loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Каков е моменталниот статус на развојот на блескава диода

Измислен е во 1962 година кој има 59-годишна историја на полупроводнички компоненти на диоди кои емитуваат светлина. Со подобрувањето на техничкото ниво, светлечката диода продолжува да ги надминува сопствените ограничувања, почнува да го шири продажниот пазар и со зголемување на неговата исплатливост, се фаворизира од голем број потрошувачи при продажбата. Постојат многу видови на диоди за сјај, кои можат да се прилагодат во соодветни типови според природата на работата. Пазарната функција е релативно висока. Тоа главно вклучува светлосна диода со една точка, диодата што емитува светлина прикажана во комбинацијата, диодата што емитува светлина на авионот и диодата што емитува светлина во цевката на отворено. Светлосна диода со една точка. Тоа главно користи една точка за работа до работа. Нејзината боја и стил не се единечни, со повеќе типови. Со иновацијата на технологијата, диодата што емитува светлина е на пат на постојано подобрување и станува се повеќе и повеќе кон мал волумен, високи перформанси и се почеста во семејниот живот. Диодата што емитува светлина во цевката на отворено, како што сугерира името, става повеќекратна диода што емитува светлина во запечатена цевка. Цилиндерот може да игра одредена заштитна улога во блескавата диода, така што може да избегне директно изложување на сонце и ерозија на ветерот и дождот, што е корисно за продолжување на работниот век на диодата што емитува светлина. Покрај тоа, запечатени во цевката може да се концентрира. Нанесете на некои знаци и некои екрани за надворешно рекламирање. Има многу опсег на употреба во диодата што емитува светлина. Како; во електронски производи, улични светла, медицински помагала, сообраќајни индикатори, сигнални светла и други производи, тие често ја користат диодата што емитува светлина. Со зрелоста на технологијата, диодата што емитува светлина ќе продолжи да се ажурира. Ако треба да купите, можете директно да контактирате со онлајн консултациите за услуги на клиентите.

Каков е моменталниот статус на развојот на блескава диода 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect