loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

[УВ ЛЕД суви производи] Овие можат да ви помогнат подобро да користите УВ ЛЕД машини за стврднување

Има многу клиенти кои купуваат Tianhui UVLED машини за лекување. Сите тие имаат одржување на UVLED машини за лекување. Следното е професионален производител на UVLED-Тианхуи за да анализира како да го користите работниот век на вашата UVLED машина за лекување за да се гарантира и продолжи. Како може да се продолжи работниот век на UVLED машините за лекување? Најважно е дисипација на топлина. Секој знае дека барањата на UVLED машините за лекување за дисипација на топлина се многу сурови, а мало невнимание ќе доведе до ненормална работа. Во однос на одржување на дисипација на топлина и одржување на соодветната опрема, Tianhui Technology ги средува следните точки. Прво мора да го разбереме вообичаениот метод на ладење на UVLED машините за стврднување: 1. Дисипација на ладна и ладна топлина. Методот на дисипација на ветер и студена топлина е насочен кон UVLED машината за стврднување со интензитет на светлосно зрачење на единицата површина. Се одзема преку топлината што ја создаваат вентилаторите преку топлината во UVLED машината за стврднување. Таблети со заглавени крила, поставки со влезови за воздух и излези за воздух. Дисипација на топлина за ладење на вода. Методот на дисипација на топлина за ладење со вода е наменет за машината за стврднување UVLED со силен интензитет на светлосно зрачење на единицата површина. Ја одзема топлината во UVLED машината за лекување со течна вода што е поголема од топлинскиот капацитет. По размената на топлина се разменува Греење; откако ќе го разбереме конвенционалниот метод на дисипација на топлина, ајде да разговараме за тоа како да обезбедиме стабилна работа на функциите за зацврстување на UVLED. Треба да се забележи одржување: 1 > Без разлика дали се работи за UVLED машината за стврднување со ладна и водено ладена вода, методот на дисипација на топлина има проблем со влезот и излезот, така што при употреба, излезот и излезот на воздухот се мазни. Проверете дали отворот за вентилација е мазен секоја недела или на секои две недели и исчистете го отворот за вентилација. 2 > УВЛЕД машината за стврднување за водено ладење и дисипација на топлина треба редовно да ја заменува течната вода. Главната цел е да се осигура дека цевките за термички пренос и жлебовите за размена на топлина во UVLED машината за стврднување не се блокирани, што влијае на ефикасноста на ефикасноста на размена на топлина. Во врска со проблемот со UVLED стврднување, најдете Tianhui и погоре се некои од советите за одржување на Tianhui за ладењето на UVLED машините за лекување. Се надевам дека ќе биде корисно за сите. Ако имате прашања во врска со зацврстувањето на UVLED, можете да оставите порака за да се консултирате со нас. Тианхуи за прв пат ќе одговори на прашањата. Добредојдовте сите да разговарате за тоа.

[УВ ЛЕД суви производи] Овие можат да ви помогнат подобро да користите УВ ЛЕД машини за стврднување 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED осветлувањето со мониста на светилка со висока моќност не е едноставно како блескаво
Од гледна точка на дизајнот, зборувајте за дизајнот на LED светилка со висока моќност, а од гледна точка на архитектурата, LED осветлувањето на светилката со голема моќност, што може да биде
[UVLED-точкест извор на светлина] TIANHUIUIUVLED Точка светлина извор Карактеристики на главата за исфрлање и параметри на изведба
1. Карактеристики на производот од точкаст извор на светлина на Tianhui UVLED: 1. Користејќи ги оригиналните јапонски увезени јапонски азиски ламби, висока енергија, висока доверливост, и ете
3528LED осветлување Pearl Liang Liang 5050RGBLED осветлување топка
Постојат многу видови на мониста за LED светилки на пазарот. Не е лесно да изберете мониста за LED светилка што ви одговара меѓу многуте производи. Произведените мониста на LED светилки имаат б
[Апликација] Примена на UVLED уред за стврднување на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Брзина] Брзина на стврднување на лепак UVLED
Бидејќи клиентите честопати се јавуваат за да се консултираат со машини за стврднување на лепак UVLED, некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Сепак, постојат два аспекти на
[Lotte 3211] Машината за лекување со УВ ЛЕР Tianhui е добра
Процентот на лепак Лоте е околу 50% од пазарот, така што многу апликации ќе користат лепило на Лоте. Leste 3211 е УВ лепак лансиран од LETII. Се користи за медицински
[UV енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз ефектот на стврднување
УВЛЕД зацврстување, главен услов е молекуларната апсорпција на светлосниот квант со доволна енергија да стане молекула на стимулација, да се распадне на слободен р
[Опрема за лекување со ултравиолетови зраци] Уредот за лекување Tianhuavled им помага на луѓето да бидат поубави
Неодамна, многу клиенти се консултираат со технологијата и опремата за UV печатење на TIANHUI во областа на козметичката технологија. Всушност, во печатење картонски печатење на cos
[UVLED енергија] Ефектот на UVLED енергијата врз зацврстувањето
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Uvled] Tienhuiuvled Карактеристики на зацврстувач
Zhuhai TIANHUI Technology Development Co., Ltd. е светски лидер на UVLED цврстото решение. Користење на висококвалитетни LED диоди, низа лесни мотори, оптика и ладење
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect