loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се вообичаените класификации на LED модулите со извор на светлина

Кои се класификациите на модулите со LED извори на светлина? Според типот на боја, може да се подели на три вида: монохроматски, шарени и контрола со една точка со целосна боја. Монохроматски е модул со една боја. Општо земено, има црвена, зелена, жолта, бела, итн. почесто се користат; шарени LED модули за извор на светлина Тоа е модулен производ кој се трансформира со седум различни бои. Има повеќе бои и повеќе променливи; во споредба со шарените LED модули за извор на светлина е побогат, може да постигне промени во бојата со полно работно време, не само многу убави, само многу убави, само многу убави, само многу убави. И полн со динамика, може да биде и попривлечен. Според моќноста на една LED диода, може да се подели на три вида: мала моќност (помалку од 0,3W), средна моќност (0,3-0,5W) и висока моќност (1W и повеќе). Модулите со голема моќност се повисоки од малата моќност во осветленоста во осветленоста во осветленоста. , И подолго, тоа е тренд на развој на целото LED осветлување во иднина, и е попрактично. Според запечатувањето, може да се подели на два вида: водоотпорен и неводоотпорен. Водоотпорните и неводоотпорните модули главно се разликуваат по околината на апликацијата. Општо земено, водоотпорните LED модули може да се користат за надворешно осветлување и промоција. Водоотпорниот модул главно се користи во просторијата повеќе. Се разбира, водоотпорните модули се повисоки од водоотпорните по цена. Според обликот на LED, LED модулот е поделен во: директно-интересиран LED модул, LED модул на زاе LED модулот за извор на светлина бара напонот на LED да се движи од 2-9V, а моќноста исто така има широк опсег. Која ЛЕР се користи за да зависи од техничките барања на овој модул како производ. На пример, овој LED модул треба да емитува светлина од 10LM. Подобро е да користите две LED диоди во изгледот. Можете да изберете LED 5LM. Со комбинирање на бојата (напонот на LED е поврзан со бојата), температурата, квалитетот и други фактори, можете да најдете соодветен производ LED. Инструкции за употреба на LED модули за извор на светлина I. Во оваа фаза, изворот на светлина на светлината главно се користи во LED три светилки, пет светилки и шест светилки со влезниот напон на светлината. Излезот DC12V е напојувањето, така што ако не го инсталирате напојувањето на прекинувачот при инсталирање на светлечките знаци, не ставајте го модулот со емитирана светлина или LED светлосниот модул директно на пазарот за да комуницира со 220V. Во спротивно, LED модулот за извор на светлина ќе изгори поради тоа. 2. За да се избегне долготрајното оптоварување на прекинувачкото напојување, подобрата моќност на напојувањето и оптоварувањето на LED е 1: 0,8, а работниот век на производот според ова ќе биде посигурен и подолг. Трето, ако модулот надминува 25 групи, треба да се поврзе посебно, а потоа да се поврзе со кутијата што емитува светлина паралелно од висококвалитетни бакарни жици со јадро поголеми од 1,5 квадратни милиметри. Правилно зголемете го дијаметарот на линијата. За да се избегнат кратки кола, крајот на модулот мора да се исече и залепи. Доколку е потребно, користете завртка за самонапад за да ја поправите надворешната употреба на надворешна употреба, Осветленост. Оддалеченоста на визуелната осветленост на модулот со LED извор на светлина бара помеѓу 3 и 6 cm, дебелината на зборот може да се избере помеѓу 5 и 15 cm. Постојат два вида LED светло за светли ликови: сирена и мала сламена капа. Earnian светлосниот модул е ​​погоден за светлечки знаци помеѓу 8-15cm висина помеѓу ѕидот на ѕидот?. Петто, во процесот на користење на модулот за LED извор на светлина што емитува светлина, внимавајте да обрнете внимание на проблемот со падот на напонот. Никогаш не правете само една јамка, од првата серија на поврзувачка опашка. Ова не само што ќе ја направи осветленоста неконзистентна поради различниот напон помеѓу првата и опашката, туку и проблемот со прекумерната струја на едно коло што ја согорува плочката. Точниот пристап е да се поврзете колку што е можно за да се осигура дека дистрибуцијата на напонот и струјата е разумна. 6. За внатрешната страна на зборот шуплина, доколку треба да користите антикорозивни материјали, се препорачува да користите бел прајмер за да го зголемите коефициентот на неговата рефлексија. Горенаведеното е класификацијата на модулот за LED извор на светлина, како и барањата на модулот и упатствата за LED извор на светлина!

Кои се вообичаените класификации на LED модулите со извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect