loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Dritat LED shpesh shohin defekte dhe metoda të mirëmbajtjes

Si të riparoni dritën LED? Zhuhai i mëson të gjithë të mësojnë ta bëjnë atë. Gabimet e thjeshta LED mund të riparohen gjithashtu. Dritat LED janë të ndryshme nga llambat inkandeshente të mëparshme. Llambat inkandeshente janë në thelb të prishura. Në thelb, fijet e tungstenit digjen. Dritat LED janë të ndryshme. Dritat LED përbëhen nga qarqe LED dhe rruaza llambash LED. Shumica e dritave LED mund të riparohen, por çmimi i dritave LED nuk është i lartë. Dhjetra dhjetra, kështu që askush nuk është i specializuar në riparimin e dritave LED, çmimi është i lartë, të tjerët nuk janë të gatshëm të riparojnë, çmimi është i ulët, kostoja e punës është shumë e ulët, kështu që mund të riparohet vetëm nga përdoruesit. Si të riparoni dritat LED si përdorues të përgjithshëm? Ka shumë arsye për dështimin e dritave LED, por ka disa dështime që janë relativisht të thjeshta. Rekomandohet që përdoruesit të mund të përpiqen të riparojnë veten dhe të praktikojnë si praktike. Llambat LED shpesh shohin defekte dhe metoda të mirëmbajtjes 1. Rruazat e llambës LED janë dëmtuar. Ky është një dështim shumë i zakonshëm. Në përgjithësi, kur rruazat e llambave LED digjen, do të ketë njolla të zeza në sipërfaqe. Mund të dallohet vëzhgimi i kujdesshëm. Për këtë riparim të defektit, duhet të pajisni një hekur ushtar. Por, çka nëse nuk ka rruazë të llambës LED? Mund të përdoret 150 ωRezistenca e majtë dhe e djathtë zëvendësohet nëse drejtuesi i rrymës konstante mund të lidhet drejtpërdrejt. 2. Dështimi i kapacitetit të filtrit. Drita e thjeshtë LED në përgjithësi korrigjon elektricitetin AC përmes tolerancës dhe uljes së presionit, dhe më pas fuqizon rruazat e llambës LED përmes filtrimit të kondensatorit. Nëse dështimi i kondensatorit të filtrit do të shkaktojë tension të paqëndrueshëm, voltazhi DC është i ulët, gjë që e bën dritën LED më të errët. Matni kapacitetin e kondensatorit të filtrit me një skedar kondensator multimetër. Nëse gabimi është i madh, gabimi është më i madh se rreth 30%. Do të thotë që kapaciteti është përkeqësuar. Gjeni rezistencën dhe kapacitetin e tensionit që është më i madh se i barabartë me parametrin e kondensatorit. 3. Moduli i uljes së rezistencës së kapacitetit është dëmtuar. Moduli i rënies së rezistencës së kapacitetit përbëhet nga një kondensator kondensator dhe një paralele e rezistencës. Mund të përdoret për të matur nëse kapaciteti dhe rezistenca e tij mund të dëmtohen. 4. Kthimi. Çmontoni dritën LED dhe kontrolloni nëse ka një shkëputje në lidhjen e brendshme të hyrjes dhe daljes. Nëse po, përdorni saldimin elektrik për ta rregulluar atë. 5. Defekti i diodës së korrigjimit. Ka defekte të tilla si hapja e rrugëve dhe qarqet e shkurtra, të cilat mund të shkaktohen nga rrjedhja e tepërt, ose mund të shkaktohet nga përdorimi afatgjatë i dështimit. Gjeni një diodë ndreqës me vlerë rezistente ndaj tensionit të kundërt më të madh se 350 V dhe rrymë pune më të madhe se 0.5A, si p.sh. 1N4004 1N4007, etj. 6. Dështimi i qarkut të drejtimit me rrymë konstante LED. Për profesionistët që kanë nevojë për një përvojë të lidhur me elektronikën në këtë lloj dështimi për riparim, ata mund të gjejnë stafin teknik të prodhuesve Zhuhai për mirëmbajtje. Prodhuesi është i specializuar në prodhimin e rruazave të llambave LED. Është e pasur me përvojë. Është më mirë të zëvendësoni një rruazë të re llambë LED pas dështimit të thjeshtë të mësipërm.

Dritat LED shpesh shohin defekte dhe metoda të mirëmbajtjes 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
Rruaza llambash 5050 Patch të përshtatshme për përpunimin SMT
Paketimi i rruazave të llambave LED mund të ndahet në dy forma të ndryshme paketimi: diodë me drite LED me futje direkte dhe patch. Patch LED quhet gjithashtu si
Burimi i dritës me pikë Uvled TIANHUIUVLED Burimi i dritës me pikë
UVLED është përdorur në industri të ndryshme. Burimet e dritës mund të ndahen në tre kategori sipas formës, burimeve të dritës në pikë, burimeve të dritës në linjë dhe
0603 Cilat janë industritë kryesore të rruazave të llambave LED me dy ngjyra të gjelbër smeraldi të verdhë?
0603 Vëllimi i topit me ndriçim LED LED i verdhë Curvy Vëllimi 1.6*1.5 trashësia është 0.55 mm Madhësia e vogël, shkëlqimi i lartë, besueshmëria e fortë dhe jetëgjatësia deri në 100,000 orë
[Aplikimi] Aplikimi i UVLED në Gjilpërën e Injeksionit Mjekësor
Vitet e fundit, me zhvillimin e vazhdueshëm të furnizimeve mjekësore, aplikimi i ngjitësit UV të shkallës mjekësore në prodhimin e furnizimeve mjekësore ka qenë gjithashtu i
Nxehtësia UVLED Rezistenca ndaj nxehtësisë Hyrje
Rezistenca termike, siç sugjeron emri, mund të parandalojë rrjedhën e nxehtësisë, e cila është e lidhur ngushtë me karakteristikat fizike të materialeve UVLED. Ngjashëm me r
[Ndrysho ngjitësin e verdhë UV] Arsyet pse ngjitësi UV kthehet në të verdhë
Ngjitësi UV njihet edhe si zam hije. Shumë ngjitës UV janë transparent pasi janë kureshtarë. Sidoqoftë, ndonjëherë ngjitësi UV pas forcimit zbulohet se ka një feno zverdhjeje
[Ngjitës UV] Efekti i ngjitësit UV vendas të Tianhuiuvled është i mirë
Kohët e fundit, ngjitësi i brendshëm UV ka qenë teknikisht i pjekur, i cili mund të krahasohet me ngjitësin UV si Lotte dhe Dao Corning. Megjithatë, në pesë vitet e para, për shkak se d
[Burimi i dritës me printim UVLED] Burimi i dritës me printim me bojë UVLED
Vitet e fundit, industria e bojës UV ka qenë plotësisht e pjekur dhe është përdorur gjerësisht në vend. Printimi UV ka vendosur pozicionin e tij dominues në botë
Rruaza të llambave LED të futura drejtpërdrejt Prodhuesit për të folur për ndryshimin midis rruazave të llambave LED
Prodhuesit e rruazave të llambave LED të futura drejtpërdrejt për të folur për ndryshimin midis informacionit të kllapave të llambave LED: Aktualisht, ka kllapa alumini, bronzi
Efekti i rritjes së bimëve që korrespondon me gjatësitë e valëve LED
Efekti përkatës i rritjes së bimëve të gjatësisë së valës LED 1. Temperatura e ngjyrës dhe rrjedha e dritave të bimëve: temperatura e ngjyrës dhe rrjedha e dritave të bimëve shihen fr
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect