loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Како да ги подобрите монистрата за канали за плочки на монистра од LED ламба

Придружувањето на вештините на монистрата на LED светилки постојано расте брзо, што ги прави монистата на LED светилките можност за осветлување како извор на осветлување, бидејќи изворите на светлина се строго потребни за да покажат индекс на рендерирање на боја (RA) во светилките за осветлување, но сега ламбата со бела светлина LED светилка вештините се во денешниот Во однос на рендерирање на бои, сè уште не е зрел. Белата светлина е композитна светлина, а низ призмата лесно е да се разликува светлината на сите бои во белата светлина. Зрната на LED светилки се исто така сеопфатен извор на светлина за хроматографија. Овој тип на карактеристика се нарекува висока гравитација на производи со мониста на LED светилки. Само еден вид материјал со дилатација на брановидни зрна. Овој тип на материјал е вклучен во брановата должина и карактеристиките на честичките. Има силни композитни карактеристики. Затоа, во однос на квалитетот на светлината и карактеристиките на мониста на LED светилки, се карактеризираат мониста на LED светилки. Станете висококвалитетен извор на осветлување за да создадете можност. Денешните вештини за монистра од LED светилка со бела светлина, важно прифаќање на технологијата на градење на Blu-ray чипот за нанесување флуоресцентен прав. Овој тип на вештина е развиен од јапонско-азиската компанија. Од неизбежна смисла, принципот на осветлување на флуоресцентни светилки. Недостатокот на грешки во недостатокот на талент во однос на талентот. Со цел да се пополнат ваквите грешки, вештините за флуоресцентен прав станаа цел на имотот во имотот. Синиот чип е обложен со флуоресцентен прав за да се направат зрнца на бели светли LED светилки. Овој вид на вештина може да направи монистра од бела светлина LED светилка кои имаат подобри ефекти во причината. Поради слабата способност да се одговори на ситуацијата во текот на процесот на прифаќање, тоа ќе предизвика теоретска теорија. Има мала разлика во постоењето на вистински производи. Производството на овој вид на разлика е многу хоризонтално. Производството на мониста за LED светилки се должи на ефектот на топлата акумулација на мониста на LED светилки на флуоресцентен прав. Сите имаме такво искуство. Моќната LED светилка на бела светлосна година го следи времето на материјата, појавата на жешкото раѓање и распрснувањето на топлината полека достигна рамнотежа. Монистрата на LED светилка во розова бела светлина влијаат на годината, следната слика е ефектот на температурата на функцијата на флуоресцентно розово блескање; од сликата погоре, може јасно да се види дека температурата на зрната на LED светилките постојано се зголемува, а активноста на флуоресцентниот прав ќе биде новогодишната ноќ. Намалувањето на амплитудата е подобро на 540 степени Целзиусови. Активноста на флуоресцентниот прав на 120 степени Целзиусови во основа не е во основа не. Од горенаведеното објаснување, може да страда од индексот на рендерирање на бојата на флуоресцентните прашоци со бела светлина LED светилка. Првиот е да се намали температурата на мониста на LED светилки, проследено со подобрување на способноста за усогласување со висока температура до високи температури. Третиот е да се прифатат вештините за рударство во боја и да се прифати црвено светло за да се пополни индексот на прикажување на бојата на мониста на LED светилки. Статијата доаѓа од мониста на LED светилки.

Како да ги подобрите монистрата за канали за плочки на монистра од LED ламба 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect