] Итно Може да обезбедите само збир на ефикасни заштеда на енергија и еколошки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Customer service
detect