loading

Tianhui- еден од водечките производители и добавувачи на UV LED чипови обезбедува услуга ODM/OEM UV LED чип.

Определување на заштитата на животната средина Монистра од 5мм RGB светилка во целосна боја, квалитетот е загарантиран!

Монистра RGB светилка во целосна боја од 5 мм со четири крака LED светилка Диоди што емитуваат светлина Вовед I. ЛЕР е во основа мало парче чип спакувано во епоксидна смола, така што е многу мало, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, многу лесен, и многу лесен. Второ, потрошувачката на енергија на LED е прилично мала. Општо земено, работниот напон на ЛЕР е 2-3,6V. Треба само да си екстремно слаб и да можеш да светнеш нормално. Трето, работниот век е под соодветна струја и напон, работниот век на ЛЕР може да достигне 100.000 часа. Четврто, LED со висока осветленост, нискокалорична користи технологија за ладно осветлување, што е многу пониско од обичните светилки со иста моќност. 5. ЛЕР за заштита на животната средина е направен од нетоксични материјали. За разлика од контаминираните со флуоресцентни светилки, може да предизвика загадување. Во исто време, LED може да се рециклира. Шест, цврсти издржливи LED се целосно спакувани во епоксидна смола, која е посилна од светилките и флуоресцентните цевки. Во телото на светилката нема лабав дел, поради што ЛЕД-то кажува дека не е лесно да се оштети. Примената на ЛЕР е различна поради бојата, големината, обликот, интензитетот на осветлувањето и проѕирноста на диодите што емитуваат светлина, така што при користење на диодите што емитуваат светлина треба да бидат соодветно избрани според реалните потреби. Бидејќи диодата што емитува светлина има ограничување на голема позитивна струја IFM и голем обратен напон VRM, кога се користи, треба да се гарантира дека не ја надминува оваа вредност. Примени за: автомобилска електроника, играчки, блескави подароци, позадинско осветлување, фенерче, светилка за итни случаи, предупредувачко светло, индикатор за пожар, електричен апарат. Големина на производот: дијаметар 3мм, 5мм, 8мм, 10мм LED капа со директна светлина што емитува диода заедно: раб/бесконечно колоидна боја: може да се наредени во согласност со барањата на клиентите: сопствен агол според потребите на клиентите: 15 степени, 20 степени, 25 степени 25 степени, 25 степени, 25 степени, 30 степени, 45 степени, 60 степени, 120 степени, 140 степени, 180 степени (аголот може да се прилагоди според барањата на клиентите): Долги стапала: 26мм, 24,5мм, кратки стапала: 18мм, 16,5мм, продолжени стапала: 30мм, 28,5мм стандард без олово: ги исполнуваат стандардите на ЕУ ROHS, пакување со сертификат SGS: 1.000 антистатички пакување на кеси/посветеност за квалитетот на пакувањето: Секој продаден LED производ е инкапсулиран со редовни големи производители, решително не се усвоени евтини проекти Големи кругови, лажни таблети или материјали со подчип, секој LED извор на светлина е завршен на линијата за автоматско пакување. По строгиот избор на боја за разделување, строга контрола на слојот на цевката за квалитет, обезбедување на сигурност на секоја серија производи од фабриката, за да се обезбеди сигурност на секоја серија производи што се извезуваат. , Стабилност, конзистентност и стандардизација. Техничка поддршка: За карактеристиките на производот на купувачот, карактеристиките на производот на компанијата се препорачуваат да се користат соодветна цена, LED извор на светлина и движечка моќ на соодветниот параметар, структурата на колото, третманот со дисипација на топлина, кривата на светлина, производството процесен процес итн. Производи, ја подобруваат конкурентноста на производите на клиентите и создаваат вредност за клиентите. Производителите можат да обезбедат тестови на примероци бесплатно. Најдете добар производ, економичната LED е во производителот Zhuhai.

Определување на заштитата на животната средина Монистра од 5мм RGB светилка во целосна боја, квалитетот е загарантиран! 1

Автор: Тианхуи - Дизинфекција на воздух

Автор: Тианхуи - УВ водачи

Автор: Тианхуи - УВ дизинфекција на вода

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД решенот

Автор: Тианхуи - УВ Led диод

Автор: Тианхуи - Изработувачи на УВ водниот диооди

Автор: Тианхуи - УV воден модулComment

Автор: Тианхуи - УВ LED печатење на система

Автор: Тианхуи - УВ ЛЕД замка на комарција

Стапи во контакт со нас
Препорачани статии
Проекти Информација БлогComment
[Нова технологија] Комуникација со опрема со извор на светлина UVLED во посебна средина
Неодамна, некои клиенти сакаат да користат UVLED облоги за нанесување на производот и да го стават процесот на реакција во посебна средина. Имајќи предвид дека работниците не можат да оп
UV LED Filial Line UV LED машина за лекување
Широко се користи UVLED опремата за стврднување. Соодветно на различни барања, UVLED машината за лекување има различни форми. Опремата за лекување во форма на
[Power] Вовед во двигателот на клучната компонента на UVLED опремата за стврднување
Перформансите на уредот за стврднување UVLED во голема мера се поставени на перформансите на напојувањето. Затоа, дизајнот на напојувањето е многу важен. T
[УВ печатење] Разликата помеѓу лепењето со УВ и традиционалното лекување
Основниот принцип на зацврстувањето на УВ е да се користи ултравиолетово зрачење за да се направат молекулите на материјалите чувствителни на светлина да се распаднат за да формираат високо
[UV Wood Paint] Производителот ви кажува да изберете UVLED извори на светлина Повеќе заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тој е многу различен од оној на компонентите на високо ниво како што е дрвениот под. УВ сликањето е многу различно. Поради различните форми и големина на wo
[Моќ на УВ светлина] Како да се избере моќноста на изворот на УВ светлина
Како да се контролира излезната моќност на изворот на УВ светлина, нашиот контролер Tianhui генерално користи напојување со постојана струја, што ја менува излезната моќност на
[Машина за лекување со ултравиолетови зраци] Овој начин да изберете машина за лекување со УВ е подобар
Неодамна, некои клиенти се јавија да се консултираат со машини за стврднување на UV лепак. Некои клиенти исто така споменуваат дека брзината на стврднување е доволно брза. Со континуираниот dev
[UV LED жица извор на светлина] Карактеристиките на светлосните точки на UV LED линија извори на светлина
Дефиницијата на секој производител на извори на светлина од линијата UVLED е различна, генерално се однесува на извор на светлина со ширина на светлина помала од 10 mm или 15 mm, а не
[UV LED Life] Како да се подобри животниот век на UV LED машината за лекување
Животниот век на мониста на UVLED светилки е генерално 20.000 часа. Дали UVLED може да работи 20.000 часа нормално? За време на употребата, поради феноменот на неуспех на светлина, животот на UVL
[UVLED дисипација на топлина] Ова лето, треба да посветите повеќе внимание на ладењето на UVLED машините за лекување
Во последно време високите температури, повеќето делови од земјата се обвиени со температура над 35 степени. Топлината може да направи луѓето да се чувствуваат непријатно, како и UVLE
нема податок
еден од најпрофесионалните UV LED добавувачи во Кина
Контакт

+86-0756-6986060

My@thuvled.com.   

+86 13018495990      

My@thuvled.com.

+86-0756-86743190


Можеш да најдеш.  Тука сме.
2207F Yingxin International Building, бр.66 Shihua West Road, Jida, Xiangzhou District, Zhuhai City, Guangdong, China
Авторски права ©  珠海是天辉电子有限公司 www.tianhui-led.com | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect