loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Што е LED модул?

Што е LED модул? ЛЕД-модулот е да ја распореди ЛЕР (диода што емитува светлина) во согласност со одредени правила и потоа да ја инкапсулира, да додаде некои производи составени од водоотпорна обработка. LED модулот е широко користен производ во LED производите, а има голема разлика во структурата и електрониката. Тоа е едноставно LED модул со линија одбор и школка со LED. Сложените се комплицирани. Заедно со одредена контрола, колку LED продолжениот филм, изворот Hengliu и поврзаниот третман за дисипација на топлина го подобруваат животниот век на LED и јачината на светлината. Главно се користи за прикажување на ноќниот ефект на рекламните фонтови (акрилни, пластични вшмукување) и логото. Користи текст или лого како медиум и се поставува на врвот или на ѕидот на зградата. , Прикажи друг ефект ноќе, заедно со системот за контрола на апликацијата за LED осветлување за да се изврши динамична видео контрола на текст или лого. На некои места со силна атмосфера за забава, LED модулот за извор на светлина стана корпоративен приказ на слика за себе. Една од важните опции. Точки извори на светлина со LED модул: 1. Изберете 2835 ламби со висок притисок за да одолеете на висока температура и слаба светлина. 2. Дизајн на моќност на стапалото, ултра висока осветленост, комплетна замена за убавина, општа флуоресцентна светилка 3, постојан постојан напон, нефреквентен блиц подобра заштита на вас и вашето семејство Очи 4. Темелен тип, силни производители, цени за надворешна екстензија на LED диоди, доволен производствен капацитет 5, извонредно пакување, светлечка јачина на брендот, висок I на високо I на високо ниво како што се заштеда на енергија, заштита на животната средина (не), долг работен век, добар шок отпорност, добра сеизмичка, добра сеизмичка отпорност, добра сеизмичка, добра сеизмичка, добра сеизмичка отпорност, добра сеизмичка, добра сеизмичка, добра сеизмичка и добра отпорност на удари. Има многу предности како извор на светлина, поедноставен возач, концентрација на зракот, брза брзина на нега итн. Има многу предности. Изворите на LED точки на светлина се широко користени во феноменалното осветлување. Ова е добро позната вистинска практика. Брзиот развој постепено ги заменува светилките со натриум под висок притисок и светилките со метал халид кои доминираа во осветлувањето на патувањето. Не ни е непознат ласерскиот модул за црвено светло. Сè уште може да се видиме во наше време, особено ако го користите на сцената, ќе имате повеќе. Погледнете го приклучокот на линијата за ласерски сигнал, потребата за расклопување на интерфејсот, погледнете Дали врската помеѓу јадрото и жицата на жиците е силна?. Квалитетот и функцијата на ласерскиот модул со црвено светло директно влијаат на работната моќност на машината за означување на ласерот CO2. Ова е исто така еден од основните дел од машината за означување со ласерски CO2. Вообичаено, ласерот за маркер на CO2 ласер често е направен од тврдо стакло, обично слојна структура на ракавот. Првиот слој од внатрешноста е цевка за испуштање, вториот кат е чаура што се лади со вода, а првиот слој од надворешниот слој е цевката за складирање на гас. Дијаметарот на ласерската цевка за празнење на јаглерод диоксид е подебел од HE-Ne ласерскиот модул за црвено светло. Дебелината на цевката за празнење обично нема влијание врз излезната моќност. Првите го разгледуваат ефектот на дифракција предизвикан од финоста на светлосните точки. Ласерскиот модул за црвено светло има висока осветленост и висока енергетска густина. Тоа е изворот на осветленоста во современиот свет. A L милили амонијак е сто пати посветол од сонцето, Zhuhai LED таблетите за продолжување, а поголемото рубин црвено светло ласерски модул е ​​повеќе од сонцето. Кога оваа светлина може да предизвика топлинска енергија, може да развие ниска температура од илјадници до десетици илјади степени. Спектралниот спектар на црвените ласерски модули е многу тесен, а општиот спектар е милион пати поширок од стотици милиони пати. Ласерскиот модул за црвено светло е паралелна светлина слична на зрак. Само шутираше пристрасност и опсегот е далеку. Може да формира многу тенка светлосна точка низ колекцијата на леќите. Фреквенцијата, цврстата пристрасност и цврстите мерки на светлосните бранови со ласерски модул со црвено светло имаат добра корелација. Високата осветленост, монохроматски, пристрасност и корелација на ласерскиот модул за црвено светло ја прават енергијата на ласерскиот модул за црвено светло високо концентрирана на часот, просторот и спектарот. Овие карактеристики на ласерскиот модул за црвено светло му овозможуваат да ги покаже своите магични моќи во многу области, вклучувајќи ја и медицината. Кога ласерскиот модул за црвено светло е под влијание на биолошкото тело, тој се прима и се трансформира во топлинска енергија. Ласерскиот модул се состои од модули за ласерска цевка и ласерска глава. Употреба: За ласерски пиштол, ласерско гребло, инструмент, LED екстензија, трговија на големо, фенерче итн. Предности: Во однос на примената, модулот има поголема јачина на машината, лесен за уредување, отпорен на проблеми и не е лесно да се оштети. Вратете се на претходниот чекор за печатење на оваа страница

Што е LED модул? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect