loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои фактори ги одредуваат предностите и недостатоците на модулот за извор на LED точки

Постојат многу видови на LED модули за извор на светлина. LED модулите опишани во овој напис се нарекуваат и LED модули. Постојат многу видови, а нови производи постојано се лансираат. Постојат сите аспекти еден на друг. Следниве уредници ќе ја воведат структурата на колото на различни LED модули кои моментално се на пазарот за референца за секого како референца за квалитет, недостатоци и корисност. Зборот модул значи интегрирана модуларна компонента која има исто коло и структурна форма со исти електрични карактеристики и функционалност од значењето на електротехниката. Во широка смисла, мониста за LED светилки, LED модули (модули), компоненти за LED дисплеј, па дури и LED улични светла се нарекуваат LED модули. На пример, мониста на LED светилки во странство се нарекуваат модули со LED точки со извор на светлина. Тие се модул со диоди со висока осветлена светлина, вграден во електронски компоненти; Изворите на светлина на LED модулот се неколку LED светла. Модулот за микро извор на светлина што е поврзан преку колото и спакуван на структура може да се собере во едноставни минијатурни LED светилки; компонентата на LED дисплејот е да ги поврзе многуте мониста на LED светилки што го сочинуваат распоредот на распоредот со точки преку конекцијата на контролното коло. Модуларната компонента инкапсулирана со школка е единица со LED дисплеј со приклучок за сигнал и напојување; LED уличното светло е модуларна компонента која собира многу мониста на LED светилки со висока моќност со Hengliuyuan во обвивката. Голема интегрирана LED светилка која обезбедува осветлување на патот. Моќниот LED модул за воведување на гигантска лотарија е широко користен за рекламирање логоа, украсување и осветлување по прилика. За различни прилики за употреба треба да се применат различни типови на структура. Подолу е физичката фотографија од неколку комерцијално достапни LED модули (некои фотографии се од Baidu Pictures): Модулите со точкести извори на светлина се родени на почетокот на овој век. Специфични производи за микро-светилки (ефикасност на светлина: електрична енергија претворена во лесна енергетска ефикасност, единица LM/W). LED модулот може да се каже дека е претходна апликација за LED за осветлување. Со напредокот на LED чиповите и технологијата за пакување на светилки, светлосната ефикасност на LED драстично се зголеми во последниве години. Во моментов, нивото на странски лаборатории достигна скоро 400LM/W! Далеку ги надмина сите тековни извори на осветлување на светлосни ефекти на светлосни ефекти. Поради барањата за различна издржливост и економични производи за LED осветлување, општиот светлосен ефект е помеѓу 80 150LM/W. Следењето на високо светлосни ефекти на чиповите за LED светилки и технологијата за пакување на светилки, како и високи барања за материјали за дизајн на светилки, високи цени, намалени перформанси на трошоците. Модулот за точен извор на светлина LED е минијатурна светилка. Како светилка, таа мора да се состои од извори на електрична светлина, форми на структурата на колото, обвивки и обрасци за склопување, порти за напојување итн.

Кои фактори ги одредуваат предностите и недостатоците на модулот за извор на LED точки 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect