loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Si të përmirësoni rruazat e kanalit të pllakave në rruazat e llambave LED

Shoqërimi i aftësive të rruazave të llambave LED rritet vazhdimisht me shpejtësi, duke i bërë rruazat e llambave LED një mundësi ndriçimi si burim ndriçimi, sepse burimet e dritës kërkohet të tregojnë indeksin e interpretimit të ngjyrave (RA) në llambat ndriçuese, por tani rruaza e llambave LED me dritë të bardhë aftësitë janë në të sotmen Përsa i përket interpretimit të ngjyrave, ajo ende nuk është e pjekur. Drita e bardhë është dritë e përbërë, dhe përmes prizmit, është e lehtë të dallosh dritën e të gjitha ngjyrave në dritën e bardhë. Rruazat e llambave LED janë gjithashtu një burim gjithëpërfshirës drite i kromatografisë. Kjo lloj karakteristike quhet graviteti i lartë i produkteve të rruazave të llambave LED. Thjesht një lloj materiali me zgjerim të valëve. Ky lloj materiali përfshihet në gjatësinë e valës dhe karakteristikat e grimcave. Ka karakteristika të forta të përbëra. Prandaj, për sa i përket cilësisë së dritës dhe karakteristikave të rruazave të llambave LED, karakterizohen rruazat e llambave LED. Bëhuni një burim ndriçimi me cilësi të lartë për të krijuar një mundësi. Aftësitë e sotme të rruazës së llambës LED me dritë të bardhë, pranimi i rëndësishëm i teknologjisë së ndërtimit të çipit Blu-ray për të aplikuar pluhur fluoreshente. Kjo lloj aftësie është zhvilluar nga Kompania Japoni-Azia. Nga kuptimi i pashmangshëm, parimi i ndriçimit të llambave fluoreshente. Mungesa e gabimeve në mungesën e talentit për sa i përket talentit. Për të plotësuar këtë lloj gabimesh, aftësitë e pluhurit fluoreshente janë bërë qëllimi i pronës në pronë. Çipi blu është i veshur me pluhur fluoreshente për të bërë rruaza llambash LED me dritë të bardhë. Kjo lloj aftësie mund të bëjë një dritë të bardhë rruaza llambë LED që kanë efekte më të mira në arsye. Për shkak të aftësisë së dobët për t'iu përgjigjur situatës gjatë procesit të pranimit, kjo do të shkaktojë teori teorike. Ekziston një ndryshim i vogël në ekzistencën e produkteve reale. Prodhimi i këtij lloj ndryshimi është shumë horizontal. Prodhimi i rruazave të llambave LED është për shkak të efektit të akumulimit të nxehtë të rruazave të llambave LED në pluhur fluoreshente. Të gjithë kemi një përvojë të tillë. Rruaza e llambës LED të fuqisë së vitit të dritës së bardhë ndjek kohën e çështjes, ndodhja e lindjes së nxehtë dhe shpërndarja e nxehtësisë arriti ngadalë në ekuilibër. Rruazat e llambave LED me dritë rozë të bardhë ndikojnë në vitin e vitit, figura e mëposhtme është efekti i temperaturës në funksionin e ndezjes rozë fluoreshente; Nga figura e mësipërme, mund të shihet qartë se temperatura e rruazave të llambave LED rritet vazhdimisht, dhe aktiviteti i pluhurit fluoreshent do të jetë natën e Vitit të Ri. Ulja e amplitudës është më e mirë në 540 gradë Celsius. Aktiviteti i pluhurit fluoreshent në 120 gradë Celsius në thelb nuk është në thelb jo. Nga shpjegimi i mësipërm, mund të vuajë nga indeksi i interpretimit të ngjyrave të rruazave të llambave LED me dritë të bardhë pluhur fluoreshente. E para është ulja e temperaturës së rruazave të llambave LED, e ndjekur nga përmirësimi i aftësisë për t'u përshtatur me temperaturë të lartë në temperatura të larta. E treta është të pranoni aftësitë e minierave të ngjyrave dhe të pranoni dritën e kuqe për të mbushur indeksin e interpretimit të ngjyrave të rruazave të llambave LED. Artikulli vjen nga rruaza llamba LED,.

Si të përmirësoni rruazat e kanalit të pllakave në rruazat e llambave LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Aplikimi i teknologjisë së dezinfektimit me ultraviolet (UV) në industrinë e pijeve të lëngjeve
Në industrinë e ushqimit dhe pijeve, teknologjia e dezinfektimit me ultraviolet (UV) është një sektor që po zgjerohet me shpejtësi. Rrezatimi UV përdoret për të dezinfektuar ujin, ajrin dhe sipërfaqet duke vrarë bakteret, viruset dhe patogjenët e tjerë për ta bërë ushqimin të shëndetshëm. Kjo teknologji është rritur në popullaritet për shkak të efikasitetit, përdorshmërisë dhe kostos minimale
Aplikimi i UV LED në Industrinë Elektronike
Zgjerimi i shpejtë i industrisë së elektronikës ka bërë të nevojshme zhvillimin e teknologjive të reja dhe inovative për të çuar përpara industrinë. Aplikimi i zgjidhjeve UV LED është një nga teknologjitë në zhvillim në industrinë e elektronikës. Për shkak të karakteristikave të tyre unike, si jetëgjatësia e gjatë, efikasiteti i energjisë dhe madhësia kompakte, këto zgjidhje janë miratuar gjerësisht në industri si një alternativë e përshtatshme për burimet konvencionale të ndriçimit.
Çfarë është shërimi UV LED?
Kurimi me UV LED është një teknikë që përdor dritën ultravjollcë për të kuruar ose ngurtësuar substancat. Kjo procedurë përfshin ekspozimin e materialit ndaj diodave UV LED që lëshojnë dritë UV. Kur drita UV godet një substancë, ajo fillon një reaksion kimik që shkakton ngurtësimin ose zgjidhjen e substancës. Diodat UV LED nxjerrin dritë UV-A, UV-B dhe UV-C, të cilat korrespondojnë me gjatësitë e valëve të kërkuara për të filluar procesin e kurimit.
Një udhëzues për zgjedhjen e filtrit të duhur UV LED për nevojat tuaja për dezinfektim
Gjatë gjithë viteve, drita ultravjollcë (UV) si dezinfektues ka fituar popullaritet. UV LED është përdorur si një zgjidhje UV LED që është e aftë të vrasë një sërë mikroorganizmash, duke përfshirë bakteret, viruset dhe mykun. Njihet gjithashtu si procesi i dezinfektimit me UV LED
Sa kushton një sistem dezinfektimi UV?
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
Me rikuperimin e kërkesës në tregun e kafshëve shtëpiake, cilat pika të ndritshme mund të sjellë LED-ja UV në tregun e kafshëve shtëpiake?
UV LED, i njohur gjithashtu si Diodat Emituese të Dritës Ultraviolet, është një pajisje në gjendje të ngurtë që prodhon dritë sapo kaloni rrymat elektrike në një qark. Këto rryma kalojnë nga ana pozitive në anën negative të një rryme.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e veshjes dhe printimit
Kurimi UV LED përdor dritën UV për të ndryshuar ngjitësit, veshjet dhe bojërat në lëndë të ngurta të fiksuara në vend nëpërmjet polimerizimit. Ndërsa teknologjia po evoluon, vërehet një rritje e jashtëzakonshme në adoptimin e UV LED Curing. Kjo është.’s kryesisht për shkak të kostos, performancës dhe përfitimeve të qëndrueshmërisë që sjell
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e lenteve optike
Me avancimin e diodave transmetuese të dritës së ndritshme, tregu modern i restaurimit po zhvillohet me shpejtësi (UV LEDs). Ato japin përfitime të ndryshme mbi tymin e merkurit dhe burimet e tjera të dritës UV që janë praktikisht identike në disa aplikacione, duke përfshirë më pak kosto mbështetëse, besueshmëri më të spikatur, intensitet të ulët, kontroll të zhvilluar më tej të energjisë dhe, padyshim, fondet rezervë të kostos.
Aplikimet kryesore të kurimit UV LED në fushën e komunikimit/kabllit optik
Bota e telekomunikacionit ka përparuar shumë dhe ata janë zhvilluar shumë që nga vitet 1960. Në ditët e sotme, kërkesa për komunikim optik dhe për shkak të kësaj rritje të kërkesës, kompanitë po prodhojnë fibra të reja dhe më efikase kabllore.
Aplikime për dezinfektimin me dritë UVC-LED
Rrezatimi UVC është një dezinfektim i njohur i ujit, ajrit dhe sipërfaqeve transparente ose të tejdukshme. Shumë vite më parë, rrezatimi UVC u përdor me sukses për të ndaluar përhapjen e mikroorganizmave si tuberkulozi. Për shkak të kësaj vetie, llambat UVC shpesh quhen llambat "germicide".
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect