loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Анализа на LED единечна LED светилка Параметар на мониста на светилка Монистра мртва светилка

Светлата за поминување со мониста на LED светилки се Guan Jian, што влијае на квалитетот и сигурноста на производот. Како да се намали и елиминира смртта на мртвите, да се подобри квалитетот и доверливоста на производите, е клучно прашање што компаниите за енкапсулација и примена треба да го решат. Статичкиот електрицитет предизвикува оштетување на LED чиповите, поради што се отстранува PN на LED чиповите. Струјата на истекување се зголемува и се претвора во статика на отпор. Затоа, спречувањето на електронските компоненти да ги оштетат електронските компоненти е многу важна задача во електронската индустрија. LED светилка монистра спакувани и применети компании, илјадници LED светилка монистра, не безгрижно. Ако има проблем во која било врска, тоа ќе предизвика оштетување на мониста на LED светилката, што ќе предизвика влошување на функцијата на зрната на LED светилката или дури и губење на ефектот. Оштетувањето на светлата со мониста на LED светилките е исто така многу старо. Кога работите треба да носат антистатичка облека, со статички електростатички прстен, електростатскиот прстен треба да биде добро заземјен. Добар чип или зрно од LED светилка, ако нашето тело не преземе никакви заштитни мерки, земете го со рака. Чипот или зрната на LED светилката ќе бидат оштетени од различни нивоа. Скршено е, ова е катастрофа предизвикана од статички електрицитет. Според барањата на стандардниот прирачник за монистра за LED светилка, доводот на мониста на LED светилката треба да биде помал од 3-5 mm за колагенот, кој е свиткан или заварен. Исто така, ќе предизвика оштетување или оштетување на мониста на LED светилки, бидејќи прекумерната температура на заварување ќе влијае на чипот, што ќе ги влоши карактеристиките на чипот, ќе ја намали ефикасноста на осветлувањето, па дури и ќе ги оштети мониста на LED светилките. Овој феномен е вообичаен. Некои компании користат рачно заварување, користејќи обична рачка за лемење од 40 W, температурата на заварувањето не може да се контролира, температурата на рачката за лемење е над 300-400 C. Прекумерната температура на заварување исто така ќе предизвика мртва ламба. Коефициентите на експанзија се неколку пати повисоки, а внатрешните споеви за заварување со златна жица ќе ја отворат точката на заварување поради термичка експанзија и контракција на Нова Година, предизвикувајќи феномен на смртна светлина. Општо земено, монистрата на LED светилките затворени со редовите на заградите се направени од бакар или железни метални материјали со фини калапи. Бидејќи бакарните материјали се поскапи, капиталот е природно висок, а поради жестоките пазарни фактори, со цел да се намали производствениот капитал, има многу пазари кои користат ладно валани нискојаглероден челик за да донесат држачи за монистра за печат на LED светилки. Позлата има две функции. Едната е да се спречи оксидација и 'рѓа, а другата е да се олесни заварувањето. Квалитетот на галванизацијата на држачот е многу критичен. Тоа е поврзано со животниот век на мониста на LED светилки. Покрај прецизните процеси како што се маслото и фосфоризацијата, струјата треба да се контролира при галванизација. Мора да се контролира дебелината на сребрениот слој. Процесот на заварување е исто така критичен. Четирите заеднички параметри на машината за заварување со топчиња од златна свила мора да бидат точно. Освен фиксното време, другите три параметри се прилагодливи. Прилагодувањето на притисокот треба да биде умерено. Чипот лесно се дроби, а лесно се заварува кога е премногу мал. Температурата на заварување генерално се прилагодува на 260 C. Корисниците кои користат производи со монистра од LED светилки, исто така, ќе се сретнат со феноменот на смртни светла. Ова е феноменот на малтерните светилки по употребата на производи со мониста од LED светилки за одреден временски период. Постојат две причини за смртната светилка. , Или квалитетот на галванизацијата на држачот, струјата на истекување на чипот со мониста на LED светилка, исто така, ќе предизвика светлење на мониста на LED светилката. Громот на дождлив ден лесно го прикажува високонапонскиот статички електрицитет на сензорот за напојување на жицата, а врвниот пулс надреден од линијата за напојување ќе предизвика производите на LED светилките да наидат на различни нивоа на оштетување. Накратко, постојат многу причини за постоење светилки. Не може да се наведе еден по еден. Од пакувањето, примената и употребата на различни врски може да се појави феноменот на смрт. Како да се подобри квалитетот на производите на LED светилки е висината Обрнете внимание и внимателно проучете ги прашањата, од избор на чипови, држачи, до мониста на LED светилки за да го спакувате целиот процес според системот за квалитет ISO2000. Само на овој начин, квалитетот на монистрата на LED светилките може еднострано да се подобри, така што енергијата може да биде долг век на траење, висока и сигурна. --- Статијата доаѓа од мониста на LED светилки, ве молиме наведете Tongjia (Кина) www.tongjialed.com

Анализа на LED единечна LED светилка Параметар на мониста на светилка Монистра мртва светилка 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect