loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се деталните параметри на инфрацрвените LED светилки со висока моќност?

Една од нив е осветленоста. Инфрацрвените LED светилки имаат различна осветленост и различни цени. Светлосни зрна: Општо земено, осветленоста е 60-70lm; Фенер: Општо земено, осветленоста е 80-90lm. Црвено светло 1W, осветленоста е генерално 30-40lm; зелена 1W, осветленоста е генерално 60-80lm; жолта 1W, осветленоста е генерално 30-50lm; сина 1W, осветленоста е генерално 20-30lm. Забелешка: 1W осветленоста е 60-110LM; Осветленоста од 3W може да достигне 240lm; 5W-300W е интегриран чип, кој користи низа/паралелно пакување. Леќи со диоди за осветлување: леќите за еднократна употреба обично користат PMMA, компјутер, оптичко стакло, силикон (мек силикон, тврд силикон) и други материјали. Колку е поголем аголот, толку е поголема ефикасноста на светлината. Од леќа со диоди со мал агол, светлината мора да се фотографира далеку. Вториот е брановата должина. Брановата должина е конзистентна, бојата е конзистентна. Висока цена. Белата светлина е поделена на топла боја (температура на бојата 2700-4000K), Женгбаи (температура на бојата 5500-6000K), ладно бела (температура на бојата 7000K или повеќе). Хонггуанг: Бендот 600-680, од ​​кои 620 и 630 главно се користат за светла на сцената, 690 е блиску до инфрацрвените зраци. Blu-ray: Бенд 430-480, од ​​кои 460 и 465 се користат за светла на сцената. Зелено светло: бенд 500-580, од ​​кои 525.530 светилки се широко користени. Третиот е аголот на осветлување. Светлосните диоди со различни намени имаат различни агли на осветлување. Специјалниот агол на осветлување е поскап. Четвртиот е антистатички капацитет. Инфрацрвените LED LED светилки имаат силен антистатички капацитет и долг работен век, така што цената е скапа. Монистрата со инфрацрвени LED светилки се генерално над 700 V, што може да се користи за LED осветлување. Петто, струја на истекување. Инфрацрвените LED светилки се еднонасочно проводно тело што емитува светлина. Ако има обратна струја, тоа се нарекува истекување, а инфрацрвени LED светилки со големи струи на истекување, краток век, ниска цена, ниска цена. Обликви: 1. Напон: Инфрацрвените LED светилки користат нисконапонско напојување, а напонот за напојување е помеѓу 2-4V. Се разликува од производот, па затоа е побезбедно да се вози неговото напојување отколку високонапонското напојување, особено погодно за јавни места; 2. струја: Работа: Работа: Работа Струјата е 0-15 mAh, а осветленоста станува посветла со зголемувањето на струјата. 3. Перформанси: Потрошувачката на енергија е 80% помала од блескаво светло со истиот светлосен ефект. 4. Применливост: Многу мали, диодите што емитуваат светлина на секоја единица се квадрати од 3-5 mm, кои можат да се направат во различни форми на опрема, која е погодна за околината за трансформација. 6. Време на одговор: Времето на одговор на ламбата со вжарено е милисекунди, а времето на одговор на диодите што емитуваат светлина е наносекунда. 7. Загадување на животната средина: нема штетна метална жива. 8. Боја: Променете ја струјата може да се промени. Светлосните диоди можат лесно да ја приспособат структурата и празнините на материјалот преку хемиски методи на декорација за да постигнат повеќебојно емитување светлина на црвена, жолта, зелена, орхидеи и портокалова. На пример, малата струја е црвена LED. Како што се зголемува струјата, таа може да стане портокалова, жолта и на крајот зелена. Општа струја што емитува светлина

Кои се деталните параметри на инфрацрвените LED светилки со висока моќност? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect