loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

[Mallrat e thatë LED UV] Këto mund t'ju ndihmojnë të përdorni më mirë makineritë e kurimit me rreze UV ​​LED

Ka shumë klientë që blejnë makineri shëruese Tianhui UVLED. Të gjithë kanë mirëmbajtjen e makinerive të kurimit UVLED. Më poshtë është një prodhues profesionist UVLED-Tianhui për të analizuar se si të përdorni jetëgjatësinë e shërbimit të makinës suaj të kurimit UVLED për t'u garantuar dhe zgjatur. Si mund të jetë më e gjatë jetëgjatësia e makinerive kuruese UVLED? Më e rëndësishmja është shpërndarja e nxehtësisë. Të gjithë e dinë që kërkesat e makinerive të kurimit UVLED për shpërndarjen e nxehtësisë janë shumë të ashpra dhe një pakujdesi e vogël do të çojë në punë jonormale. Për sa i përket mirëmbajtjes së shpërndarjes së nxehtësisë dhe mirëmbajtjes së pajisjeve përkatëse, Tianhui Technology zgjidh pikat e mëposhtme. Së pari duhet të kuptojmë metodën e zakonshme të ftohjes së makinerive të kurimit UVLED: 1. Shpërndarja e nxehtësisë së ftohtë dhe ftohëse. Metoda e shpërndarjes së nxehtësisë së erës dhe të ftohtit ka për qëllim makinën kuruese UVLED me intensitetin e rrezatimit të lehtë të zonës së njësisë. Ai hiqet përmes nxehtësisë së gjeneruar nga ventilatorët përmes nxehtësisë në makinën kuruese UVLED. Tableta me krahë me kokë, cilësime me hyrje dhe dalje ajri. Shpërndarja e nxehtësisë së ftohjes së ujit. Metoda e shpërndarjes së nxehtësisë së ftohjes së ujit ka për qëllim makinën kuruese UVLED me një intensitet të fortë rrezatimi drite të zonës së njësisë. Ai largon nxehtësinë në makinën kuruese UVLED me ujë të lëngshëm që është më i madh se kapaciteti i nxehtësisë. Pas shkëmbimit të nxehtësisë Ngrohja; Pasi të kuptojmë metodën konvencionale të shpërndarjes së nxehtësisë, le të flasim se si të sigurojmë funksionimin e qëndrueshëm të funksioneve të ngurtësimit UVLED. Duhet të theksohet mirëmbajtja: 1 > Pavarësisht nëse bëhet fjalë për makinën e kurimit UVLED me ujë të ftohtë dhe me ujë të ftohur, metoda e shpërndarjes së nxehtësisë ka problemin e hyrjes dhe daljes, kështu që gjatë përdorimit, dalja dhe dalja e ajrit janë të lëmuara. Kontrolloni nëse porta e ventilimit është e qetë çdo javë ose çdo dy javë dhe pastroni prizën e ventilimit. 2 > Makina kuruese UVLED e ftohjes së ujit dhe shpërndarjes së nxehtësisë duhet të zëvendësojë rregullisht ujin e lëngshëm. Qëllimi kryesor është të sigurohet që tubat e transmetimit termik dhe brazdat e shkëmbimit të nxehtësisë në makinën e kurimit UVLED të mos bllokohen, duke ndikuar në efikasitetin e efikasitetit të shkëmbimit të nxehtësisë. Lidhur me problemin e kurimit UVLED, gjeni Tianhui dhe më lart janë disa nga këshillat e mirëmbajtjes së Tianhui për ftohjen e makinerive të kurimit UVLED. Shpresoj se do të jetë e dobishme për të gjithë. Nëse keni pyetje në lidhje me ngurtësimin UVLED, mund të lini një mesazh për të na konsultuar. Tianhui do t'u përgjigjet pyetjeve për herë të parë. Ju mirëpresim të gjithëve për ta diskutuar.

[Mallrat e thatë LED UV] Këto mund t'ju ndihmojnë të përdorni më mirë makineritë e kurimit me rreze UV ​​LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Aplikimi i Dezinfektimit UV në trajtimin e ujërave të zeza!
Zhytuni në botën e dezinfektimit UV. Këtu do të mësoni se si kjo metodë ekologjike pastron ujin. Zbuloni se si modulet dhe diodat UV LED luajnë një rol në këtë. Gjithashtu, shikoni se si teknologjia UV përfiton nga impiantet e trajtimit të ujërave të zeza. a jeni gati? Le të fillojmë.
Cilat janë avantazhet e dezinfektimit të ujit UV?
Uji është një burim i domosdoshëm që kërkohet për mbijetesën e gjithë jetës. Megjithatë, uji mund të jetë gjithashtu një burim i mikroorganizmave dhe ndotësve që paraqesin rrezik për shëndetin e njerëzve. Prandaj, uji duhet të trajtohet përpara konsumimit ose përdorimit. Pastrimi me ultravjollcë është një nga metodat më efektive të pastrimit të ujit
A është drita UVC efektive për bakteret dhe viruset?
Bakteret dhe viruset janë mikroorganizma mikroskopikë që mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh dhe gjendjesh. Për të parandaluar transmetimin e sëmundjeve dhe sëmundjeve të tilla, këto mikroorganizma duhet të eliminohen nga sipërfaqet dhe ajri. Përdorimi i rrezatimit ultravjollcë (UV) është një metodë efektive për ta arritur këtë. Drita UVC është treguar të jetë forma më efektive e dritës UV për shkatërrimin e baktereve dhe viruseve
Zbatimet UV-C LED në dezinfektimin e ujit
Teknologji të ndryshme të trajtimit të ujit duke përfshirë dezinfektimin e ujit UV janë zhvilluar në përgjigje të kërkesës në rritje për ujë të pijshëm të pastër. Vitet e fundit, teknologjia LED ultraviolet-C (UV-C) ka fituar interes të konsiderueshëm për aplikimet e saj të mundshme në trajtimin e ujit të pijshëm. Kjo teknologji ka një numër avantazhesh ndaj llambave UV konvencionale me bazë merkur, duke përfshirë efikasitetin e energjisë, kostot më të ulëta të funksionimit dhe një gjurmë më të vogël mjedisore.
Për çfarë përdoret UV LED?
Në të kaluarën, nuk kishte drita UV LED të disponueshme për përdorim komercial. Megjithatë, me përparimet në teknologjinë LED që çojnë në densitet më të lartë të fuqisë, dritat UV LED tani po bëhen më të përhapura në treg, duke zëvendësuar opsionet tradicionale.
Si funksionon dezinfektimi/pastrimi i ujit me ultraviolet (UV)?
Teknologjia e dezinfektimit/pastrimit të ujit me ultraviolet (UV) përdor dritën UV për të vrarë mikroorganizmat e dëmshëm në ujë. Është një mënyrë natyrale dhe efektive për të pastruar ujin pa shtuar kimikate, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për shumë familje dhe industri. Procesi funksionon duke ekspozuar ujin ndaj një burimi të fortë drite UV, i cili dëmton ADN-në e baktereve, viruseve dhe patogjenëve të tjerë, duke i shkaktuar ato të vdesin.
Cilat janë avantazhet e dezinfektimit UV?
A keni menduar ndonjëherë për mikrobet e vogla të fshehura nga syri i lirë që mund të bëjnë kërdi në shëndetin tonë? Nga viruset dhe bakteret e dëmshme deri te myku dhe alergjenët, këta mikroorganizma mund të kërcënojnë mirëqenien tonë. Për fat të mirë, metoda të ndryshme dezinfektimi mund të na ndihmojnë të eliminojmë këta mysafirë të padëshiruar. Një nga opsionet më efektive dhe miqësore me mjedisin është dezinfektimi UV.
Teknologjia e dezinfektimit me UVC LED
Dezinfektimi është thelbësor kur bëhet fjalë për të mbajtur mjedisin tonë të pastër dhe të sigurt. Nga sipërfaqet që prekim deri te ajri që thithim, eliminimi i patogjenëve të dëmshëm është thelbësor për ruajtjen e një mjedisi të shëndetshëm. Dhe ndërsa metodat tradicionale të dezinfektimit si spërkatjet kimike dhe llambat UV kanë qenë rreth e qark prej vitesh, një lojtar i ri në qytet po bën valë në industri: teknologjia UVC LED.
Trendi i aplikimit UVC LED: Shishe uji me sterilizimin UV
A e dini se, sipas një studimi të fundit, një shishe mesatare e ujit mund të mbajë deri në 300,000 njësi bakteresh që formojnë koloni për centimetër katror? Kjo është më shumë se ndenjësja mesatare e tualetit! Me shqetësimet në lidhje me sëmundjet e shkaktuara nga uji dhe përhapjen e mikrobeve në nivele të larta, nuk është çudi që teknologjia e sterilizimit UV është bërë një trend i nxehtë në industrinë e shisheve të ujit.
Tregu UVC LED zgjerohet me më shumë pajisje shtëpiake dhe produkte konsumatore duke adoptuar teknologjinë
Teknologjia UVC LED ka fituar vëmendje të konsiderueshme vitet e fundit dhe nuk është çudi që tregu po zgjerohet me më shumë pajisje shtëpiake dhe produkte të konsumit që përdorin teknologjinë. Pandemia e COVID-19 vetëm nxiti kërkesën për produkte UVC LED pasi konsumatorët dhe bizneset kërkuan mënyra efektive për të dezinfektuar mjediset e tyre. UVC LED ofrojnë një mënyrë të sigurt, të besueshme dhe efikase për të vrarë bakteret dhe viruset, duke i bërë ato një zgjedhje popullore për aplikime të ndryshme
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect