loading

Tianhui- një nga prodhuesit dhe furnizuesit kryesorë të çipave UV LED ofron shërbimin e çipave me LED UV ODM/OEM.

Drita e dritës DOB Drita Përdorni rruazë me dritë 3030LED

Me kërkesën për ndriçim LED dhe zhvillimin e larmishëm të aplikacioneve LED, disa kompani ndriçimi kanë lançuar një llambë me dritë king-DOB me kosto efektive (drita lineare e dritës). Ky produkt ka certifikata të tilla si UL CUL DLC e Amerikës së Veriut dhe CE ROHS evropiane dhe kështu me radhë Certifikimi është një produkt i preferuar i tregtarëve, importuesve dhe inxhinierëve kryesorë. Pra, miqtë duhet të jenë të hutuar se çfarë është DOB? “Dob ”Është anglisht “Shoferi në bord ”Shkurtesa, domethënë furnizimi me energji elektrike është në tabelë. “De-furnizimi me energji elektrike ”Është një pseudo-propozim, i cili është i pasaktë. Metoda e drejtuesit të ndriçimit DOB është që duke ndjekur modalitetin tradicional të furnizimit me energji komutuese, modaliteti i ri i drejtuesit LED e kthen drejtpërdrejt korrigjimin e energjisë elektrike AC në DC dhe kontrollon rrymën LED përmes IC, në mënyrë që LED të jetë jashtë llambës LED të drejtimit të rrymës konstante. rruaza në një gamë të caktuar. Llamba e shtënë DOB (llambë lineare e hedhur dritë) përshkrimi i materialit: 1. Trupi i llambës përdor formimin e aluminit të derdhur, dizajn ftohës Jingzongspiral, mund të shpërndajë në mënyrë efikase ngrohjen, të sigurojë jetën e shërbimit të llambës; Pamja është e bukur dhe bujare; 3. Kapaku nano-nano, efikasiteti i reflektimit është deri në 90% ose më shumë; °的 ̈̈ ̈ ̈ ̈ ̈ ̈ ̈ ̈ ̈ © 1y 2. Efekti i dritës së rruazave të ndriçimit: 160lm/w (deri në 125lm/w), indeksi i paraqitjes së ngjyrave RA > 75; 3. temperatura e ngjyrave: 3000-6500K; Aplikimi i dritës DOB (llambë me dritë lineare) Vendet: Parqe, porte, doke, ndriçim katror i stadiumit, ndriçim i urës së ndërrimit, ndriçimi i ndërtesave, peizazhi i kopshtit, ndriçimi i tunelit, ndriçimi inxhinierik i jashtëm, etj.; Përparësitë e dritave të shkrepura DOB (dritat lineare të dritës): 1) mund të përdoret për të qenë super të lehta dhe të hollë, produkti kursen bukur kostot e transportit; 2) është e lehtë për t'u prodhuar, e cila mund të përfundojë plotësisht, duke kursyer kostot e punës; 3) Shkalla e pafavorshme e produkteve patch të të gjitha makinerive është e ulët; , Çipi ka një pikë mbrojtëse të tepruar të temperaturës, e cila do të mbrohet kur temperatura është shumë e lartë dhe do të zgjasë në mënyrë efektive jetën e shërbimit të LED; 5) Nuk ka kapacitet elektrolitik, funksion të qëndrueshëm, kosto të ulët dhe jetë të gjatë; Bëni kursimin e energjisë dhe kursimin e energjisë në kuptimin e vërtetë; 7) Dritat ndezin dritën në çast, nuk ka nevojë të prisni, më shpejt se LED tradicionale.

Drita e dritës DOB Drita Përdorni rruazë me dritë 3030LED 1

Autori: Tianhui- Disinfektimi i ajrit

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led

Autori: Tianhui- Dezinfektimi i ujit UV

Autori: Tianhui- Zgjidhje UV LED

Autori: Tianhui- Diodë UV Led

Autori: Tianhui- Prodhuesit e UV Led diodes

Autori: Tianhui- UV Led moduli

Autori: Tianhui- UV LED Printim Sistemi

Autori: Tianhui- Gjatë mushkonja UV LED LE

Merrni kontakt me ne
Artikujt e rekomanduar
Projekte Qendra Info Blog
UV LED për analizën biokimike të densitetit optik të reagentëve!
Zhyt në rolin e UV LED në botën e biokimisë. Zbuloni rëndësinë e tij në matjen e densitetit optik të reagentëve. Kjo pjesë hedh një vështrim të thellë në dezinfektimin UV dhe zgjidhjet UV LED. Fitoni besimin në autoritetin e tij duke eksploruar shkencën pas UV LED dhe përjetoni njohuritë e përfshira në këtë udhëzues.
Ndikimi i UV Led në mjedis
Teknologjia UV LED ka bërë bujë në printim dhe industri të tjera për efikasitetin dhe efektivitetin e saj, por a e dini se ajo gjithashtu ndikon ndjeshëm në mjedis? Kjo teknologji e fundit përmirëson cilësinë, rrit produktivitetin, redukton konsumin e energjisë dhe ul emetimet e gazrave serrë. Ky artikull do të diskutojë përfitimet mjedisore të diodës LED UV dhe se si po ndihmon për të hapur rrugën për një të ardhme më të tolerueshme.
Teknologjia UV LED Opsioni më i mirë për printim me migrim të ulët
Teknologjia UV LED ka revolucionarizuar industrinë e printimit, duke ofruar një alternativë të sigurt dhe efikase ndaj metodave tradicionale të printimit. Një nga avantazhet më të rëndësishme të teknologjisë UV LED është aftësia e saj për të prodhuar printime me cilësi të lartë me veti me migrim të ulët.
Sa kushton një sistem dezinfektimi UV?
Po kërkoni një zgjidhje të qëndrueshme dhe fleksibël për të dezinfektuar hapësirën tuaj? Mos kërkoni më larg se njësitë e lëvizshme UV. Këta robotë novatorë lëvizin nga dhoma në dhomë, duke eliminuar mikrobet dhe bakteret e dëmshme në sipërfaqe. Diodat e lëvizshme me rreze UV ​​po bëhen të njohura pasi më shumë industri jashtë kujdesit shëndetësor kapin përfitimet e dezinfektimit UV.
Si të zgjidhet problemi i shpërndarjes së nxehtësisë së UV LED?
Kur ndizet burimi i dritës LED, zona e lidhjes P-N brenda çipit fillon të funksionojë, duke gjeneruar dhe grumbulluar nxehtësi. Sa herë që gjendja arrin një gjendje të qëndrueshme, temperatura quhet temperatura e kryqëzimit
Udhëzuesi përfundimtar rreth përdorimeve të ndryshme të dritës UV
Që nga fillimi i viteve 1900, drita ultraviolet (UV) është përdorur për të kuruar çrregullimet e lëkurës. Është e njohur se rrezet e diellit kanë përfitime terapeutike, por gjithashtu mund të kenë pasoja negative, duke përfshirë djegien dhe kancerin. Një gamë e gjerë çrregullimesh dermatologjike tani mund të trajtohen me krijimin e burimeve artificiale UV, të cilat janë më të sakta, të sigurta dhe efektive falë kërkimeve të gjera që kanë përmirësuar të kuptuarit tonë të rrezeve UV dhe pasojave të tyre në sistemet njerëzore.
Aplikimi dhe perspektiva e industrisë mjekësore UV LED
Ne e kuptuam nevojën për të thjeshtuar dhe mbrojtur jetën e profesionistëve mjekësorë që ndeshen me ujin kur morëm parasysh aplikimet mjekësore për zgjedhjen tonë të Zgjidhje UV LED.
Pyetje Analiza e LED me fuqi të lartë në aplikim
Fluksi i daljes së diodës UV led me fuqi të lartë po rritet; pajisjet kryesore të bazuara në nitride III aktualisht lëshojnë mbi 150 lm LED të bardhë, cian ose jeshil. Ne do të shqyrtojmë elementët themelorë të dizajnit të këtyre produkteve, duke i kushtuar vëmendje të veçantë paketimit të energjisë, pajisjeve me rrokullisje dhe teknologjive të veshjes së fosforit
[Makina shëruese UVLED] Pajisja UVLED me shërim ngjitës ultraviolet duhet të zgjidhet si kjo
Si një lloj i ri ngjitësi, ngjitësi UV, si një lloj i ri ngjitësi, përdoret gjerësisht në industrinë elektronike, optike, mjekësore, automobilistike dhe industri të tjera me performancë të mirë.
Përparësitë e rruazës së llambës me kalli Blu-ray
Burimi shumë praktik i dritës së rruazës së llambës LED, dëmtimi ose plasaritja e sipërfaqes së burimit të integruar të dritës LED, shkakton që burimi i dritës të mos jetë në gjendje të ndizet dhe llamba e vdekur
nuk ka të dhëna
një nga furnizuesit më profesionistë UV LED në Kinë
Na kontaktoni

+86-0756-6986060

@Thuvled.com.   

+86 13018495990      

@Thuvled.com.

+86-0756-86743190


Mund të gjesh.  Ne këtu.
2207F Ndërtesa Ndërkombëtare Yingxin, Nr.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
E drejta e autorit ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect