loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Светлосни светла со светлина DOB Користете 3030LED светлосна зрна

Со побарувачката за LED осветлување и разновидниот развој на LED апликации, некои компании за осветлување лансираа економична светилка king-DOB (линеарно светло срање). Овој производ има сертификати како северноамерикански UL CUL DLC и европски CE ROHS и така натаму Сертификацијата е претпочитан производ на големите трговци, увозници и инженери. Значи, пријателите мора да се збунети околу тоа што е DOB? “Доб ”Англиски е “Возач на бродот ”Кратенката, односно напојувањето е на таблата. “Де-напојување ”Тоа е псевдо-предлог, кој е неточен. Методот на двигател на осветлувањето DOB е дека следејќи го традиционалниот режим на напојување со префрлување, новиот режим на двигател на LED директно ја претвора исправката на наизменична струја во DC и ја контролира струјата на LED преку IC, така што ЛЕР е надвор од ЛЕД ламбата за погон на константна излезна струја. мониста во одреден опсег. DOB shot светилка (линеарна светлосна ламба) опис на материјалот: 1. Телото на светилката користи формирање на леано алуминиум, дизајн на Jingzongspiral ладење, може ефикасно да ја дисипира топлината, да го обезбеди работниот век на светилката; Изгледот е убав и дарежлив; 3. Нано-нано-хаубата, ефикасноста на рефлексијата е висока до 90% или повеќе; °Gunинс Ова е 1 и хендикет 3030 2. Светлосен ефект на светлосни зрна: 160lm/w (до 125lm/w), индекс на прикажување на бои RA > 75; 3. температура на бојата: 3000-6500K; Апликација DOB shot light (линеарна светлосна светилка) Места: паркови, пристаништа, пристаништа, квадратно осветлување на стадионот, осветлување на мостот на размената, осветлување на згради, градинарски пејзажи, осветлување на тунели, надворешно инженерско осветлување итн.; Предностите на DOB shot светлата (линеарни светлосни светла): 1) може да се користат за да бидат супер лесни и тенки, производот е прекрасно заштедува транспортни трошоци; 2) лесно се произведува, што може да се заврши во целост, заштедувајќи ги трошоците за работна сила; 3) Несаканата стапка на сите машински лепенки е ниска; , Чипот има точка за заштита од прекумерна температура, која ќе биде заштитена кога температурата е превисока и ефикасно ќе го продолжи работниот век на ЛЕР; 5) Нема електролитски капацитет, стабилна функција, ниска цена и долг животен век; Направете заштеда на енергија и заштеда на енергија во вистинска смисла; 7) Светлата го вклучуваат светлото веднаш, нема потреба да чекате, побрзо од традиционалните LED.

Светлосни светла со светлина DOB Користете 3030LED светлосна зрна 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
Загриженост за зрачење во Јапонија: Ублажување на ризиците со УВ LED диоди
Разгледајте ја оваа статија за да истражите како УВ LED диодите можат да се покажат како корисни при тестирање и стерилизација на вода. Исто така, ќе научите за ефикасноста на 340nm LED и 265nm LED во процесот. Ајде.’нурнете веднаш во него!
УВ LED за биохемиска анализа на оптичка густина на реагенси!
Нурнете во улогата на УВ ЛЕР во светот на биохемијата. Откријте ја нејзината важност во мерењето на оптичката густина на реагенсите. Ова парче длабоко ги разгледува решенијата за УВ дезинфекција и УВ ЛЕД. Стекнете доверба во нејзиниот авторитет со истражување на науката зад УВ ЛЕР и искусете го знаењето содржано во овој водич.
Дали УВЦ светлината е ефикасна за бактерии и вируси?
Бактериите и вирусите се микроскопски микроорганизми кои можат да предизвикаат различни болести и состојби. За да се спречи преносот на такви болести и болести, овие микроорганизми мора да се елиминираат од површините и воздухот. Користењето на ултравиолетово (УВ) зрачење е еден ефикасен метод за да се постигне ова. УВЦ светлината се покажа како најефективната форма на УВ светлина за уништување бактерии и вируси
Примена на UV LED во електронската индустрија
Брзата експанзија на електронската индустрија наложи развој на нови и иновативни технологии за да се придвижи индустријата напред. Примената на UV LED решенијата е една од новите технологии во електронската индустрија. Поради нивните уникатни карактеристики, како што се долг животен век, енергетска ефикасност и компактна големина, овие решенија се опширно усвоени во индустријата како соодветна алтернатива на конвенционалните извори на осветлување
Што е УВ ЛЕД лекување?
УВ ЛЕД стврднувањето е техника која користи ултравиолетова светлина за лекување или стврднување на супстанции. Оваа постапка вклучува изложување на материјалот на УВ LED диоди кои емитуваат УВ светлина. Кога УВ светлината удира во супстанција, таа иницира хемиска реакција што предизвикува супстанцијата да се стврдне или да се разреши. УВ-ЛЕД диодите емитуваат UV-A, UV-B и UV-C светлина, што одговара на брановите должини потребни за започнување на процесот на стврднување.
За што се користи УВ ЛЕД?
Во минатото, немаше достапни UV LED светилки за комерцијална употреба. Сепак, со напредокот во LED технологијата што доведува до поголема густина на моќност, UV LED светилките сега стануваат се поприсутни на пазарот, заменувајќи ги традиционалните опции.
УВЦ LED пазарот се проширува со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка Усвојувајќи ја технологијата
УВЦ LED технологијата привлече значително внимание во последниве години и не е изненадување што пазарот се шири со повеќе домашни апарати и производи за широка потрошувачка кои ја прифаќаат технологијата. Пандемијата COVID-19 само ја поттикна побарувачката за UVC LED производи бидејќи потрошувачите и бизнисите бараа ефективни начини за дезинфекција на нивната околина. УВЦ LED диоди нудат безбеден, сигурен и ефикасен начин за убивање бактерии и вируси, што ги прави популарен избор за различни апликации
УВ LED технологија Најдобра опција за печатење со мала миграција
УВ ЛЕД технологијата направи револуција во индустријата за печатење, нудејќи сигурна и ефикасна алтернатива на традиционалните методи на печатење. Една од најзначајните предности на UV LED технологијата е нејзината способност да произведува висококвалитетни отпечатоци со својства со ниска миграција
Карактеристики за лансирање на инфрацрвена 2835 топка глава, видете колку знаете?
Инфрацрвеното лансирање 2835 топчести глава користи бакарни држачи, сребрени или златни на површината, а неговата топлина е мала, мала потрошувачка на енергија, моментално осветлување, силна анти-
[Примена] Примена на UVLED опрема за стврднување во печатарската индустрија
На изложбата за печатење во Јужна Кина, која заврши во Конвенцискиот и изложбен центар во Гуангжу оваа година, лесно ни е да откриеме дека многу уреди за печатење се еднакви
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect