loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Какви апликации работи модулот за LED извор на светлина во градот

Со развојот на науката и технологијата, ноќта на целиот град во текот на ноќта исто така отвори ново поглавје, а ноќта може да биде светла како дневна светлина, особено некои трговски центри. Во моментов, ефектот на осветлување може да биде подобар во исто време. Производите од брендот на модулот за LED извор на светлина станаа нов фаворит за многу големи рекламни компании за надворешни знаци за производство на рекламни медиуми за надворешни светилки. LED модули за извор на светлина Нови производи за цена на интелигенција преку нови принципи за дизајн на производи, така што LED светилките со низок квалитет можат да имаат се повеќе и повеќе богата осветленост и промени во боја. Ајде да споделиме со вас кои треба да бидат главните сцени во производот на модулот за извор на светлина? 1. Потписни рекламни логоа многу компании го имаат феноменот на огласи на табли на отворено. Многу рекламни компании, исто така, ќе воспостават некои реклами за табли на некои сообраќајни знаци. Рекламите на табли на отворено мора да бидат способни ефикасно да го привлечат вниманието на околните луѓе со цел поидеален рекламен ефект, така што производите од брендот на модулот со LED извор на светлина имаат повисоко осветлување и ефекти на подобри перформанси, така што тие моментално се користат во реклами со потпис на отворено. 2. За многу големи луксузни хотели, добро познатиот ефект на осветлување на куќата во текот на ноќта може подобро да го нагласи нивото на хотелот и да привлече поголемо внимание на потрошувачите. Ова е потребната работа за осветлување на хотелот. Многу добро рекламирање, така што брендот на модулот со повеќе светли LED извори на светлина, исто така, стана претпочитан предмет на многу големи хотели за изработка на логоа за домаќинствата. Трето, урбаните знаменитости осветлија многу градови во последниве години за енергично да градат свои градби со урбани обележја. Урбаните знаменитости ја симболизираат севкупната слика на градот и имаат многу важна улога во спроведувањето на нивниот сопствен публицитет пред аутсајдерите. Многу урбани менаџери придаваат големо значење на осветлувачката работа на урбаните знаменитости. Затоа, производите со точкести извори на светлина со ЛЕД со побогати перформанси се исто така главните производи за светлечки светилки во многу проекти за осветлување на урбани обележја. LED модул за извор на светлина бренд уста на уста добри производи Поради својата уникатност, во последниве години, има практична примена во многу области. Производот со модул со точен извор на светлина со LED не само што го подобрува препознавањето на таблите за надворешно рекламирање и го привлекува вниманието на околните луѓе да обрнат внимание на содржината на рекламирањето. Во исто време, во многу хотели и деловни центри, може да донесе и висококвалитетен публицитет и ефекти на прикажување. Таа, исто така ја носи осветлувачката работа на урбаните знаменитости.

Какви апликации работи модулот за LED извор на светлина во градот 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect