loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Sugjerimet e prodhuesve të llambave LED për blerjen e rruazave të llambave LED

Prodhuesit e rruazave të llambave LED sugjerojnë 1: Aftësitë e blerjes së rruazave të llambave LED Shkëlqimi i rruazave të llambave LED Rruazat e llambave LED me ngjyra të ndryshme do të kenë intensitet të ndryshëm ndriçimi, njësitë e përdorura zakonisht janë MCD dhe LM, domethënë Nilkandra. Sa më e lartë të jetë vlera, aq më i madh është intensiteti i lëshimit të dritës, aq më e ndritshme. Ky është një tregues i rëndësishëm për zgjedhjen e llambave LED. Sa më të larta të jenë kërkesat për dritë, aq më i shtrenjtë është çmimi i dritës. Prodhuesit e rruazave të llambave LED rekomandojnë 2: Aftësitë e blerjes së llambave LED - për shkak se ngjyra e LED nuk ka një garzë të ndarë, është e vështirë për shumë fabrika të vogla paketimi të sigurojnë cilësi. LED pa ngjyrë të ndarë, qëndrueshmëria e saj e ngjyrave është e dobët, natyrisht, diferenca në çmim është relativisht e madhe. Prodhuesit e rruazave të llambave LED sugjerojnë 3: Aftësitë e blerjes së rruazave të llambave LED - Vendimi për çmimin e zonës së prodhimit të çipave LED dhe cilësinë e llambave. Konsumatorët shpesh mund të konfirmojnë cilësinë e llambave LED duke kuptuar furnizuesit e çipave LED të përdorur në dritat LED. Për shkak se elementët e çmimeve të LED-ve janë më të mëdhenjtë është çipi. Prandaj, pasi të kuptoni furnizuesin e çipit, mund të konfirmoni afërsisht gamën e çmimeve të llambës me diodë që lëshon dritë. Kjo është një nga metodat e dobishme të blerësve me përvojë për të vlerësuar furnizuesin. Prodhuesit e rruazave të llambave LED rekomandojnë 4: Aftësitë e blerjes së rruazave të llambave LED - Paketimi LED Paketimi me rrëshirë me rruaza LED me rruaza dhe paketimi silikoni. Çmimi i paketimit të rrëshirës është më i lirë, sepse performanca e shpërndarjes së nxehtësisë është pak më e keqe. Performanca ftohëse e paketimit silikoni është e mirë, kështu që çmimi është pak më i shtrenjtë se paketimi me rrëshirë. Prodhuesit e rruazave të llambave LED rekomandojnë 5: Aftësitë e blerjes së rruazave të llambave LED - kur përvetësimi i temperaturës së ngjyrës duhet të paguhet posaçërisht nën 3300K, ngjyra e lehtë është e kuqe me një ndjenjë të ngrohtë; ka një atmosferë të qëndrueshme, një ndjenjë ngrohtësie. Temperatura e ngjyrës është në mes të 3000--6000K. Nuk ka asnjë efekt mendor vizual veçanërisht të rëndësishëm nën këtë ton ngjyre dhe ka një ndjenjë freskuese. Prandaj, quhet temperatura e ngjyrave "neutrale". Temperatura e ngjyrës i kalon 6000 K, dhe ngjyra e dritës është blu, duke u dhënë njerëzve një ndjenjë të ftohtë, e njohur zakonisht si temperatura e ngjyrës së ftohtë.

Sugjerimet e prodhuesve të llambave LED për blerjen e rruazave të llambave LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
[Rruaza llambash LED UV 2] Rruaza të llambave LED UV UV LED Burimet e dritës kuruese Metodat e zakonshme të lidhjes
Për shkak të fuqisë së dritës së një rruaze të vetme llambë UV LED, ose për të përmbushur nevojat e diferencimit të tregut, disa LED UV duhet të kombinohen në një mënyrë të caktuar (suk
[Aplikacioni] Bandat UVLED të të gjitha bandave
Aktualisht, aplikimi i burimeve të dritës UVLED nuk është veçanërisht i qartë. Tani aplikacionet kryesore të industrisë janë renditur për referencën tuaj: sensor optik dhe in
Ngrohje UVLED Shpërndarja e nxehtësisë
Në punë, makina e kurimit UVLED do të shndërrohet në energji drite dhe energji termike, dhe pjesa më e madhe e kësaj të fundit. Nëse energjia termike nuk mund të shpërndahet në ti
[Lami] Tianhuiuvled e bën më të lehtë fiksimin e lenteve optike
Fiksimi i ngjitësit të lenteve duhet të përdoret në industrinë optike me burime drite shëruese UVLED. Aktualisht, thjerrëzat ngjitëse përgjithësisht kombinohen me dy deri në tre litra
[Mallrat e thata] Kontrolli i rregullimit të fuqisë optike UVLED
Burimet e ngurtësuara të dritës UV LED (këtu përmban burime të dritës UV LED të fytyrës, burime drite teli UVLED, burime drite me pika UVLED) Mënyra e rregullimit të fuqisë së ndriçimit
Treguesi i vlerësimit të pajisjeve të burimit të dritës UV LED UV
Sot, rrezatimi UVLED dhe aplikimet po bëhen gjithnjë e më të gjera. Kompani të ndryshme kanë koncepte dhe metoda të ndryshme projektimi. Si të vlerësoni
Makina shëruese TFT-LCD UV_LED është shumë e përshtatshme
TFT-LCD është cilësimet më të zakonshme të përdorimit elektronik në treg. Çdo produkt elektrik është pothuajse i pandashëm. Vitet e fundit, numri i përdorur në vitet e fundit ha
[Industria LCD] Makina e ngurtësimit Tianhuiuvled ndihmon zhvillimin e industrisë LCD
Makina solide TIANHUIUVLED ka gjithashtu shumë skenarë aplikimi në industrinë LCD. Midis tyre, janë kryesisht katër pikat e mëposhtme të aplikimit. Tani le Tianh
Cilat janë dy pjesët e modulit të burimit të dritës LED
Moduli i burimit të dritës LED është i ndarë në dy pjesë, njëra është një shumëllojshmëri e ekraneve LED posaçërisht për ambiente të jashtme, të përdorura kryesisht për ekran dhe ndriçim; tjetra është
Karakteristikat dhe zhvillimi i burimeve të dritës LED UV
Burimi i dritës UV LED, i cili është shkurtesa e diodës që lëshon dritë ultravjollcë. Nga perspektiva e shëndetit të njeriut dhe ndikimit mjedisor, ne mund të ndajmë
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect