loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Cili është përdorimi i materialit të rruazave të llambave LED dhe cilat materiale janë rruazat e llambave LED?

1. Ruajtja rezistente ndaj lagështirës është shumë e rëndësishme për përdorimin normal të rruazave të llambave LED. Në çdo rast, rruazat e llambave LED duhet të ruhen në një mjedis të thatë dhe të ajrosur. Temperatura e ruajtjes është -40 100 . Është më mirë të përdorni rruaza të llambave LED brenda 3 muajve në kushtet e paketimit origjinal, në mënyrë që të mos ndryshket kllapa. Kur hapet çanta e paketimit të rruazave të llambave LED, ajo duhet të përdoret sa më shpejt që të jetë e mundur. Në këtë kohë, temperatura e ruajtjes është 5 28 , dhe lagështia relative është 60% si më poshtë. 2. Pastrimi nuk mund të përdorë lëng kimik të panjohur për të larë rruazat e llambave LED, të cilat mund të dëmtojnë pamjen e rruazave të llambave LED dhe madje të shkaktojnë plasaritje të kolagjenit. Nëse është e nevojshme, njomni rruazat e llambës LED në alkool në temperaturën e dhomës. Koha duhet të stimulohet brenda një minute. 3. Mos merrni formë gjatë saldimit ose pas saldimit. Mos harroni se çdo sjellje e shtrydhjes së rrëshirës mund të dëmtojë vijën e artë brenda rruazës së llambës LED. 4. Kur saldimi është i salduar me rruaza llambë LED, mos ushtroni asnjë presion të jashtëm në trupin e llambës. Përndryshe, mund të thyhet brenda rruazave të llambës LED, gjë që do të ndikojë në lidhjen e saj të brendshme me tela të artë dhe do të shkaktojë probleme cilësore për të shkaktuar probleme cilësore. Koloidi nuk duhet të zhytet në saldim. Gjatë saldimit, pika e saldimit duhet të ketë të paktën 2 motra nga buza e poshtme e koloidit. Nëse rruazat e llambave LED lëshohen në mënyrë të njëtrajtshme me një hekur saldimi, mos i bashkoni njëkohësisht dy kunjat e rruazave të llambës LED uniforme. Ajo që duhet të vihet re tjetër është se temperatura e saldimit ose kontrolli i gabuar i kohës mund të shkaktojë deformim të thjerrëzave të llambave LED ose hapjen e brendshme të bërthamës së dritave dhe të shkaktojë llambën e vdekur. 5. Rekomandohet përdorimi i elementeve thelbësore në procesin e përdorimit, pavarësisht nëse është i vetëm ose i shumëfishtë në përdorim, rryma drejtuese e secilës rruazë të llambës LED rekomandohet për të përdorur diapazonin IF. Pulsi i menjëhershëm do të shkatërrojë lidhjen e brendshme fikse të rruazës së llambës LED, kështu që qarku duhet të projektohet me kujdes, në mënyrë që kur rruga online të mbyllet, rruazat e llambës LED të mos ndikohen nga goditja e mbitensionit (mbirrymës). Rruazat e llambave LED kërkojnë konsistencën e dritës, shkëlqimit dhe ngjyrës kur përdoren në përdorime të shumta. Në kushte normale, konsistenca e ngjyrës së rruazave të llambës LED dhe shkëlqimi i shkëlqimit. 6. Elektrostatika statike elektrostatike statike mbrojtëse mund të bëjë që rruazat e llambave LED të humbasin efektivisht efektin, kështu që gjatë procesit të përdorimit, është e nevojshme të shmangni dëmtimin e rruazave të llambave LED. 1. Zbulimi dhe montimi i rruazave të llambave LED duhet të veshin uniforma statike dhe doreza antistatike. 2. Pajisje saldimi dhe pajisje testimi, tavolina, rafte magazinimi etj. duhet të përdoret për përdorim. Tre rruaza llambash LED të importuara, duke përdorur ventilator jonik për të eliminuar rruazat e llambave LED gjatë ruajtjes dhe montimit gjatë ruajtjes dhe montimit. Së katërti, kutia e përbërësve që përmban rruaza të llambave LED përdor përbërës antistatikë dhe çanta e paketimit përdor një qese statike. Dukuria e rruazave të llambave LED të dëmtuara nga dëmtimet elektrostatike do të shfaqet: 1. Rrjedhja e kundërt, drita do të shkaktojë një ulje të shkëlqimit dhe në raste të rënda do të ndodhë fenomeni i vdekjes. Së dyti, vlera e tensionit bëhet më e vogël. Rruazat e llambave LED nuk mund të shkëlqejnë gjatë drejtimit me rrymë të ulët.

Cili është përdorimi i materialit të rruazave të llambave LED dhe cilat materiale janë rruazat e llambave LED? 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
LED RGB Direct Insert Struktura e paketës së rruazës së llambës me tre ngjyra me ngjyrë të plotë
Dioda që lëshon dritë LED mund të ndahet në njëngjyrëshe, me dy ngjyra, me tre ngjyra dhe RGBW me katër ngjyra LED me katër ngjyra sipas ngjyrave të ndryshme ndriçuese. E di.
Zhvillimi i UVLED UVLED dhe Automatizimi
Pas dy vitesh atrofi të tregut global të automatizimit, ai do të kthehet në rritje dhe një prirje e re e tregut global të teknologjisë së prodhimit po shfaqet. Acco
[Burimi i dritës me pikë UVLED] Tianhua lançoi burimin e ri të dritës me pikë UVLED
Burimi i dritës me pikë UVLED i Tianhui është një përmirësim i zhvilluar prej kohësh për të krijuar LX-C40 aktual. Ai jo vetëm që mund të përmbushë mirë nevojat e klientëve, por edhe të dalë
5050RGBW Dritat e futura direkt Furnizuesi rruaza e llambës LED, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Konsultim: 400 676 8616] Rruazat e llambave 5050RGBW kombinohen me dritën shumëngjyrëshe dhe të bardhë RGB (specifikimet e rruazës së llambës LED me dritë të bardhë mund të jenë të përshtatshme
Rruazat e dritës infra të kuqe 3528 përdoren kryesisht në industrinë e bukurisë dhe terapisë fizike
Instrumenti i bukurisë maskë është gjithashtu mjaft i nxehtë në dy vitet e fundit. Ka dhjetëra rruaza llambash, dhe ka mijëra. Avantazhi është se mund të përdoret
0603 Patch LED Drita e Kuqe Bateria Ekrani Harta e Fuqisë së Baterisë
Përdorni tre drita të kuqe LED të madhësisë së paketimit 0603 për të shfaqur fuqinë, përdorni qarkun e kontrollit të dizajnit të çipit LM339 të krahasuesit me katër llogaritje, kontrolloni LED-in me tre segmente
[Përparësitë] Avantazhi i llambës tradicionale të merkurit UV sesa drita UVLED
Përparësitë e llambës tradicionale të merkurit UV të raportit të dritës UVLED të të gjithë makinës 1. I sigurt dhe miqësor ndaj mjedisit, nuk prodhon ozon dhe nuk dëmton
[Mirëmbajtja] Mirëmbajtja e Sistemit Kurues UVLED
Sistemi i kurimit UVLED ka një jetë të gjatë se llambat me merkur, por ka ende një jetëgjatësi të caktuar. Jetëgjatësia e makinës së kurimit UVLED dhe materialet e eku
[Matësi i Energjisë] Matësi i provës së fuqisë Ratal UVLED
Testuesi UVLED është përdorur në të gjitha sferat e jetës. Intensiteti i dritës është treguesi më i rëndësishëm i UVLED. Më poshtë prezantojmë dy testues që përdoren zakonisht nga
[Dështimi] Defektet e zakonshme dhe metodat e trajtimit të pajisjeve të kurimit UVLED
Pajisja e kurimit UVLED është përdorur në shumë industri. Këtu ne përdorim pajisjen e Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., si një shembull për të analizuar fa më të zakonshme
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect