loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Како е фиксна цената на мониста на LED светилки? Кои се ефектите на мониста на светилки

Монистрата за LED светилки се веќе многу познат производ во индустријата за LED, но многу луѓе не знаат многу за цената на монистрата за LED светилки. Која е причината зошто мониста на LED светилки се многу различни? Секој воведува фактори кои влијаат на цената на мониста на LED светилки. 1. Осветленост на мушка на LED светилка. Цената на LED диоди со различна осветленост е различна. Разликата во цената помеѓу обичната осветленост и високата светла LED е многу различна. 2. Чипот што се користи од мониста на LED светилки. Чиповите вклучуваат домашни и Zhuhai чипови и увезени чипови (вклучувајќи американски чипови, јапонски чипови, германски чипови итн.). Чипот е различен, разликата во цената е многу различна. Моментално поскапи американски чипови, а потоа јапонски и германски чипови. Чипот Zhuhai со пониска цена има малку полоши перформанси за дисипација на топлина. 3. Ефектот на големината на LED на цената. Различни спецификации на LED диоди се различни. На пример, цената на 0603 мониста за LED светилки и 3528 LED светилка е голема; а цената на LED диодите од 3528 и 5050 е различна. Не обрнувајте внимание само на цената кога купувате мониста за LED светилки. Сеопфатна проценка треба. 4. Инсталација на LED. Поделете смола амбалажа и силиконски пакувања. Поевтина е цената на амбалажата од смола. И другите се исти. Перформансите на ладење на силиконските пакувања се добри, така што цената е малку поскапа од пакувањето со смола. 5. Ефект на заварување со мониста на LED светилка. Склопување и распаѓање на мониста на LED светилки, рачно изработено заварување и машинско заварување. Рачното заварување е да се користи рачката за лемење и да се користи најпримитивниот метод за заварување. Производот што влегува во оваа операција е грд (зглобовите за заварување не се во согласност со големината на Фужоу LED електронскиот дисплеј). Втората е дека мерките за статичко одржување не се добри. Машинското заварување се заварува со рефлуксно заварување, а машинското заварување е различно. Не само што производот за заварување е убав (големината на спојката за заварување, мазните споеви за заварување, преостанатиот остаток од заварување, ЛЕД пакувањето е недопрено), и нема да има појава на чип да се запали со електростатско и горење. Во исто време, позицијата и насоката на ЛЕД се поубави. Тоа може да се види директно од изгледот. 6. Конзистентноста на бојата на мониста на LED светилки. Во моментов има многу фабрики за пакување во Кина. Има илјадници големи и мали плус до, се разбира, има силни страни на сила и слабост. Има многу мали фабрики за пакување бидејќи нема машина за поделба на боите, па или се разликува од бојата или бојата, па тешко е да се гарантира квалитетот. Конзистентноста на бојата на ЛЕР без разделување на бојата е слаба, а ефектот по осветлувањето на зрната на LED светилката не е толку добар, се разбира, разликата во цената е релативно голема. 7. Дали FPC помина низ еколошка сертификација и UL сертификација? Дали има некој патент за LED?. Ниту една цена не е ниска. Цената на сертификацијата и патентот е поскапа. 8. FPC материјал. Поделба на FPC притисок зависен бакар и бакар применет бакар. Поевтино е да се нанесе бакарна плоча, а поскапо е. Подлогата на бакарната плоча лесно се паѓа кога свиокот е свиткан, но бакарот што дроби не. Каков вид на материјал се користи за донесување одлуки врз основа на вашата сопствена околина за животната средина за да се донесат одлуки. 9. Боја на мониста на LED светилка. Различна боја. Различна цена. Црвената и зелената е тешко да се поделат бојата и совпаѓањето на боите, така што цената е повисока од цената на другите бои; бојата на црвената, жолтата, сината и другите бои е полесна и конзистентна. Затоа, цената е малку поевтина. Специјални бои како виолетова и кафена поради причини за боја, цената е најскапа.

Како е фиксна цената на мониста на LED светилки? Кои се ефектите на мониста на светилки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
LED RGB директно вметнување Целосна боја Структура на пакет со мониста за светилка со три бои
LED диодата што емитува светлина може да се подели на монохроматски, две бои, три бои и RGBW четири бои четири бои LED според различни светлечки бои. Во ред.
UVLED развој UVLED и автоматизација
По две години атрофија на глобалниот пазар на автоматизација, тој ќе се врати на раст и се појавува нов тренд на глобалниот пазар на технологија за производство. Acco
[UVLED Point Light Source] Tianhua го лансираше новиот UVLED точка извор на светлина
Точката UVLED извор на светлина на Tianhui е долго развиено подобрување за создавање на тековниот LX-C40. Тоа не само што може добро да ги задоволи потребите на клиентите, туку и да излезе
5050RGBW светла директно вметнати LED светилка Добавувач на мониста, Zhuzhu
Zhuhai TIANHUI [Консултации: 400 676 8616] Зрната на светилките од 5050RGBW се комбинираат со RGB шарена и бела светлина (спецификациите на мониста за LED светилка со бела светлина може да бидат прилагодени
3528 зрнца со инфрацрвена светлина главно се користат во индустријата за убавина и физикална терапија
Инструментот за убавина со маска е исто така доста жежок во изминатите две години. Има десетици ламби, а има илјадници. Предноста е што може да се користи
0603 Patch LED Red Light Батерија за прикажување на мапа на моќност
Користете три LED црвени светла со големина на пакување 0603 за да ја прикажете моќта, користете го контролното коло за дизајн на чип со четири пресметувачки компаратор LM339, контролирајте ја трисегментната LED диода
[Предности] Предностите на традиционалната UV жива ламба од UVLED светлината
Предностите на традиционалната УВ жива светилка на соодносот на светлината UVLED на целата машина 1. Безбеден и еколошки, нема да произведува озон и не штети
[Одржување] Одржување на системот за стврднување UVLED
Системот за стврднување UVLED има долг животен век од живините светилки, но сепак постои одреден век на траење. Животот на UVLED машината за стврднување и материјалите на равенката
[Енергетски мерач] UVLED Ratal тест мерач на моќност
UVLED тестерот се користи во сите сфери на животот. Интензитетот на светлината е најважниот индикатор за UVLED. Подолу воведуваме два тестери кои најчесто се користат од
[Неуспех] Вообичаени дефекти и методи на лекување на опремата за стврднување UVLED
Уредот за стврднување UVLED се користи во многу индустрии. Овде го користиме уредот на Zhuhai Zhuhai Tianhua Electronic Co., како пример за анализа на најчестите фа
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect