loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Ве научи да користите мерки на претпазливост за итни случаи и вештини за купување

Технологија, Мр. (13 индустриско искуство во областа на производството на мониста за LED светилки), специјализирана за производство на 5050 ламба со мониста за итни ламби за избор на монистра за светилки; следново е употребата на светла за итни случаи и вештините за купување сумирани од одделот за технологија за секого: 1. Определете ги светилките На местото за инсталација на кутијата за напојување, изберете го соодветниот метод за инсталација и подгответе ја соодветната должина на кабелот со три јадра и кабелот со пет јадра. 2. Користете го шестоаголниот клуч во M5 за да го отворите капакот на кутијата за напојување со кабли, отстранете ја понудата за баласт. Едниот крај на подготвениот трижилен кабел се прима од излезниот крај на кутијата за напојување до баластот; тогаш едниот крај на кабелот со пет јадра е поврзан од влезниот крај на кутијата за напојување до баластот; вметнете ги жиците на батеријата во линијата на таблата Соодветната позитивна и негативна позиција на батеријата (забелешка: црвената линија е поврзана со позитивниот пол, црната линија е поврзана со негативниот пол), затворете го капакот на кутијата за напојување и поправете го. 3. Откако ќе се инсталираат и фиксираат светилката и кутијата за напојување на одредена положба, прицврстувачот се завртува околу предниот капак околу предниот капак со шестоаголниот клуч во M6, а другиот крај на трижилниот кабел се поврзува со светилката според на барањата за отпорност на експлозија. Потоа поправете го предниот капак; другиот крај на пет-јадрениот кабел е поврзан со градската електрична енергија според барањата за отпорност на експлозија, а осветлувањето може да се постигне. 4. Повлечете го прекинувачот за функцијата за итни случаи на таблата со баласт во положбата ИСКЛУЧЕНО, што може да ја реализира функцијата за итни случаи за контрола на надворешната линија на светилката (ако не треба да ја користите линијата за да го контролирате итен случај, треба само да го повлечете прекинувачот на позицијата ВКЛУЧЕНО, а итната состојба може автоматски да се постигне кога прекинот на струја може автоматски да се реализира. Функција. 5. Кога ја заменувате сијалицата, користете шестоаголен клуч за да ги вклучите цврстите завртки околу предниот капак на предниот капак, отворете го предниот капак, свртете ја старата сијалица и заменете ги новите меурчиња, а потоа фиксирајте го предниот капак за да го поправите тоа. Како да купите итни светла за пожар? 1. Обрнете внимание на купување производи од редовни производители. Со цел да се намалат трошоците, компонентите што се користат во некои фалсификувани производи се претежно инфериорни производи. Земете го и протресете го неколку пати при изборот, проверете дали внатрешната батерија и фиксните компоненти на трансформаторот за напојување се цврсти. Ако има бучава внатре, тоа значи дека внатрешната компонента е лабава, во спротивно тоа значи дека фиксната фиксна е добра. 2. Проверете дали функцискиот прекинувач е нормален. Ставете го прекинувачот во менувачот со двојна флуоресцентна светлина. Во тоа време, двете светилки треба да светат истовремено, а осветленоста е конзистентна без трепкање. Залепете ги ушите на обвивката на светилката и слушајте дали протече внатрешниот трансформатор за засилување. Ако има истекување, ќе произведе бустер трансформаторот “Исхрана ”Звукот на звукот. 3. Поврзете го напојувањето, индикаторот за полнење треба да свети, слушајте дали внатрешниот трансформатор за напојување е предизвикан од лабавото железно јадро “Зуење ”Глас. 4. Обрнете внимание на користењето светла за итни случаи. Кога светлата се темни, флуоресцентното светло е тешко да се стартува, треба веднаш да се наполни. Потребни се околу 14 часа во исто време. Кога не се користи долго време, треба да се полни еднаш на 3 месеци околу 8 часа.

Ве научи да користите мерки на претпазливост за итни случаи и вештини за купување 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect