loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Типот и сродниот краток опис на UVLED точкастиот извор на светлина

Видовите на UVLED точкести извори на светлина и поврзаниот краток опис UVLED-точкестите извори на светлина имаат висока ефикасност на конверзија, стабилно напојување, удобна контрола и употреба, безбеден и сигурен, UVLED точкаст извор на светлина и практична употреба на инструменти | инструмент броење енергија, па ќе се ослободи во него Во последните 100 години, наскоро ќе биде популаризиран. Тоа не е само неопходност за секојдневниот живот на човекот, туку игра важна улога и во индустријата, земјоделството, транспортот и националната одбрана и научното истражување. Постојат два вида: испуштање гас со извор на светлина со точка UVLED и празнење на радон. Напонот на празнење вклучува низок притисок, висок воздушен притисок и ултра-висок воздушен притисок. .. . . . . Собрани и и и е Лемпи, Некои спектарни извори на светлина, итн. UVLED точкест извор на светлина Изворите на светлината за празнење Hui Light ги вклучуваат изворите на светлосни индикатори на изворот на светлина со користење на луструмската област на прозрачната област и неонските светла што се користат со празнењето на светлината од областа на позитивната колона, и двете се светла за празнење со низок напон;. Изворот на зрачење со оптички извор на UVLED-точка не е наменет за осветлување, кој може да зрачи голем број на ултравиолетовиот спектар (1 380 нанометар) и инфрацрвениот спектар (780 106 нанометри) во изворот на светлина насекаде. Видливи извори на светлина за неосветлување. Горенаведените две категории на извори на светлина се неповрзани извори на светлина. Покрај тоа, постои еден вид кохерентен извор на светлина. Сјае од влијанието на стимулирачкото зрачење со возбудливи честички и излезот на светлосните бранови од ултравиолетови со кратки бранови до далечно инфрацрвени. Овој извор на светлина се нарекува ласерски извор на светлина. UVLED-точкестите извори на светлина ја подобруваат бојата на електрооптичкиот извор и го продолжуваат нивниот животен век. Специфичниот начин за постигнување на горенаведените цели е да се развијат и развијат нови материјали, да се усвојат нови процеси и да се истражуваат нови механизми за осветлување, да се развијат нови електрични извори, а најреален начин е да се подобрат постоечките извори на електрична светлина. Добра опрема за производство. Но, генерално ги имаат следните делови од деловите: извори на светлина со UVLED точки како влакно, електроди и флуоресцентен прав на прозрачното тело; стаклена, полутранспарентна керамичка цевка и кварцна цевка на прозрачното тело; ; Сите видови на гасови, жива, метали и нивни халиди за наполнетите; гасификатори, разни премази, изолација и лепила итн.

Типот и сродниот краток опис на UVLED точкастиот извор на светлина 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect