loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Какви апликации на модулот за извор на светлина на LED може да се видат во секојдневниот живот

Со развојот на науката и технологијата, ноќта на целиот град во текот на ноќта исто така отвори ново поглавје, а ноќта може да биде светла како дневна светлина, особено некои трговски центри. Во моментов, ефектот на осветлување може да биде подобар во исто време. Производите од брендот на модулот за LED извор на светлина станаа нов фаворит за многу големи рекламни компании за надворешни знаци за производство на рекламни медиуми за надворешни светилки. LED модули за извор на светлина Нови производи за цена на интелигенција преку нови принципи за дизајн на производи, така што LED светилките со низок квалитет можат да имаат се повеќе и повеќе богата осветленост и промени во боја. Ајде да споделиме со вас кои треба да бидат главните сцени во производот на модулот за извор на светлина? 1. Потписни рекламни логоа многу компании го имаат феноменот на огласи на табли на отворено. Многу рекламни компании, исто така, ќе воспостават некои реклами за табли на некои сообраќајни знаци. Рекламите на табли на отворено мора да бидат способни ефикасно да го привлечат вниманието на околните луѓе со цел поидеален рекламен ефект, така што производите од брендот на модулот со LED извор на светлина имаат повисоко осветлување и ефекти на подобри перформанси, така што тие моментално се користат во реклами со потпис на отворено. 2. За многу големи луксузни хотели, добро познатиот ефект на осветлување на куќата во текот на ноќта може подобро да го нагласи нивото на хотелот и да привлече поголемо внимание на потрошувачите. Ова е потребната работа за осветлување на хотелот. Многу добро рекламирање, така што брендот на модулот со повеќе светли LED извори на светлина, исто така, стана претпочитан предмет на многу големи хотели за изработка на логоа за домаќинствата. Трето, урбаните знаменитости осветлија многу градови во последниве години за енергично да градат свои градби со урбани обележја. Урбаните знаменитости ја симболизираат севкупната слика на градот и имаат многу важна улога во спроведувањето на нивниот сопствен публицитет пред аутсајдерите. Многу урбани менаџери придаваат големо значење на осветлувачката работа на урбаните знаменитости. Затоа, производите со точкести извори на светлина со ЛЕД со побогати перформанси се исто така главните производи за светлечки светилки во многу проекти за осветлување на урбани обележја. LED модул за извор на светлина бренд уста на уста добри производи Поради својата уникатност, во последниве години, има практична примена во многу области. Производот со модул со точен извор на светлина со LED не само што го подобрува препознавањето на таблите за надворешно рекламирање и го привлекува вниманието на околните луѓе да обрнат внимание на содржината на рекламирањето. Во исто време, во многу хотели и деловни центри, може да донесе и висококвалитетен публицитет и ефекти на прикажување. Таа, исто така ја носи осветлувачката работа на урбаните знаменитости.

Какви апликации на модулот за извор на светлина на LED може да се видат во секојдневниот живот 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect