loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои услови ви се потребни за да го исполните квалификуваниот модул за LED извор на светлина

Подемот на домашниот пазар за LED осветлување најпрво започнува од полето на брендот на модулот за LED извор на светлина. Од „Десетте десет градови“ до „Милиони педесет градови“, ЛЕД надворешното осветлување беше поттикнато и брзо развиено со политиките. Со цел подобро да се усогласат со развојот на пазарот, ЛЕР компаниите го зајакнаа истражувањето и развојот на технологијата. Од една имитација до сегашниот модул за LED улични светилки на Lighting Engine, брзиот напредок на технолошкиот напредок во голема мера го промовираше развојот на LED улични светилки. Таканаречената модуларизација се однесува на композитни производствени модули како што се извори на светлина, компоненти за дисипација на топлина и напојувања за возење за масовно производство и производство на стандардизирани производи за LED осветлување во согласност со фиксните параметри и калапи. Во моментов, не се неколку компании кои произведуваат LED модули за извор на светлина. Во растворот за модул со извор на светлина со самодисипација на топлина, повеќето од нив се директно изложени на сончевата светлина на леќите направени од високомолекуларни материјали. Во исто време, жиците поврзани со модулот исто така се директно изложени на сонце. УВ зраците ќе имаат значително влијание врз перформансите на овие материјали на овие материјали. Стандардизиран мотор со добра светлина може да ги реши проблемите на многу полиња со високомоќни LED осветлување, како што се дисипација на топлина, водоотпорен, серија на водоотпорни, серијализација, одржување и универзалност. Откако ќе се гарантира доверливоста, треба повеќе да се грижи за уникатноста на модулот на LED улични светла и супериорните перформанси на традиционалното улично осветлување. Сега нема многу улични светилки. Верувам дека малкумина ќе ги импресионираат уличните светла на одреден пат, бидејќи изгледа речиси исто. Како „висока прецизност“ на електронските производи, LED диодите се сосема различни, така што секој пат ги има карактеристиките на секој пат, така што луѓето можат да направат луѓето да блеснат. Всушност, од дизајнот на брендот на модулот за LED извор на светлина, без разлика дали се работи за модуларизација на изворот на светлина или модуларност на светлосниот мотор, тој обезбедува широк дизајн простор за дизајнот. Во иднина, според различните барања на апликацијата, можете да изберете различни модули за да изберете различни модули во различни модули во иднина. Дизајн. Од оваа гледна точка, компаниите за LED улични светилки, вклучувајќи ги и производителите на модули со висока моќност на отворено, сè уште имаат написи што треба да ги направат. Не може да се излезе од пазарот за да се зборува за производи, ниту може да се разговара за да се зборува за пазарот. Сега, кога сме во ерата на LED осветлувањето, она што треба да направиме е да проучиме како да ги играме предностите на брендовите на модулите со LED извори на светлина и подобро да му служиме на животот на луѓето.

Кои услови ви се потребни за да го исполните квалификуваниот модул за LED извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect