loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

UVLLED ламба Монистра производствена машина ЕД светилка Монистра изгледите за развој

Од месецот на 20 век, UVLED технологијата на извор на светлина е популарна и зрела во странство. Тој е познат како високо-технолошки третман за напреден изглед на материјалот. Во раните 1990-ти, оваа технологија се појави само во мојата земја. Повеќе од 10 години, побарувачката за домашни производи сушени со UVLED светилки рапидно се зголемува. & nbsp 3мм монистра со двобојна LED светилка; УВ ЛЕД ламбите зрачењето за лекување е технологија која користи енергетско зрачење за да постигне хемиски формули од течна во цврста состојба. Ултравиолетово оптичко стврднување и лекување со електронски зрак. , Се појави појава на фотосензитивно печатење, оптичка отпорност и материјали за брзо обликување. Тоа е сеприсутно во истиот нормален живот. Широко се користи во градежни материјали и мебел, печатење пакување и рекламна декорација, електронски информации, автомобили, машини, медицинска и медицинска нега Хигиена и спортски терени. Од 2005 година, континуираното подобрување на производите за заштита на животната средина кои беа корисни за земјата и општеството, како и технологијата за лекување со радијација стануваат сè попотребни за производство на производи за заштита на животната средина. Покрај тоа, годините на техничка акумулација и будењето на корпоративната свест, таа е поттикната да се вози. Монистрата на UVLED светилките влегоа во период на развој со голема брзина. мојата земја стана важна суровина за лекување на радијација во светот, а производството, примената и извозот на суровини на производи, а повеќето производи достигнаа напредно ниво во светот. Во споредба со традиционалните технологии, технологијата за лекување со зрачење ги има следните предности. Првата е заштита на животната средина. Нема испарување на растворувачите во процесот на стврднување со зрачење; вториот е применлив за индустријализирано производство, како што се фрижидери и климатизери и премази сите користат премази за лесно стврднување. Оваа предност е неспоредлива со традиционалните технологии; трето, предност во трошоците, лекување со зрачење, лекување со зрачење Ниска потрошувачка на енергија во процесот, заштеда на вработување, кратко време на обработка итн. Брзиот развој на индустријата за радијација и зацврстување во мојата земја го привлече светското внимание. Странските патувања дојдоа во Кина за да спроведат технички размени и да инвестираат во фабрики; Во меѓународниот натпревар активно учествуваат и домашни компании. --- Статијата доаѓа од мониста на LED светилки, ве молиме наведете Tongjia (Кина) www.tongjialed.com

UVLLED ламба Монистра производствена машина ЕД светилка Монистра изгледите за развој 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect