loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Како да ја замените LED-ламбата за закрпи?

LED ламбите се направени од FPC коло, LED светло, висококвалитетен силиконски чаур. Водоотпорни перформанси, користете нисконапонско еднонасочно напојување безбедност, удобна боја, разновидна боја, светли бои; надворешна употреба може да се спротивстави на стареењето на УВ, жолта, висока температура и други предности. Поле за осветлување на осветлување. Ако LED-ламбата за крпеница е скршена, како можам да ја сменам? Следно, ќе ви кажам како да се промените. Прво погледнете дали може да се поправи ЛЕД-светилката? LED лепенките не се светли, главно поради две причини, едната е проблемот со изворите на светлина, а другата е проблемот со напојувањето. Во моментов, изворите на светлина на LED ламбите се состојат од мониста на LED светилки. Најпрво, напојувањето на домот се исклучува, се отвора абажурот и се користи мултиметарот за да се користи LED изворот на светлина (лепенката е генерално тандем). Ако е, тогаш погледнете го стилот на изворот на светлина, само купете извор на светлина на Taobao и заменете го. Кога купувате, обрнете внимание на опсегот на напон на изворот на светлина и купете го изворот на светлина со истиот напон. Видете дали е проблем со напојувањето, генерално се користат ЛЕД ламби за користење надворешно напојување, затоа купете директно напојување за да го замените. Како да ја смените LED-ламбата за крпеница е скршена. Ако LED напојувањето е оштетено, купете го напојувањето со истите параметри како напон и струја и заменете го. Ако LED светлото е повеќе оштетено и оштетената LED ламба за лепенка е концентрирана во истата област, оштетениот дел може да се отсече и повлече. Ако имате одредено основно познавање на електрониката, купете ист модел на LED светла, користете марка на железо и заварување. Ако немате одредено електронско основно знаење, можете да побарате професионални техничари од производители на LED диоди кои ќе помогнат при заварувањето. Xiaobian ги поттикна производителите на Zhuhai и многу години се занимава со мониста на LED светилки. Има богато искуство. Без разлика каков проблем сте со ламбата, техничарите можат да ви го решат. Професионалните луѓе прават професионални работи и наоѓаат професионални техничари за производители на LED диоди. Заварување заштедува време, заштеда, напор. Како да ја замените LED-ламбата за лепенка, овде денес, се надевам дека ќе им помогнам на сите. Ако треба да знаете повеќе за LED технологијата, продолжете да ни обрнувате внимание. Ако имате потреба да купите LED, можете да го контактирате нашиот официјален персонал за услуги на клиентите. Пар Една лична домаќинка ќе ве послужи!

Како да ја замените LED-ламбата за закрпи? 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[UV LED] Контрола на излезна моќност на UV LED машина за лекување
Контролата на излезната моќност на UVLED машината за лекување е важен параметар на уредот. Тоа директно го одредува ефектот на зацврстување. Во различни прилики
0603 LED светилка мониста 0603 LED светилка мониста
Каде се монистра од 0603LED светилки? Производи производи треба. Опис на производот: 1.0603 Patch LED осветлување Спецификација на пакетот: Laughing Боја: Сина (различни бои в
0402 Кои се боите на монистрата на светилката во LED, параметрите за инсталирање на светлите LED мониста
0402 Кои се шарените мониста на светилките за LED, параметрите на осветленоста се колку 0402 големина на светилки: 1,0mm*0,5mm*0,4mm, така што зрната на светилките 0402 се нарекуваат и 1005.040
[Модул на камерата] УВ лепак за стврднување Специјален UVLED извор на ладна светлина
Бидејќи барањата за оптичко стврднување CMOS/CCD се стврднување на ниски температури, не е препорачливо да се избере голем систем за стврднување на топлина како што се поставките за осветлување со жива
[Driver] Вовед во методот на драјвер UVLED
При дизајнирање на UVLED драјвери, треба да се избере соодветниот метод на двигател според барањата за големината на моќноста, приликата за примена, перформансите на возење
[Разлика] Разликата помеѓу машината за лекување TianhuileDuv и машината за лекување од типот на светилка
Во моментов, повеќето компании ја сфатија важноста на зачувувањето на енергијата и заштитата на животната средина, особено компаниите кои работат технологија за лекување со ултравиолетови зраци.
Прашања поврзани со CICS за опструкција на кислород за лекување на УВ лепак
Сега кога правиме тестирање на лепак за клиентите, ќе наидеме на употреба на UVLED уреди за зрачење и цврсто, и ќе биде малку лепливо да се допре површината o
[Параметри] Параметри на зрачење на извор на светлина UVLED
UVLED машината за лекување се користи во сите сфери на животот. Како да им дозволите на производите на клиентите да постигнат најдобар ефект на солидација. Ова е проблемот што треба
[UV Ink] Некои проблеми што постојат во UVLED мастилата
Како што сите знаеме, печатењето со UV мастило има големи предности во споредба со традиционалното печатење со мастило, но во исто време, навистина има некои проблеми што треба да се
[Заштита на точка за лемење со ултравиолетови зраци] TIANHUIUVLED машината за лекување се применува на процесот на заштита на заварувачките споеви
Заштитата на заварувачките споеви на таблата стана сè попопуларна, особено некои електронски индустрии со повисоки барања. Проте
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect