loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Која е разликата помеѓу COB извор на светлина и LED?

Интегрираниот LED извор на светлина се разликува од изворот на светлина COB: 1. Различни LED чипови што се користат за LED чипови обично користат големи диоди со висока моќност чипови со голема големина од повеќе од 1 вати. Изворот на светлина COB главно се базира на LED чип со мала моќност помала од 1 ват, а мала количина на извор на светлина COB исто така ќе користи LED чип со висока моќност од повеќе од 1 ват. 2. Различни потпори што ги користат LED диодите се само 10W, 100W, 500W и други квадратни загради. Материјалите се главно бакар, а заградите имаат 2 странични стапала. Постојат многу големини што се користат во изворот на светлина COB. Неговите форми се квадратни, правоаголни, овални и други десетици стентови. Материјалите се главно алуминиумски, а има бакарни и керамички држачи. Општо земено, тие се генерално сите. Да не донесе. 3. Различни LED интегрирани извори на светлина во употребата на извори на светлина е да се направат надворешни светилки како што се LED светилки, LED улични светла, итн., а неговите максимални брави може да достигнат 500W. Изворот на светлина COB главно се користи на внатрешните светилки како што се ЛЕД светлата, шинските светла, таванските светла и другите внатрешни светилки. Проширени информации: интегрираните извори на светлина COB се широко користени за LED меурчиња со топчиња, LED светлосни чаши, LED рефлектори, LED долни светла, LED светилки за таванот, производи за жолчни светилки со LED грав. Тие се еден од главните трендови на извори на светлина со LED осветлување. LED светлата се диоди што емитуваат светлина. Тие користат цврсти полупроводнички чипови како светлечки материјали. Во споредба со традиционалните светилки, LED светилките се заштеда на енергија, еколошки, прикажување на бои и брзина на одговор. 1. Заштедата на енергија е најистакната карактеристика на LED светилките. Во однос на потрошувачката на енергија, потрошувачката на енергија на LED светилки е една десетина од лампи со вжарено влакно и четвртина од штедливите светилки. Ова е една од најголемите карактеристики на LED светилките. Луѓето сега се залагаат за зачувување на енергијата и заштита на животната средина. Токму поради карактеристиките на заштеда на енергија, опсегот на примена на LED светилки е многу широк, што ги прави LED светилките многу популарни. 2. Ако можете да работите на статусот на прекинувачот со голема брзина, ние обично одиме по патот и ќе откриете дека екранот или екранот на секоја LED диода е непредвидлив. Ова покажува дека LED светлата може да се прават со прекинувачи со голема брзина. Сепак, за блескаво светилки што обично ги користиме. Кога живеете во нормални времиња, ако бројот на прекинувачи е преголем, тоа директно ќе доведе до скршена блескаво светилка. Ова е исто така важна причина за популарната LED светилка. 3. Заштита на животната средина LED светлото не содржи тешки метални материјали како жива, но се содржани лампи со вжарено, што ги рефлектира карактеристиките на заштитата на животната средина со LED светло. Луѓето сега придаваат големо значење на заштитата на животната средина, така што повеќе луѓе се подготвени да изберат еколошки LED светла.

Која е разликата помеѓу COB извор на светлина и LED? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect