loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

На што треба да обрнете внимание при инсталирање на LED модулот за извор на светлина

Чекор 1 за инсталирање на модулот со извор на светлина со LED. Бројот на модули за извори на светлина се користи во празнење со еднаква амплитуда, што ја симулира дистрибуцијата на модулите за извор на светлина на компјутерот. Бројот на модули за извор на светлина потребни за прелиминарните буџети. Визуелната осветленост на растојанието помеѓу модулите треба да биде помеѓу 3-150 px. Дебелината на зборот може да се избере помеѓу 5-325 px. 2. Пресметајте ја моќноста, бројот на модули за LED извори на светлина со буџет за решенија за дистрибуција на енергија Моќноста на модулот со еден извор на светлина = вкупната моќност на потрошувачката на енергија. Се препорачува напојувањето да биде достапно за да има рамнотежа и да се користи номиналната моќност од 80% за користење. 3. Инсталирајте го LED модулот за извор на светлина А: исчистете ја површината; Б: користете двостран несув лепак за да се залепи на дното на модулот; C: подеднакво празнење, поврзете се на: Мерки на претпазливост за LED модулот за извор на светлина на готовиот производ 1. Поларитетот на LED модулот: црвената линија го поврзува напојувањето, белата линија го поврзува негативниот пол за напојување. 2. Вертикалната висина на акрилниот капак што пренесува светлина е поголема од 5 cm од LED модулот, помала од 13 cm за да се избегне феноменот на светли точки или темни феномени на површината на капакот; Има големо влијание на униформноста, треба да внимавате на изборот. 3. Работен напон: Обрнете внимание на конзистентноста на напонот на напонот на модулот за LED извор на светлина до напонот на прекинувачкото напојување. 4. Цврста паста: Проверете дали LED-модулот залепен во кутијата за светло е цврст и сигурен и поправете го со завртки доколку е потребно. 5. Должина на жицата: должината на кабелот за напојување е што е можно пократка (се препорачува да не надминува 3 метри), поголема или еднаква на 18AWG#, а повеќе од 3 метри треба соодветно да се зголеми. Горенаведеното е воведување на уредот на LED модулот за извор на светлина. Уредот на модулот за извор на светлина е сè уште релативно едноставен. Основното биро може да се инсталира побрзо и подобро. Покрај тоа што треба да обрнеме внимание на неговиот принцип, треба да ги разгледаме и мерките на претпазливост на уредот на модулот за извор на светлина, за да може подобро да се инсталира модулот за извор на светлина.

На што треба да обрнете внимание при инсталирање на LED модулот за извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect