loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Кои се аспектите на истекување на мониста на LED-лепенка светилка?

Веројатно секој сака да знае зошто монистрата на LED ламбите ќе испуштаат струја? Што предизвикува истекување? Xiaobian го зема ова прашање за да анализира со вас што е истекувањето на мониста на LED закрпи за светилки?. 1. Лепилото за долниот дел од мониста на LED ламба е превисоко, предебело и предизвикува истекување. 2. Несоодветната изработка предизвикува пукнатини на чипови. На пример, кога зрната на светилката се премногу напрегани за време на работата на жицата за заварување, притисокот на магнетната уста е преголем притисок, што предизвикува оштетување на чипот. 3. Статичкиот електрицитет предизвикува истекување на зрната на светилката, а статичкиот електрицитет обично е предизвикан од триење. Ова е и причината зошто е полесно да протекува. Затоа, кога се произведуваат монистра од светилки, од вработените треба да се бара да носат статични униформи и електростатски капачиња за да се минимизира појавата на електростатско појавување колку што е можно повеќе. 4. Има дефекти во самиот чип, што предизвикува истекување. 5. Чипот е контаминиран. Ова е чест проблем и многу чест проблем. Причината можеби е тоа што не внимавате кога го користите чипот, па чипот е покриен со прашина или водена пареа. LED чипот е многу мала работа. Ако не обрнете внимание, тоа ќе ја уништи структурата на монистрата, предизвикувајќи истекување на струја од мушката на светилката. Или мртва светилка. Затоа, ова бара фабриката да ја користи работилницата без прашина. При земање на чипот треба да понесеме антистатички ракавици. Операторот не дозволува операции на шминкање, а косата треба да се потроши за време на операциите. 6. Нема заварување на линијата за заварување на светилката за да предизвика истекување на зрната на светилката. На пример, жицата е заварена, виртуелното заварување и линијата за заварување не е правилно поставена.

Кои се аспектите на истекување на мониста на LED-лепенка светилка? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect