loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Изборот на UVLED опрема за стврднување

I. Зацврстувањето на површината на сегашната фаза на спектроскопија главно се заснова на спектарот од 365nm и 395nm врвни бранови должини. Каков спектар е потребен за да се постигнат најдобри резултати, треба да одредите врз основа на употребениот лепило или мастило, можете да знаете преку консултации со добавувачи на лепак или мастило. Покрај тоа, бидејќи брановата должина на UVLED се споредува со традиционалните УВ светла, брановата должина на спектарот е многу единечна. Доколку треба да постигнете идеален ефект, најдобро е да изберете УВ лепак и УВ мастило. Модел со еден бран со долг UVLED извор на светлина. Второ, светлосна енергија за UVLED извор на светлина: UVLED енергија (MJ/cm2) = UV јачина (mw/cm2) *време на зрачење (и), прецизна контрола на UVLED јачината и времето на зрачење, може прецизно да ја контролира LED UV енергијата за прецизна контрола на LED УВ енергија. Контрола на времето, нашите производи, вградени микропроцесори, можат да го постават времето на зрачење и повеќекратните режими на контрола, т.е. Трето, распределбата на силата УВ-јачината на UVLED фен е многу униформа, јачината на радикалните УВ се зема предвид при дизајнирање производи. Во однос на стврднувачките извори на светлина, со увезени LED диоди со висока моќност и високотехнолошки оптички леќи, уникатни програми за контрола на софтверот, опсегот на радикалната јачина е 1000MW/CM2-8600MW/CM2. Четврто, напредната ЛЕД-УВ машина за лекување со сигурност и температура е безбедносна брава. По поставувањето на методот на контрола, изворот на светлина може автоматски да се исклучи за да се заштити безбедноста на корисниците. Земете ја опремата за стврднување на Hera како пример, користејќи врвна технологија на чип за дисипација на топлина и функции на микропроцесорот за ефикасно контролирање на порастот на температурата. Ова бара посебно внимание. Традиционалната температура на жива светилка нема добар извор на светлина, што ќе предизвика сериозни скриени опасности за пукање на светилките. Петто, стабилноста е тешко директно да се докаже. Генерално, тоа е акумулација на индустриско искуство. Општите лаборатории обично не се опремени со специјални машини. Нестабилен извор на светлина сериозно влијае на релевантниот напредок на тестот. И ние имаме строго тестирање на изгледот и долгогодишно искуство во дизајнирање на истражување и развој за да обезбедиме стабилна употреба на извори на светлина.

Изборот на UVLED опрема за стврднување 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED Lamp Beads 2] UV LED Lamp Beads of UV LED Cure Извори на светлина Заеднички методи на поврзување
Поради моќноста на светлината на едно зрно UV LED светилка, или за да се задоволат потребите на пазарната диференцијација, неколку УВ LED диоди треба да се комбинираат на одреден начин (сук
[Апликација] UVLED бендови од сите бендови
Во моментов, примената на UVLED извори на светлина не е особено јасна. Сега главните индустриски апликации се наведени за ваша референца: оптички сензор и внатре
Греење UVLED Дисипација на топлина
Во работата, UVLED машината за лекување ќе се претвори во светлосна енергија и топлинска енергија, а најголемиот дел од последната. Ако топлинската енергија не може да се дисперзира во ti
[Lami] Tianhuiuvled го олеснува фиксирањето на оптичките леќи
Прицврстувањето на лепилото за леќи треба да се користи во оптичката индустрија со UVLED извори на светлина за лекување. Во моментов, леќата за лепило генерално се комбинира со два до три литри
[Сува стока] Контрола на оптичко прилагодување на моќноста UVLED
УВ LED зацврстени извори на светлина (тука содржи UV LED извори на светлина на лицето, UVLED жични извори на светлина, UVLED точки извори на светлина) Начинот на прилагодување на моќноста на осветлувањето
Индикатор за евалуација на опремата за извор на светлина со UV LED UV LED
Денес, UVLED зрачењето и апликациите стануваат сè пообемни. Различни компании имаат различни концепти за дизајн и методи на дизајнирање. Како да се оцени
TFT-LCD UV_LED машината за лекување е многу погодна
TFT-LCD е најчестата поставка за електронска употреба на пазарот. Сите електрични производи се речиси неразделни. Во последниве години, бројот што се користи во последните години ха
[LCD индустрија] Tianhuiuvled машина за зацврстување помага во развојот на индустријата за LCD
Солидна машина TIANHUIUVLED, исто така, има многу сценарија за примена во индустријата за LCD. Меѓу нив, главно се наоѓаат следните четири точки за примена. Сега нека Tianh
Кои се двата дела од модулот за LED извор на светлина
LED модулот за извор на светлина е поделен на два дела, едниот е разновидни LED екрани специјално за отворено, главно се користат за приказ и позадинско осветлување; другиот е
Карактеристики и развој на УВ LED извори на светлина
УВ LED извор на светлина, што е кратенка од диода што емитува ултравиолетова светлина. Од гледна точка на човековото здравје и влијанието врз животната средина, можеме да ги поделиме
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect