loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Мора да се видат 020RGB странични светлосни мониста Карактеристики и примена!

Во LED индустријата, верувам дека на сите не им е непознато 020RGB страничните светлечки монистра, но некои од специфичните производи сè уште не се многу јасни. Денес, ќе ве запознаам со страничните светлечки светлосни монистра 020RGB. SMD, 020RGB зрна за светилка Големина на изглед: 3,8*1,2*0,6мм, колоидна боја Колоидна боја: транспарентна, светла боја: RGB, агол на емитување светлина: 120 °. A, 020RGB боја на мониста за светилка: црвена, зелена, сина боја (може да се направи во разни бои) B, 020RGB пакување на мониста за светилка: 5000 парчиња/плоча; C, 020RGB метод на пакување со мониста за светилка: антистатичко пумпање и залудно пакување D, 020RGB D, 020RGB Пакување со светли мониста: обвивка со висока температура PLCC, увезен силикон, држач за Zhuhai E, карактеристика на зрно на светилката 020RGB: боја, мал волумен, , висока осветленост, двигател на низок напон, добра конзистентност на бојата, без разлика во боја; долг живот, заштеда на енергија и заштита на животната средина. F, 020RGB зрна за светилки Препорачан опсег: мека светлосна лента, светлосен појас со LED светло, мобилен телефон, производи за дигитално и други позадинско осветлување, 020 SMD LED декорација итн.; ROHS стандард I, опрема за производство на ламба од 020RGB: целосно автоматска цврста кристална жица и жица за заварување, машина за лепило со висока прецизност, производителот на целосно автоматска машина spatuan специјализиран за производство на странични светлечки мониста LED020, монистра од странични светлечки светилки 020RGB шарени светилки 020 тестирани нарачки Монистра за светилки во боја: зелено светло, сино светло, портокалово светло, виолетова светлина 020 странично светло во прав сино светло Сериско производство на производителот Zhuhai 020RGB монистра од светилки се препознаени од големите производители, тимовите за истражување и развој на производителите продолжуваат да прифаќаат 020RGB за да развијат серија нови производи развиени од страна на светилка монистра да се развие серија на нови производи. Меѓу нив, широко се користи во индикатори за паметни апарати за домаќинство, задно осветлување на мобилни телефони, опрема за индустриска контрола, семафори, роботи, паметни играчки, електронски ракотворби, електронски играчки, извонредни и врвни електронски светилки, осветлување за осветлување, цевки за дневна светлина, автомобилски задни светла, осветлување на научни инструменти и разни видови Светла за прикажување на машините за игри, семафори, трепкачки светла, светла за брза помош, алармни светла, разни светла на екранот за заштеда на енергија, странични светлечки ленти од 020, итн. Шенжен копродукции, Ltd. не само што развива и произведува странични светлосни монистра од 020RGB, туку и компанијата сјае на страна, а компанијата сјае настрана. Високата температура, ултра долгото стапало, анти-распаѓањето, прстите со висока квалитет, мешаните бои имаат акумулирано богато искуство. Главните производи вклучуваат инфрацрвени LED, ултравиолетови LED и patch LED. Изберете производители на мониста за LED светилки, претпочитани производители и партнери на кои им треба потреба, може да се консултираат со официјалниот персонал за услуги на клиентите преку Интернет.

Мора да се видат 020RGB странични светлосни мониста Карактеристики и примена! 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect