loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

LED модулот за извор на светлина сјае на пазарот

Со зголемената популарност на производите за LED осветлување, размената на различни производи од модул за LED извор на светлина отсекогаш била една од темите за кои индустријата е многу загрижена. Со очигледниот тренд на развој на LED модулите со извори на светлина, традиционалните производители на LED исто така постепено иновираат, целта е побрзо да се реализира стандардизацијата на индустријата за модули со LED извори на светлина. Во идниот развој на LED, фокусот на индустријата ќе биде концентриран во развојот на интеграцијата на унифицирани и стандардизирани LED модули за извор на светлина. Значи, што е таканаречениот LED модул за извор на светлина? Всушност, модулот за LED извор на светлина треба да ги синтетизира изворот на светлина, компонентите за дисипација на топлина и да ги придвижи модулите за синтеза на енергија, масовното производство и да создаде стандардизирани производи за LED осветлување преку калапи. Овие модуларни системи вклучуваат драјвери и каблите можат брзо и практично да се интегрираат. LED модулот за извор на светлина е дизајниран според стандардните производи за светилки, а исто така се произведува според стандардот. Целта е да се подобри и погодно за производителот на задни апликации. Бидејќи LED модулот за извор на светлина веќе ја има структурата на низата и колото што ги бара оптиката, може директно да заштеди одредени клучни материјали и опрема за производителите на терминални осветлување на задниот дел. На пример, ПХБ, алуминиумски подлоги и лепенка за материјали за заварување итн. Покрај тоа, популаризацијата на модулите со LED извори на светлина станува се поочигледна, а групите на потрошувачи стануваат се пошироки и пошироки. Во исто време, тоа ќе донесе многу повисоки барања за производот на модулот. Но, бидете сигурни дека LED модулите со извор на светлина имаат предности во однос на економичноста, доверливоста и склопувањето. Затоа, LED модулот за извор на светлина ќе биде посјаен во идните апликации за општо осветлување. Судејќи според сегашната големина на пазарот за LED диоди, мојата земја стана водечка фигура на глобалниот пазар за LED диоди. Во споредба со некои меѓународни компании кои ги совладаат материјалите за опрема за ЛЕД клучеви, предностите на LED индустријата во мојата земја моментално се во LED пакувањето и примената. Но, ако енергично го развиваме нивото на модулот за LED извор на светлина и постојано се подобруваме, можеби ќе биде возможно да заземеме повеќе ресурси на целиот пазар на LED диоди во иднина. . Според аспектот на модулот за LED извор на светлина, може да се формираат некои придружни технологии, како што се тесно интегрирани во оптички дизајн, интегрирана технологија за доверливост на извори на светлина, стандардизирана технологија итн. Само со разбирање на клучната точка на технологијата на модулот за LED извор на светлина, можеме да го забрзаме развојот на LED индустријата во мојата земја и да ја подобриме севкупната конкурентност.

LED модулот за извор на светлина сјае на пазарот 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect