loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

На што се вклучени светилките на инфрацрвените LED светилки?

Монистрата за LED светилки имаат многу силни страни како што се зачувување на енергија и заштита на животната средина. По намалувањето на понудата на LED светилки, овие години, LED светилките полека навлегоа на огромниот пазар за домашно осветлување и осветлување. И се повеќе и пошироко. Значи, што се овие инфрацрвени LED светилки на светилките? Како прво, покрај примарната употреба на инфрацрвени LED светилки за осветлување на трговскиот центар на сцената, вклучувајќи: градежна декорација, внатрешна декорација, туристички атракции и други светилки, може да се користи и за примарната градба, големите улици, деловниот центри, познати споменици, мостови, заедници, дворови , тревник, дом, одмор и забава, декорација на светлечки тела и комерцијални светилки за осветлување кои се интегрирани и рекламирање. Второ, зрната на инфрацрвените LED светилки прво се користат на светилките на автомобилот. Трговските центри за автомобили се зрнца на инфрацрвени LED светилки кои користат брзо развиени трговски центри со светилки. Тие главно се користат во инструмент таблата, климатизацијата, аудио и други индикатори и внатрешни светла за читање. Чекај. Повторно, зрната на инфрацрвените LED светилки исто така имаат многу употреба во трговскиот центар со позадинско осветлување. На пример, зрната со инфрацрвени LED светилки се користат во многу области како што се мобилни телефони, компјутери, рачни електронски производи, автомобили, контролни табли на авиони и други полиња. На крајот, зрната на инфрацрвените LED светилки исто така имаат многу употреба во трговските центри за сообраќајни светилки. Тоа е токму затоа што инфрацрвените LED светилки со црвена, жолта и зелена LED светилка имаат висока осветленост, долг животен век и заштеда на енергија. Изворот на LED светлина има карактеристики на сеизмичка отпорност, отпорност на временски услови, добро запечатување, ниско топлинско зрачење, мал волумен и лесен за носење. Може да се користи нашироко во специјални операции како што се отпорни на експлозии, операции на терен, мини, воени операции итн. Во процесот на стврднување на монистра од длабоки ултравиолетови LED светилки, агрегацијата на отпорност на кислород отсекогаш била збунета од сите: кога светлината се стврднува во воздухот, ефектот на блокирање на кислородот често предизвикува долниот слој на облогата. Блокирањето на кислородот може да предизвика површинскиот слој на облогата да има многу оксидативни структури како што се хидроксилни, кимбални и перокси групи, а потоа влијае на долгорочната стабилност на облогата, па дури и може да влијае на цврстината, сјајот и отпорноста на филмот за боја по стврднувањето. Функција. Зошто? Основната состојба на материјалот е еднолиниска, но стабилноста на О2 е трилиниска состојба. Затоа, ги троши слободните радикали со конкуренцијата на одговор на агрегација на слободните радикали. Бидејќи огромното мнозинство од технологијата за оптичко стврднување се изведува во воздушна средина, а примарната примена се податоци како што се облоги и мастила со голем сооднос изглед/волумен, О2 има одговор на полимеризација на слободните радикали на полимеризацијата на слободните радикали на оптички цврсти податоци . Концентрација. Особено кога дебелината на облогата е тенка, концентрацијата на кислород во маслениот органски систем е генерално помала или еднаква на 2 10-3 mol/L. Не само што растворената молекула на кислород во формулата ја попречува агрегацијата, во процесот на светлината, го следи кислородот во системот за зацврстување. Потрошувачката на молекулата, кислородот во изгледот на воздухот за обложување, исто така, може да се распрсне во агилната обвивка, постојано попречувајќи ја агрегацијата. Концентрацијата на кислород на системот Кинески растворен во Кина е многу ниска, што е полесно да се консумира. Што се однесува до системот за затворање, процесот на примарна активност на слободните радикали кои трошат кислород е во основа еквивалентен на агрегатниот период на индукција. Релативно кажано, кислородот од надворешниот свет до внатрешноста на облогата е примарна причина за опструкција на агрегација. Блокирањето на кислородот, исто така, се случува едноставно во површинскиот слој или целата тенка обвивка, бидејќи во овие области, молекулите на кислород во околината се поедноставни. Вратете се на претходниот чекор за печатење на оваа страница

На што се вклучени светилките на инфрацрвените LED светилки? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Muncuq Cüt Kristal Soyuq Ağ Parlaq 7020 Yamaq
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
5 mm yuvarlaq başlıq plug-in LED lampa muncuqlarının gərginlik diapazonu nədir?
5 mm yuvarlaq başlı fişli LED lampa muncuqlarının gərginlik diapazonu nədir? 1. 5 mm rəngli LED lampa muncuq ətraf mühitin temperaturu və iş temperaturu. s altında
[Ağıllı qolbaq] UVLED Təmizləyici Cihazın Ağıllı Saatlarda Tətbiqi
Ağıllı cihazların davamlı siyahısı və yenilənməsi ilə ağıllı saatlar indi gündəlik həyatımızı sürətlə işğal edir, xüsusən də uşaq saatları mövqeyi tuta bilir.
[Ağıllı Sənaye] UVLED Müalicə Texnologiyası Ağıllı Sənayenin çiçəklənməsinə kömək edir
Sənaye 4.0-ın meydana çıxması və sənaye 5.0-nin sürətli inkişafı ilə elektron sənaye və onun sürətli inkişafını dəstəkləyən ağıllı yeni texnologiya məhsulları
[Prinsip] UVLED Optik Təmizləmə Prinsipi
Ultrabənövşəyi şüalanmanın dərin qatılaşması, əsas şərt odur ki, molekul kifayət qədər enerji ilə işıq kvantını udmalı və stimullaşdırıcı molekula çevrilməlidir.
[Riski Azaldın] İstehsalçılar Sizə Ağlabatan UVLED Müalicə Funksiyasını Tapmağa Kömək edir
UV ultrabənövşəyi radiasiyanın bərkiməsi prinsipini bir az bilən dostlar ultrabənövşəyi şüalanmanın dərin qatılaşmasını bildikcə, əsas şərt budur.
[Optik Yapışqan] Tianhuiuvled LOCA Yapışqanına Tətbiq Edilir
Maye optik şəffaf yapışqan, LOCA kimi də tanınır, ingiliscə adı: maye Optical Clear Adhesive. Əsasən şəffaf optika üçün istifadə olunan xüsusi yapışdırıcıdır
[UV Optik Yağ] UV İşıq Mənbələri UVLED Şüalanma Altında Bu Xüsusiyyətlərə Sahib Olacaq
UVLED optik yağı şəffaf bir örtükdür, onu UVLED lakı da adlandırmaq olar. Onun funksiyası substratın səthinin arxasına püskürtmək və ya yuvarlamaq və ci keçməkdir
[UV CICS] UV Təmizləyici Yapışmanın İnkişaf İstiqaməti
1. İşığın tədqiqi və inkişafı yüksək effektivliyə, dərin qatılaşmaya səbəb olur və qalıqlar məhsulun performansına təsir göstərmir. Çox vacib bir araşdırmadır
[UV LED Mürəkkəb] UV LED Mürəkkəb Sıxlığı Aralığı
UVLED mürəkkəbinin üç əsas rəngi tələb olunan rəng spektrinin rəng spektrinin rəng tonunu əldə etmək üçün müxtəlif nisbətlərlə qarışdırılır. Çap etsə də
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect