loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Четирите параметри на светилка со извор на светлина на LED модулот

Кои се четирите параметри на светилката со извор на светлина со LED модул? Да ги воведеме четирите главни параметри: параметрите на лентата за светлина на изворот на светлина на LED модулот се боја: ова е основен параметар, различни бои се применуваат во различни прилики. Според типот на боја, може да се подели на три вида: монохроматски, шарени и контрола со една точка со целосна боја. Монохроматското е еднобојно и не може да се менува. Можете да работите откако ќе го поврзете напојувањето. Шарена е тоа што целата низа модули може да биде само со иста боја и не може да постигне различни бои на еден модул. Во едноставни термини, само сите модули можат да постигнат само иста боја во исто време. Се менува. Една точка со целосна боја може да се контролира за бојата на секој модул. Кога бројот на модули ќе достигне одреден степен, може да се постигне ефект на прикажување слики и видеа. Треба да додадете контролни системи за да го постигнете ефектот на шарени и единечни точки со целосна боја. Изборот и примената на контролниот систем детално ќе го воведеме во поглавјето за контролен систем. Параметрите на опсегот на светилката со извор на светлина на LED модул се напон: ова е многу важен параметар, сегашниот 12V нисконапонски модул е ​​почест. Кога ги поврзувате напојувањето и контролниот систем, мора да ја проверите исправноста на вредноста на напонот за да го напојувате напојувањето, во спротивно ќе го оштетите LED модулот. LED модул извор на светлина светлина бенд параметри III е работна температура: тоа е да се каже, температурата на нормална работа на LED. Обично помеѓу -20 60 , мора да се изврши посебен третман ако бараниот опсег е релативно висок. Параметри на опсегот на светилката со извор на светлина на LED модулот Четврто е аголот на осветлување: LED-модулот што нема леќа главно се одредува со ЛЕР. Различниот агол на светлина на LED е исто така различен. Генерално агол.

Четирите параметри на светилка со извор на светлина на LED модулот 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect