loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Пренослив ултравиолетово средство за дезинфекција и LED ултравиолетови зраци кои мора да се вратат на работа

Како да се стерилизира и дезинфицира? Тоа е едно од најзагрижените прашања за кое сите најмногу се загрижени. Повторувањето на работата значи дека има повеќе ризици за контакт со бактерии. 75% алкохол, 84 средство за дезинфекција и водороден кислород, долго време се миленици на жешките раце. За горенаведеното, аптеките тешко купуваат, затоа обидете се со ултравиолетовите зраци. Сега пазарот лансираше многу стерилизатори за да ги разгледаме двете преносливи средства за дезинфекција. Преносливо ултравиолетово средство за дезинфекција се состои од мало средство за дезинфекција и преклоплив абажур. На дното на средството за дезинфекција е опремен UVC-LED со моќност од 10 mW (милилер), кој е погоден за мали гаџети како што се садови, преносливи предмети. Дезинфекција, нежно притиснете ја, може да се дезинфицира за 60 секунди, а стапката на стерилизација е дури 99,9%! Начинот на користење е супер едноставен, прво развлечете го преклопливиот абажур и развлечете го. Напомена: Абажурот е изработен од силикон за храна, со дијаметар од 195mm, висок 30mm и висина до 160mm по истегнување. Абажурот ја покрива чашата за вода, а потоа ставете го средството за дезинфекција и ставете го на горниот дел од абажурот. Кликнете двапати на прекинувачот на горниот дел од средството за дезинфекција и синиот индикатор ќе светне, ќе почне да се стерилизира, нема да го допира устата на чашата и ќе избегне секундарно вкрстено загадување. По 60 секунди, стерилизацијата е завршена и таа автоматски ќе се исклучи. Се разбира, можете исто така да прекинете во секое време, кликнете двапати на прекинувачот, тој ќе престане. Забелешка: Средството за дезинфекција е материјал од смола од типот на храна ABS. Многу ресторани се отворени, а потребно е да се носи на оброците. Многу луѓе ги користеле садовите за јадење во ресторанот. Преносливите ултравиолетови светилки може да се дезинфицираат со чинии, стапчиња за јадење, лажици и чаши. Користена друга канцеларија. Размислете за нашите раце, колку време има на тастатурата и глувчето секој ден. Областа на тастатурата е релативно голема и не може да се покрие со абажур. Можете да ја користите дезинфекцијата сама и да ја дезинфицирате тастатурата. Забелешка: Ултравиолетовите светла се наоѓаат на дното на средството за дезинфекција и рачната рака нема да се пука на рака. Излегувањето на патување на работа, држењето на лифт и помагањето да се справите, сите имаат ризици за контакт со бактерии. Слушалките, мобилните телефони, клучевите, пенкалата и другите преносливи предмети, исто така внимавајте на дезинфекцијата. При употреба, секој треба да внимава на UVC-LED на дното на средството за дезинфекција, кое ќе испушта ултравиолетови зраци. Затоа, не го земајте на луѓето, миленичињата, растенијата, особено очите! Од безбедносни причини, средството за дезинфекција има дизајн за автоматско исклучување. Кога аголот на превртување надминува 70 °Во тоа време, тој автоматски ќе се исклучи за да ја заштити безбедноста на вас и на другите. Нето-тежината е 230 g, лесна и мала, лесна за складирање и може да се носи со вас на службени патувања и патувања. ЛЕД УВ стерилизација и принцип на дезинфекција: УВ дезинфекцијата е сериозен научен заклучок по вековната верификација. Сите микроорганизми на земјата се потпираат на ДНК (деоксиураогена киселина) или РНК (рибосахаротична киселина) за репликација и репродукција. Ултравиолетова стерилизација е преку ултравиолетово зрачење директно да се уништи молекуларната структура на ДНК или РНК на микроорганизмите, така што бактериите умираат или не можат да се копираат и репродуцираат, а со тоа да се постигне целта на стерилизација. УВ LED стерилизатор, инстант и ефикасен, може да достигне 99,9% од стапката на стерилизација за 2 минути, додека ладните катодни светилки имаат потреба од 6 —8 минути. Конвенционалните производи вклучуваат: Длабока UV LED пренослива дезинфекција, длабок ултравиолетови LED четкички стерилизатор, длабоки ултравиолетови LED контактни леќи за чистење на стерилизаторот. Главните производи вклучуваат 185nm и 254nm. Брановата должина на LED UV производите е 265nm, 280nm и 310nm. Зхај Ко. е професионален производител на мониста за LED светилки со голем број национални патенти. Главните производи вклучуваат виолетово светло LED, инфрацрвени LED светилки, ултравиолетови LED светилки, мониста со LED светилки во боја, итн. Отпорност на високи температури и висока моќност, имаме 16 години искуство со LED закрпи. Ако треба да дознаете повеќе за информациите за УВ ЛЕД, може да се консултирате со нашата служба за корисници.

Пренослив ултравиолетово средство за дезинфекција и LED ултравиолетови зраци кои мора да се вратат на работа 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
7020 Beads Двоен кристал Ладно бело светло 7020 лепенка
7020色温/波段按要求订做发光颜色白色红色黄色蓝
Колкав е опсегот на напон на мониста за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм?
Колкав е опсегот на напон на монистрата за LED светилка со приклучок со тркалезна глава од 5 мм? 1. Температурата на околината и работната температура на зрната на 5mm шарена LED светилка. Под с
[Паметна нараквица] Примена на Уред за стврднување UVLED на паметни часовници
Со континуираното набројување и ажурирање на паметните уреди, паметните часовници сега брзо го окупираат нашиот секојдневен живот, особено детските часовници можат да ја сфатат позицијата
[Паметна индустрија] Технологијата за стврднување UVLED ѝ помага на паметната индустрија да цвета
Со доаѓањето на Industry 4.0 и брзиот раст на индустрискиот 5.0, електронската индустрија и паметните нови технолошки производи кои го поддржуваат нејзиниот брз развој
[Принцип] Принцип за оптичко стврднување UVLED
Длабоко зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е молекулата да апсорбира светлосен квант со доволна енергија и да стане стимулирачка молек
[Намалете го ризикот] Производителите ви помагаат да најдете разумна функција за стврднување UVLED
Сè додека пријателите кои малку го знаат принципот на УВ ултравиолетово зацврстување го знаат, длабокото зацврстување на ултравиолетовото зрачење, главниот услов е да
[Оптички лепак] Tianhuiuvled се нанесува на лепак LOCA
Течен оптички проѕирен лепак, познат и како LOCA, англиско име: течен оптички проѕирен лепило. Тоа е специјално лепило кое главно се користи за проѕирна оптика
[УВ оптичко масло] Изворите на УВ светлина ќе ги имаат овие карактеристики под UVLED зрачење
UVLED оптичкото масло е проѕирна обвивка, која може да се нарече и UVLED лак. Неговата функција е да прска или да се тркала зад површината на подлогата и да помине
[UV CICS] Насока на развој на адхезијата за стврднување со УВ
1. Истражувањето и развојот на светлината предизвикува висока ефикасност, длабоко зацврстување, а остатоците не влијаат на перформансите на производот. Тоа е многу важно истражување.
[UV LED Ink] Опсег на густина на мастило со UV LED
Трите основни бои на UVLED мастилото се мешаат со различни пропорции за да се добие тонот на бојата на спектарот на бои од потребниот спектар на бои. Иако печати
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect