loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Si është fiksuar çmimi i rruazave të llambave LED? Cilat janë efektet e rruazave të llambave

Rruazat e llambave LED janë tashmë një produkt shumë i njohur në industrinë LED, por shumë njerëz nuk dinë shumë për çmimin e rruazave të llambave LED. Cila është arsyeja pse rruazat e llambave LED janë shumë të ndryshme? Të gjithë prezantojnë faktorë që ndikojnë në çmimin e rruazave të llambave LED. 1. Shkëlqimi i rruazës së llambës LED. Çmimi i LED-ve me ndriçim të ndryshëm është i ndryshëm. Dallimi i çmimit midis ndriçimit të zakonshëm dhe LED-së me shkëlqim të lartë është shumë i ndryshëm. 2. Çipi i përdorur nga rruazat e llambave LED. Patate të skuqura përfshijnë patate të skuqura shtëpiake dhe Zhuhai dhe patate të skuqura të importuara (përfshirë patate të skuqura amerikane, patate të skuqura japoneze, patate të skuqura gjermane, etj.). Çipi është i ndryshëm, ndryshimi në çmim është shumë i ndryshëm. Aktualisht patate të skuqura amerikane më të shtrenjta, të ndjekura nga patate të skuqura japoneze dhe patate të skuqura gjermane. Çipi Zhuhai me çmim më të ulët ka një performancë pak më të keqe të shpërndarjes së nxehtësisë. 3. Efekti i madhësisë LED në çmim. Specifikimet e ndryshme të LED-ve janë të ndryshme. Për shembull, çmimi i rruazave të llambave LED 0603 dhe rruazave të llambave 3528 LED është i madh; dhe çmimi i LED-ve prej 3528 dhe 5050 është i ndryshëm. Mos i kushtoni vëmendje vetëm çmimit kur blini rruaza të llambave LED. Vlerësimi gjithëpërfshirës duhet. 4. Instalimi LED. Ndani paketimin e rrëshirës dhe paketimin silikoni. Çmimi i paketimit të rrëshirës është më i lirë. Të tjerat janë të njëjta. Performanca ftohëse e paketimit silikoni është e mirë, kështu që çmimi është pak më i shtrenjtë se paketimi me rrëshirë. 5. Efekti i saldimit me rruaza me llambë LED. Montimi dhe shpërbërja e rruazave të llambave LED, saldimi i punuar me dorë dhe saldimi me makinë. Saldimi manual është përdorimi i hekurit të saldimit dhe përdorimi i metodës më primitive për saldim. Produkti që hyn në këtë operacion është i shëmtuar (nyjet e saldimit nuk janë në përputhje me madhësinë e ekranit elektronik LED Fuzhou). E dyta është se masat e mirëmbajtjes statike nuk janë të mira. Saldimi i makinës është salduar me saldim refluks, dhe saldimi i makinës është i ndryshëm. Jo vetëm produkti i saldimit është i bukur (madhësia e bashkimit të saldimit, nyjet e lëmuara të saldimit, mbetjet e saldimit të mbetur, paketimi LED është i paprekur), dhe nuk do të ketë asnjë fenomen të djegies së çipit nga elektrostatike dhe djegie. Në të njëjtën kohë, pozicioni dhe drejtimi LED janë më të bukur. Kjo mund të shihet drejtpërdrejt nga pamja. 6. Konsistenca e ngjyrës së rruazave të llambave LED. Aktualisht ka shumë fabrika paketimi në Kinë. Ka mijëra të mëdha dhe të vogla plus lart, natyrisht, ka forca dhe dobësi. Ka shumë fabrika të vogla paketimi, sepse nuk ka makineri të ndarjes së ngjyrave, kështu që ose ndryshon nga ngjyra ose ngjyra, kështu që është e vështirë të garantohet cilësia. Konsistenca e ngjyrave të LED pa ndarje të ngjyrës është e dobët, dhe efekti pas ndriçimit në rruazën e llambës LED nuk është aq i mirë, natyrisht, diferenca në çmim është relativisht e madhe. 7. A i është nënshtruar FPC certifikimit mjedisor dhe certifikimit UL? A ka ndonjë patentë për LED?. Asnjë çmim nuk është i ulët. Çmimi i certifikimit dhe patentës është më i shtrenjtë. 8. Materiali FPC. Bakri i varur nga presioni i ndarjes FPC dhe bakri i aplikuar nga bakri. Është më e lirë të aplikohet pllakë bakri, dhe është më e shtrenjtë. Mbushja e pllakës së bakrit bie lehtë kur kthesa është e përkulur, por bakri dërrmues jo. Çfarë lloj materiali përdoret për të marrë vendime bazuar në mjedisin tuaj mjedisor për të marrë vendime. 9. Ngjyra e rruazës së llambës LED. Ngjyra te ndryshme. Çmimi i ndryshëm. E kuqja dhe e gjelbra janë të vështira për t'u ndarë ngjyrat dhe përputhja e ngjyrave, kështu që çmimi është më i lartë se çmimi i ngjyrave të tjera; ngjyra e kuqe, e verdhë, blu dhe ngjyra të tjera është më e lehtë dhe e qëndrueshme. Prandaj, çmimi është pak më i lirë. Ngjyra të veçanta si vjollca dhe kafe për arsye ngjyrash, çmimi është më i shtrenjti.

Si është fiksuar çmimi i rruazave të llambave LED? Cilat janë efektet e rruazave të llambave 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
LED RGB Direct Insert Struktura e paketës së rruazës së llambës me tre ngjyra me ngjyrë të plotë
Dioda që lëshon dritë LED mund të ndahet në njëngjyrëshe, me dy ngjyra, me tre ngjyra dhe RGBW me katër ngjyra LED me katër ngjyra sipas ngjyrave të ndryshme ndriçuese. E di.
Zhvillimi i UVLED UVLED dhe Automatizimi
Pas dy vitesh atrofi të tregut global të automatizimit, ai do të kthehet në rritje dhe një prirje e re e tregut global të teknologjisë së prodhimit po shfaqet. Acco
[Burimi i dritës me pikë UVLED] Tianhua lançoi burimin e ri të dritës me pikë UVLED
Burimi i dritës me pikë UVLED i Tianhui është një përmirësim i zhvilluar prej kohësh për të krijuar LX-C40 aktual. Ai jo vetëm që mund të përmbushë mirë nevojat e klientëve, por edhe të dalë
5050RGBW Dritat e futura direkt Furnizuesi rruaza e llambës LED, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Konsultim: 400 676 8616] Rruazat e llambave 5050RGBW kombinohen me dritën shumëngjyrëshe dhe të bardhë RGB (specifikimet e rruazës së llambës LED me dritë të bardhë mund të jenë të përshtatshme
Rruazat e dritës infra të kuqe 3528 përdoren kryesisht në industrinë e bukurisë dhe terapisë fizike
Instrumenti i bukurisë maskë është gjithashtu mjaft i nxehtë në dy vitet e fundit. Ka dhjetëra rruaza llambash, dhe ka mijëra. Avantazhi është se mund të përdoret
0603 Patch LED Drita e Kuqe Bateria Ekrani Harta e Fuqisë së Baterisë
Përdorni tre drita të kuqe LED të madhësisë së paketimit 0603 për të shfaqur fuqinë, përdorni qarkun e kontrollit të dizajnit të çipit LM339 të krahasuesit me katër llogaritje, kontrolloni LED-in me tre segmente
[Përparësitë] Avantazhi i llambës tradicionale të merkurit UV sesa drita UVLED
Përparësitë e llambës tradicionale të merkurit UV të raportit të dritës UVLED të të gjithë makinës 1. I sigurt dhe miqësor ndaj mjedisit, nuk prodhon ozon dhe nuk dëmton
[Mirëmbajtja] Mirëmbajtja e Sistemit Kurues UVLED
Sistemi i kurimit UVLED ka një jetë të gjatë se llambat me merkur, por ka ende një jetëgjatësi të caktuar. Jetëgjatësia e makinës së kurimit UVLED dhe materialet e eku
[Matësi i Energjisë] Matësi i provës së fuqisë Ratal UVLED
Testuesi UVLED është përdorur në të gjitha sferat e jetës. Intensiteti i dritës është treguesi më i rëndësishëm i UVLED. Më poshtë prezantojmë dy testues që përdoren zakonisht nga
[Dështimi] Defektet e zakonshme dhe metodat e trajtimit të pajisjeve të kurimit UVLED
Pajisja e kurimit UVLED është përdorur në shumë industri. Këtu ne përdorim pajisjen e Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., si një shembull për të analizuar fa më të zakonshme
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect